Krzysztof Litka – złoty medalista w zapasach

 

Krzysztof Litka jest uczniem klasy III f Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim.  Jego pasją jest sport, uwielbia zapasy - styl klasyczny. Krzysztof jest zawodnikiem Janowskiego Ludowego Klubu Sportowego „OLIMP”,  gdzie trenuje pod  okiem pana Tadeusza Kuśmierczyka. Jest czołowym zawodnikiem w kategorii Młodzik w kraju. Dotychczasowe osiągnięcia sportowe ucznia, mimo młodego wieku, są znaczące. Był wielokrotnym zwycięzcą na szczeblu powiatu, województwa, regionu a także kraju w zawodach indywidualnych.

 


Zdobył:

1.  I miejsce w Mistrzostwach Województwa w zapasach – styl klasyczny, Chełm 2011

2.  III miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików w Zapasach – styl klasyczny o Puchar Wójta Gminy Chełm, Strupin Duży 2012 r.

3.  II miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików i Juniorów w zapasach styl klasyczny, Chełm 2012 r.

4.   II miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach Młodzików, Zalesie 2012 r.

5.   I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Janowskiego Młodzików i Kadetów w zapasach styl klasyczny, Potoczek 2012 r. 

6.   III miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Dzieci i Młodzików w Zapasach, Tyszowice 15.09.2012 r.

7.   III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Regionu „C” w zapasach – styl wolny,  ZGIERZ 28-29.09.2012 r.

8.   I miejsce w  Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Regionu „C” w zapasach – styl klasyczny, kat. wag. 53 kg, Radomska 06.10.2012 r.

9.   III miejsce w grupie wiekowej KADECI  w XX Międzynarodowym Turnieju Barbórkowym w zapasach – styl klasyczny – Katowice 02.12.2012 r.

10.  I miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Kadetów w zapasach – styl klasyczny, Potoczek 08.02.2014 r.

11.  III miejsce w XXVII Turnieju Zapaśniczym im. Władysława Ruska, kat. wag. 63 kg, Myślenice 12.04.2014 r.

Jego zaangażowanie, wytrwałość, systematyczność w treningach jest godna naśladowania. Sprawdza  się fakt, że jeśli robimy coś z pasją, prowadzi to do sukcesów – tak też jest w przypadku Krzysztofa, który pokochał sporty walki, a zwłaszcza uprawianą przez siebie dyscyplinę. Jego codzienna ciężka praca podczas treningów jest przygotowaniem do dorosłego, odpowiedzialnego życia.

W czerwcu 2013 r. otrzymał prestiżową nagrodę Burmistrza Janowa Lubelskiego – „ANTEK ROKU 2012”.

Krzysztof jest także bardzo dobrym pływakiem. Corocznie bierze udział w Mistrzostwach Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim w pływaniu odbywających się 
w janowskiej Krytej Pływalni „Otylia” – w tym roku zajął II miejsce z czasem 38,94 s., a także
w Rejonowej Gimnazjadzie  w Pływaniu w Kraśniku  Fabrycznym, podczas której rozgrywane
są zawody sztafetowe i indywidualne.

Znajduje także czas na pracę społeczną na rzecz klasy i szkoły. Będąc w klasie II, aktywnie pracował w szkolnym kole wolontariatu uczestnicząc w akcjach współorganizowanych przez Stowarzyszenie Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół  Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej  „WAWRZYNEK”. W tym roku odkrył w sobie jeszcze jedną pasję – teatr. Biorąc udział w przedstawieniu zorganizowanym z okazji Dnia Ojca dla mieszkańców naszego miasta „Igraszki z diabłem”, znakomicie wcielił się w jedną z głównych ról - Lucjusza, czym zaskarbił sobie uznanie w oczach gimnazjalistów.

Jest koleżeński i odpowiedzialny, lubiany przez kolegów i rówieśników, którzy mu kibicują i są dumni z osiągnięć kolegi. Życzymy Krzysztofowi dalszych sukcesów.