Magdalena Kańkowska –  Mistrzyni Tenisa Stołowego

Magda jest zawodniczką uprawiającą tenis stołowy. Trenuje od 6 roku życia.

Treningi rozpoczynała pod czujnym i wymagającym okiem taty, który jest nauczycielem wychowania fizycznego, a potem pod opieką trenerów z klubu „Jawor”.
W swojej karierze sportowej zdobyła ponad 200 pucharów i medali!
W turniejach rangi wojewódzkiej w zawodach indywidualnych:
17 razy zdobyła I miejsce, 21 razy stała na podium  na II miejscu 
i 11 razy na III miejscu.


Magda wielokrotnie brała udział w turniejach rangi krajowej i europejskiej.

Zdobyła  4 i 5 miejsce w Polsce w Mini Olimpiadzie Games, 2 miejsce w półfinale Drużynowych Mistrzostw Polski. Ma także tytuł Wicemistrzyni Polski Uczniowskich Klubów Sportowych.

 

Do jej największych osiągnięć należy:

zdobycie w 2003 roku brązowego medalu Drużynowych Mistrzostw Europy dzieci do lat 11 w Dusseldorfie.

Swój sukces powtórzyła na tych samych mistrzostwach w 2005 roku, uzyskując tytuł brązowej medalistki w kategorii do lat 14.

- Trzykrotnie zdobywała  I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Wojewódzkich w kategorii Żak i Młodzik.

- Dwukrotnie stawała na podium jako srebrna medalistka w tych mistrzostwach,

Jest wszechstronną tenisistką – świadczą o tym jej tytuły w Mistrzostwach w Mixcie, gdzie tworzyła duet  dziewczyna i chłopiec. W tej kategorii dwukrotnie zdobyła wicemistrzostwa województwa.

 
Magda otrzymała w 2003 roku nagrodę „Największy Talent Roku” przyznawaną przez Lubelski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.
W latach 2005 i 2006 zdobyła tytuł najlepszej tenisistki w kategorii Młodzik i Kadet.

Jako uczennica Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim doskonaliła swoje sportowe umiejętności.

W tym roku również zdobyła wiele nagród i tytułów, m.in.: I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w tenisie stołowym i oraz  III miejsce w Rejonowej Gimnazjadzie  w Indywidualnym Tenisie Stołowym w Chełmie.
 W tej kategorii są to osiągnięcia, które plasują Magdę Kańkowską w gronie najlepszych tenisistek
w kraju.

Tenis stołowy to dyscyplina sportu wymagająca bardzo systematycznego treningu, zręczności, refleksu. Godziny spędzone przy stole tenisowym wykształciły u Magdy niezwykłe zdolności -wie, jak nadać piłce taką szybkość i rotację, aby sprawiła jak najwięcej trudności przeciwnikowi.
Potrafi grać zarówno bekhendem jak i forhendem. Magda to twarda i bardzo ambitna zawodniczka. Przed startem w zawodach nie powstrzyma jej przeziębienie, złe samopoczucie czy nawet gorączka. Jak każdy prawdziwy sportowiec ceni grę fair play i zawsze dużo od siebie wymaga. W pokoju Magdy nie ma już miejsca na puchary i dyplomy – stoją na każdej półce! Jednak Magda nie lubi się nimi chwalić, jest niezwykle skromną dziewczyną. Trudno było namówić ją na wywiad czy zdjęcia. Nie uważa, żeby dokonała czegoś niezwykłego. Jak bardzo się myli, wiemy wszyscy! Jest wzorem dla wielu młodych ludzi – mistrzyni sportu, bardzo dobra uczennica, świetna koleżanka.

Jesteśmy dumni, że jest uczennicą naszego gimnazjum!