Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II
ul.  Ogrodowa 25, 23-300 Janów Lubelski, tel./fax. 015 8723065
gm-janowlubelski@poczta.internetdsl.pl
Archiwum roku szkolnego 2015/2016

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się
24 czerwca 2016 r.


-
8.00 Msza Święta,
- 9.20 uroczystość zakończenia roku 2015/2016 dla klas I i II,
- 11.00 uroczystość zakończenia roku 2015/2016 dla klas III.


WARSZTATY JĘZYKOWE UCZNIÓW Z JANOWSKIEGO GIMNAZJUM
NA MALCIE 2016


Datę 11 czerwca 2016 odznaczyliśmy w kalendarzu już we wrześniu ubiegłego roku, planując wyjazd na warsztaty językowe na Maltę. Oczekiwaliśmy na ten dzień z niecierpliwością, tym bardziej, że dla wielu z nas miał to być pierwszy tak egzotyczny wyjazd zagraniczny i pierwsza podróż lotnicza. Naszą przygodę rozpoczęliśmy w sobotę spotkaniem w parku, skąd wyruszyliśmy na lotnisko Chopina w Warszawie. Pomimo pewnych obaw i stresu przed lotem, podróż przebiegała spokojnie i była dla nas ekscytującym przeżyciem.

 więcej


Rekrutacja uczniów do szkół ponadgimnazjalnych
      

  rekrutacja


PIESZA WYCIECZKA DO PARKU REKREACJI „ZOOM NATURY”

Dnia 17.06.2016 r. odbyła się piesza wycieczka do parku rekreacyjnego „Zoom Natury” nad janowskim zalewem. Program wycieczki obejmował ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz korzystanie z tras i atrakcji parku linowego. Młodzież po zapoznaniu się z obsługą sprzętu oraz przepisami bezpieczeństwa przebyła trudne a zarazem atrakcyjne trasy parku, które co niektórym sprawiały niemałe problemy.
W wycieczce wzięli udział nasi najwszechstronniejsi sportowcy oraz zespół taneczny. Opiekunami w tym  słonecznym dniu byli Małgorzata Lewczuk, Mariusz Widz oraz Jarosław Kańkowski.

 więcej


Z Teatrem Tradycja w „Noc bajek”

9 czerwca młodzież gimnazjalna z kl. I a i kl. I c wraz z nauczycielami p. Elżbietą Sobótką, p. Moniką Świątek oraz p. Anną Łygan obejrzała  w Domu Nauczyciela spektakl „Noc bajek”. Widowisko przygotowali i wystawili emeryci z Teatru Tradycja – nowo założonego przedsięwzięcia seniorów. Przedstawienie nawiązywało do najbardziej znanych i lubianych bajek wszechczasów. Wszystkich zadziwiła gra aktorów, piękne stroje wykonane samodzielnie przez artystów (100% zachwytu dla smoka. Wytworzyła się naprawdę bajeczna atmosfera.  Z niecierpliwością czekamy na kolejne widowiska.


 więcej


Na spacer z książką po Janowie przez Cztery Pory Roku. Zima i Wiosna.

Uczniowie naszego Gimnazjum wzięli  udział w konkursie fotograficznym  zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Janowie Lubelskim  pt. Na spacer z książką po Janowie przez Cztery Pory Roku. Zima i Wiosna.
Konkurs objęty był patronatem Barbary Rzeszutko, Dyrektora Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie. Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, fotografii oraz utrwalenie piękna przyrody Ziemi Janowskiej, zgodnie  z rytmem roku kalendarzowego (tym razem) zimą i wiosną. Motywem przewodnim była książka. 

 więcej


,,Szkolny Mistrz Języka  Niemieckiego” Wybrany!!!

Dnia 6 czerwca 2016 r. już po raz trzeci w naszej szkole odbył się Konkurs Języka Niemieckiego o tytuł "SchulmeisterDer DeutschenSprache". Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszej młodzieży, gdyż do rywalizacji o ten zaszczytny tytuł stanęło 24 uczniów z klas I, II i III. Konkurs zorganizowany został przez nauczycieli języka niemieckiego p. Jadwigę Chróściel, p. Monikę Świątek oraz p. Marka Flisa.

 Więcej


Kolejny sukces Aleksandry Małek

W sobotę 4 czerwca 2016 roku odbyła się szósta edycja Międzywojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej w Zaklikowie. Zwiększająca się liczba uczestników, przyjeżdżających na ten konkurs z odległych zakątków województwa podkarpackiego i lubelskiego świadczy o wzrastającej randze festiwalu. Nasza gimnazjalistka – Aleksandra Małek z klasy 1b zdobyła I miejsce. Jej interpretacja piosenki zauroczyła pięcioosobowe jury konkursu.

 więcej


VI DIECEZJALNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNO - RELIGIJNEJ

Wielkim sukcesem zakończył się występ Aleksandry Małek – uczennicy klasy Ib  w „VI Diecezjalnym Konkursie Pieśni Patriotyczno – Religijnej” zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Potoczku pod honorowym patronatem Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej – Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Aleksandra zdobyła I miejsce przepięknie interpretując dwie piosenki: „Ty tylko mnie poprowadź” oraz „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” przygotowane pod kierunkiem p. Urszuli Wiechnik.

 więcejWAWR
ZYNKOWY  DZIEŃ DZIECKA W NASZYM GIMNAZJUM

1 czerwca  - święto radości , uśmiechu i zabawy. Taki właśnie był Dzień Dziecka zorganizowany przez Stowarzyszenie „Wawrzynek” p. Agnieszki Kulińskiej, Koło Wolontariatu oraz dyrektora gimnazjum p. Andrzeja Tomczyka dla młodzieży i dzieci niepełnosprawnych z powiatu janowskiego.
 więcej


Wicemistrz Województwa – srebrny medalista w Gimnazjum!

Kamil Łukasik został Wicemistrzem województwa lubelskiego i zdobył srebrny medal w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Lekkiej Atletyce w biegu na 2000 m. Zawody te  odbyły się 31 maja 2016 roku w Puławach.
Bieganie jest pasją Kamila, trenuje już kilka lat, ma liczne osiągnięcia w tej dyscyplinie sportu. Gratulujemy Kamilowi i życzymy wielu dalszych sukcesów.

 
 więcej


WOJEWÓDZKA GIMNAZJADA SZKOLNEJ LIGI LA
ORAZ W INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTWACH LEKKOATLETYCZNYCH


Dnia 31.05.2016 r. na stadionie MOSiR w Puławach odbyła się Wojewódzka Gimnazjada Szkolnej Ligi LA oraz  w Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych.

 więcej


Wycieczka po Ziemi Kłodzkiej

30 maja uczniowie klas II i III naszego gimnazjum wraz z opiekunkami (paniami: Zofią Zezulińską, Ewą Wiechnik, Katarzyną Surtel i Ewą Chmiel) wyruszyli na pięciodniową wycieczkę w Sudety. Była ona  planowana jeszcze w październiku, więc dzień wyjazdu był dla nas bardzo szczególny, zwłaszcza że jej program przewidywał wiele atrakcji.


 więcej


„Around the Music 2016”

Dnia 25 maja 2016 roku w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 w Dzwoli odbył się czwarty Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej „Around the Music 2016”. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych zainteresowanych językiem angielskim oraz muzyką i śpiewem. Tegoroczny konkurs miał formę występu artystycznego. Uczestnicy wystąpili przed publicznością zgromadzoną z okazji Dnia Matki. Jury oceniało fonetyczną i leksykalną poprawność śpiewanego tekstu, walory głosowe, muzykalność, dykcję oraz inscenizację ruchową i ogólny wyraz artystyczny. Poziom był bardzo wysoki, ale spośród 12 uczestników uczennice PG w Janowie Lubelskim Julia Kierepka z kl. III e oraz Aleksandra Małek z kl. I b zdobyły II miejsce z piosenką „The Time of My Life” z filmu Dirty Dancing. Równie wysoko oceniono występ Aleksandry Sawa z piosenką James’a Arthur’a „Impossible”, której również serdecznie gratulujemy. Wszystkim dziewczętom życzymy dalszych sukcesów.

 
 więcej


REJONOWA GIMNAZJADA
SZKOLNEJ LIGI LEKOATLETYCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW


Dnia 24.05.2016 r. na stadionie w Biłgoraju odbyła się Rejonowa Gimnazjada Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Dziewcząt i Chłopców.


 więcej


 

W matczynej pieczy...

23 mają 2016 roku w naszym gimnazjum odbył się uroczysty apel poświęcony naszemu Patronowi. Uroczystość łączyła dwa wydarzenia, rocznicę urodzin  św. Jana Pawła II oraz przypadający na 26 maja Dzień Matki. Podczas apelu przypomniano nie tylko najważniejsze fakty  dotyczące  św. Jana Pawła II, ale także postacie kobiet, które swoją obecność mocno zaznaczyły w życiu św. Papieża. Wspomniano tu Matkę Rodzicielkę- Emilię Wojtyłę, Matkę Poświęcenia- św. Joannę Berettę Molla, Matkę Pełnego Zaufania- Maryję, Matkę Tajemnicy- Łucję de Santos i Matkę Miłosierdzia- Matkę Teresę z Kalkuty. Ważne miejsce w sercu św. Jana Pawła II zajmowała Matka Ojczyzna- Polska. W montażu słowno -muzycznym wykorzystano wiersze, fragmenty tekstów papieskich oraz stosownych komentarzy. Całość dopełniły piosenki w wykonaniu chóru, a zakończyła piosenka i taniec uwielbienia jako nawiązanie do Światowych Dni Młodzieży, które w tym roku odbędą się w Krakowie.
Apel przygotowali uczniowie klas 2c, 3d, 3f oraz chór i zespół taneczny pod opieką pań: Barbary Czarny, Urszuli Wiechnik i Anny Łygan.
Mamy nadzieję, że zaprezentowane treści pozwoliły widzom przypomnieć sobie najważniejsze wartości, jakimi w swoim apostołowaniu kierował się i przekazywał nam nasz św. Patron.
 więcej


BAL GIMNAZJALNY

Długo wyczekiwany przez trzecioklasistów bal gimnazjalny odbył się w sobotę 21 maja 2016 roku. Dziewczęta założyły wieczorowe kreacje, a ich koledzy garnitury. Wzorem poprzednich lat uczniowie zabawę rozpoczęli częścią artystyczną. Prowadzący nie zapomnieli także o podziękowaniach skierowanych pod adresem pana dyrektora i pani dyrektor, wychowawców, grona pedagogicznego, pracowników obsługi i administracji a przede wszystkim rodziców.   Następnie odtańczono poloneza. Wybrzmiały oklaski i zaczęły się tańce. Już nie tak wytworne, lecz pełne radości. Bal był bardzo udany, uczniowie wyglądali i bawili się pięknie. Ten jedyny w swoim rodzaju wieczór z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.


 więcej


XI Diecezjalne Spotkania Teatralne Szkół im. Jana Pawła II
„Młodzi aktorzy swojemu Patronowi”

19 maja 2016 roku uczniowie z naszego Gimnazjum wzięli udział w XI Diecezjalnych Spotkaniach Teatralnych Szkół im. Jana Pawła II „Młodzi aktorzy swojemu Patronowi” w Woli Rzeczyckiej.

 więcej


„Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się na próbę”            

18 mają 2016 roku w Nowej Dębie miała miejsce uroczystość związana z 10 rocznicą nadania Gimnazjum nr 1 imienia Jana Pawła II. Uczestniczyli w niej uczniowie i nauczyciele z naszego gimnazjum.
Obchody rozpoczęła msza św. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, której przewodniczył ks. Eugeniusz Nycz. Po jej zakończeniu i wykonaniu pamiątkowego grupowego zdjęcia wszyscy udali się do Samorządowego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.
Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście obejrzeli i wysłuchali montażu słowno- muzycznego, którego mottem stały się słowa Georgea Bernarda Showea: „Ideały są jak gwiazdy. Jeśli nie można ich dosięgnąć, należy się na nich wzorować”. Refleksji dotyczącej działalności szkoły inspirowanej wskazaniami tego wielkiego patrona towarzyszyły poezja i muzyka w wykonaniu uczniów tamtejszego gimnazjum.


 
Więcej
   fotogaleria


Nie wahaj się! Tytuł Szkolnego Mistrza Języka Niemieckiego jest w Twoim zasięgu.
Przyjdź i sprawdź się!
6 czerwca 2016r. (poniedziałek), godz. 8:55 (2 lekcja), sala 52
"Schulmeister DerDeutschenSprache" może być tylko Jeden.

 Więcej


Podsumowanie „Dni Języka Niemieckiego”

W dniach 16 - 17 maja 2016 roku w naszej szkole odbyły się liczne konkursy w ramach V Edycji Dni Języka Niemieckiego zorganizowanych przez: panią Jadwigę Chróściel, panią Monikę Świątek oraz pana Marka Flisa.
Konkursy jak co roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, gdyż tematyka konkursowa była bardzo urozmaicona. Dużą popularnością cieszył się konkurs na plakat pod tytułem ,,Ilustracja wybranych przysłów niemieckich” oraz konkurs na prezentację multimedialną pod tytułem "Typischschweizerisch” czyli "Ciekawostki o Szwajcarii”. Dość liczna grupa uczniów wzięła również udział w konkursie ortograficznym z języka niemieckiego oraz w konkursie recytatorskim poezji niemieckiej. Chętnych osób nie brakowało również w konkursie znajomości idiomów niemieckich.
 Podsumowanie


Teatr Iluzji Aleksandra Tkacza

16 maja 2016 roku odwiedził naszą szkołę iluzjonista z Ukrainy. Młodzież przywitała gościa gromkimi brawami, a następnie z zapartym tchem oglądała magiczne sztuczki. Wielu  uczniów zapragnęło zostać pomocnikami magika. Spektakl w wykonaniu Aleksandra Tkacza „Tajemnice iluzji” trafi do każdego widza.  Uroczy uśmiech i wspaniała kreacja iluzjonisty oczarowała uczniów, zachęcając do wspólnej zabawy.  Sztuka iluzji, świat czarów oraz bajek są nam bliskie, korzystnie wpływają na rozwój wyobraźni, logicznego myślenia, dostarczają miłych wrażeń i niezapomnianych przeżyć.

 więcej


KOLEJNE PODIUM GIMNAZJALNYCH SZACHÓW

Dnia 14 maja 2016 roku w Zamościu odbył się Wojewódzki Turniej Szachowy z okazji 90-lecia Polskiego Związku Szachowego. W zawodach udział wzięli Gimnazjaliści Janowskiego Gimnazjum. II miejsce i srebrny medal zdobyła Natalia Powęska po raz kolejny stając na podium wojewódzkiej imprezy.
Również bardzo wysokie wyniki osiągnęli: Dębczak Hubert – 5 miejsce, Patrycja Oświęcimska – 6 miejsce i Mateusz Powęska - miejsce 8.
W rywalizacji wzięło udział ponad 100 zawodników z całego województwa. Gratulujemy naszym Gimnazjalistom.

 więcejI znowu jesteśmy najlepsi…

Dnia 13 maja odbyło się spotkanie szkół im. Jana Pawła II diecezji sandomierskiej. Spotkanie rozpoczęła  msza św., której przewodniczył bp ordynariusz  diecezji sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz. W części artystycznej uczniowie miejscowej szkoły zaprezentowali przybyłym montaż słowno-muzyczny pt. „Wy jesteście moja nadzieją”. Ważnym momentem zjazdu był konkurs pt. „Znam mojego Patrona”.  Uczniowie przygotowywali się na podstawie książki Pawła Zuchniewicza pt. „Lolek. Młode lata papieża”. Jest to opowieść fabularyzowana zawierająca okres życia Karola Wojtyły od momentu narodzin do przyjęcia święceń kapłańskich. Naszą szkołę reprezentowała Katarzyna Bielak, uczennica kl. II a, która okazała się najlepsza wśród gimnazjalistów naszej diecezji (trzy województwa: podkarpackie, lubelskie i świętokrzyskie)
Serdecznie gratulujemy Kasi  tak dużej wiedzy o Patronie szkoły.


Rekord Gimnazjum!
7 tytułów laureata w konkursach przedmiotowych


12 maja 2016 roku w auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego  Jana Pawła II odbyła się uroczysta Gala, podczas której laureaci konkursów,  nauczyciele przygotowujący uczniów oraz dyrektorzy szkół z województwa lubelskiego  otrzymali dyplomy, gratulacje i podziękowania z rąk  Lubelskiego Kuratora Oświaty- Pani Teresy Misiuk i dyrektora LSCDN Pana Andrzeja Zielińskiego.

 więcej


,,Musik machtstark” - ,,Muzyka daje moc”
 czyli gimnazjaliści na koncercie niemieckiego muzyka Chefket’a


Dnia 11 maja 2016 roku odbył się wyjątkowy wyjazd naszej młodzieży do Rzeszowa pod kierunkiem nauczycieli języka niemieckiego p. mgr Jadwigi Chróściel oraz p. mgr Moniki Świątek. Wyjątkowy, gdyż nasza szkoła jako aktywna instytucja promująca naukę języka niemieckiego otrzymała zaproszenie od konsultanta ds. Nauczania Języka Niemieckiego – p. Christoph’a Mohr’a do wzięcia udziału w koncercie berlińskiego wykonawcy Chefket’a. Chefket jest niemieckim muzykiem młodzieżowym reprezentującym takie style muzyczne jak: rap i soul, który na zaproszenie Goethe – Instytut oraz Ambasady Niemiec rozpoczął tournee dla polskich szkół obejmujące sześć polskich miast: Zieloną Górę, Gdynię, Łódź, Lublin, Rzeszów oraz Wrocław.

 więcej


Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2016

Dnia 29 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół w Kocudzy został przeprowadzony Powiatowy Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W Turnieju wzięło udział 6 szkół gimnazjalnych oraz 7 szkół podstawowych z terenu powiatu janowskiego. Drużyny te to zwycięzcy eliminacji z poszczególnych gmin. Każdy z uczestników miał za zadanie rozwiązać test składający się z 35 pytań i pokonać rowerem tor przeszkód.
Po podliczeniu punktacji drużyna reprezentująca nasze gimnazjum zajęła drugie miejsce.
W skład drużyny weszli: Konrad Pusz, Michał Dziura, Filip Butryn. Opiekunem drużyny był Krzysztof Biżek.
Dodamy, że w zeszłym roku drużyna w składzie: Konrad Pusz, Michał Dziura i Grzegorz Moskal zajęła III miejsce w powiecie.
                      


Witaj piękny dniu majowy,
dniu wolności poświęcony
 O dniu błogi, dniu godowy,
Laurem wspomnień uwieńczony... .”
28 kwietnia 2016 roku odbył się uroczysty apel poświęcony 225-ej  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Montaż słowno- muzyczny pod hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna” przygotowali uczniowie klasy I f, chór szkolny oraz recytatorzy z klas I b, II b, d, III b.
Utalentowane solistki  zaprezentowały piękne pieśni patriotyczne.  Mocnym akcentem programu był polonez w wykonaniu grupy uczniów naszej szkoły w strojach z okresu Księstwa Warszawskiego. Uczniowie gimnazjum poprzez słowo wypowiedziane i wyśpiewane mogli uczestniczyć w przepięknej lekcji historii przygotowanej pod kierunkiem pań: Agnieszki Maksim, Bożeny Mędrek, Małgorzaty Lewczuk, Urszuli Wiechnik, które zadbały o jej dydaktyczne treści.  
3 maja podczas lokalnych uroczystości przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki gimnazjaliści przedstawili mieszkańcom Janowa Lubelskiego część tego montażu słowno-muzycznego wzbogaconego tańcem ludowym, który został przyjęty przez wszystkich z entuzjazmem.

 fotogaleria -uroczysty apel
 fotogaleria - uroczystości przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki


Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Narodziny Polski”

28.04.2016 r. rozdano nagrody w konkursie zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Janowie Lubelskim z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski.


Uczennice naszej szkoły zajęły czołowe miejsca.
I miejsce – Aleksandra Flis, kl. III e, Patrycja Błaszczak, kl. II e
II miejsce – Sylwia Zarzeczna, kl. I f
Prace na konkurs powstawały pod kierunkiem pana Krzysztofa Biżka.

 więcej


Nasze Śpiewające Słowiki

Podczas powiatowych eliminacji do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”, który odbył się 28 kwietnia 2016 w Janowskim Ośrodku Kultury, 55 uczestników stanęło do walki o miejsce  na podium.
Miejsca na podium w kategorii gimnazjaliści  przedstawiają się następująco: pierwsze miejsce zdobyła Izabela Krzysztoń, drugie ex aequo: Julia Kierepka, Izabela Łukasik oraz Aleksandra Małek. Wszystkie wymienione uczestniczki reprezentować będą naszą szkołę oraz Janowski Ośrodek Kultury na szczeblu wojewódzkim 9-10 czerwca 2016 r.

 więcej


Sukces uczniów IId

Uczniowie Paweł Lachawiec i Jakub Stelmasiewicz dostali wyróżnienie w XII Wojewódzkim Konkursie „Animowana chemia”. Wśród wielu uczestników z różnych lubelskich szkół zostali zauważeni i docenieni za swoją prezentację multimedialną pt „Nie ma cudów, jest tylko biologia i chemia”. Uczniowie pokazali w prosty i dostępny sposób, że chemia jest wokół nas. Zamieścili różne ciekawe substancje chociażby co to takiego singletowy tlen, płyn Nienewtonowski, niektóre właściwości metali szlachetnych, wody królewskiej, czy też czym jest superkwas.
Gratulujemy pomysłu i życzymy dalszych sukcesów w tej dziedzinie.

                       


POWIATOWA GIMNAZJADA W INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTWACH LA ORAZ W MISTRZOSTWACH SZKOLNEJ LIGI LA

Dnia 26.04.2016 r. na Stadionie MKS  Janowianka w Janowie Lubelskim odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Indywidualnych Mistrzostwach LA oraz w Mistrzostwach Szkolnej Ligi LA. Nasi gimnazjaliści bez większego trudu wywalczyli sobie I miejsca w Szkolnej Lidze LA.

 więcej„Wy jesteście moją nadzieją...”

26 kwietnia 2016 roku w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie odbyło się V Diecezjalne Spotkanie Społeczności Szkół im. Jana Pawła II pod tym właśnie hasłem.  Uczestniczyli w nim dyrektorzy, księża oraz przedstawiciele szkół noszących imię Jana Pawła II.
Spotkanie rozpoczął koncert zespołu „Perełki papieskie” z ZPO im. Jana Pawła II w Gościeradowie, w wykonaniu którego usłyszeliśmy szereg utworów tematycznie nawiązujących do świętego patrona oraz  chrztu Polski.
Zasadniczą część spotkania stanowił wykład ks. dr. Roberta Utnika, asystenta Sandomierskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, na temat „Św. Jan Paweł II- papież młodzieży”.

 więcejStypendystki Marszałka Województwa Lubelskiego


W poniedziałek, 11 kwietnia, w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie odbyła się gala wręczenia stypendiów z zakresu kultury. Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego otrzymały Aleksandra Hulak (3b), Julia Kierepka (3e), Aleksandra Małek (1b) -  utalentowane wokalnie uczennice Publicznego Gimnazjum im Jana Pawła II w Janowie Lubelskim.

 więcej


Deutsch kann Spaßmachen!
DNI JĘZYKA NIEMIECKIEGO


Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w V edycji DNI JĘZYKA NIEMIECKIEGO organizowanej przez nauczycieli języka niemieckiego w naszej szkole.

 Więcej


ZŁOTO DLA NATALII

Wspaniałą niespodziankę sprawili nam uczniowie gimnazjum, którzy 8 kwietnia 2016 roku brali  udział w Wojewódzkiej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży w Szachach Indywidualnych w Tomaszowie Lubelskim. Zawody sportowe odbyły się w VI rocznicę katastrofy smoleńskiej.
I miejsce i złoty medal w kategorii dziewcząt zdobyła Natalia Powęska, a jej koleżanka Patrycja Oświęcimska była IV. Również bardzo wysokie IV miejsce osiągnął Mateusz Powęska, a Dębczak Hubert miejsce VIII. Należy podkreślić, że w rywalizacji szachowej brało udział ponad 200 zawodników z całego województwa. Opiekunem grupy był nauczyciel wychowania fizycznego – Jarosław Kańkowski.


 więcej


„Przebudzeni do życia 2016”

Pierwszego kwietnia 2016 roku w naszym gimnazjum odbyły się eliminacje szkolne do X Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Przebudzeni do życia 2016”.
Celem konkursu było zaprezentowanie najcenniejszych dzieł literatury polskiej i powszechnej ze szczególnym uwzględnieniem utworów pozwalających młodzieży na wyrażenie jej stosunku do siebie  i świata. Uczniowie przygotowywali wiersz i fragment prozy, który następnie prezentowali na forum. 
Eliminacje powiatowe odbyły się 7 kwietnia 2016 roku w Janowskim Ośrodku Kultury, gdzie uczniowie udali się pod opieką pani Katarzyny Podkańskiej.  Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim reprezentowali: Julia Flis (kl. 1e), Karol Lenart (kl. 1c), Magdalena Hunicz (kl. 2e), Krystian Szumski (kl. 3b) i Olga Szabat( kl. 3f).
Gratulujemy uczestnikom konkursu, a szczególnie Karolowi Lenartowi, który zajął II miejsce.


 więcej


MAMY TALENTY!

W gimnazjum odbyła się II edycja Szkolnego Konkursu Artystycznego „MAM TALENT 2016” pod honorowym patronatem pana Dyrektora Andrzeja Tomczyka. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty w trzech kategoriach: piosenka, skecz, taniec. Organizatorkami  konkursu były wychowawczynie świetlicy – p. Wioletta Małysz, p. Elżbieta Sobótka. Miłą atmosferę dopełnił sympatyczny konferansjer – Karol Lenart. Jury i słuchaczy zachwycił  wysoki poziom występów świadczący o różnorodnych uzdolnieniach naszej młodzieży.

 więcej


KLASA SPORTOWA 2016/17 - oferta edukacyjna

Zapraszamy uczniów klas VI Szkół Podstawowych do skorzystania z oferty Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim dotyczącej klasy sportowej o profilu lekkoatletycznym z uwzględnieniem innych form rekreacji ruchowej takich jak: gry zespołowe, wycieczki, wyjazdy na imprezy sportowe, korzystanie z ośrodków sportowo-rekreacyjnych w zakresie nauki jazdy konnej, parku linowego, basenu, narciarstwa, sportów  wodnych, zajęć survivalowych i innych.


     Więcej
     Wniosek do klasy sportowej


"Dzień Języków Obcych" pod hasłem: "Tak daleko, a tak blisko".

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II są tego świadomi, dlatego 4 kwietnia 2016 r. pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego, niemieckiego oraz francuskiego zorganizowali kolejny "Dzień Języków Obcych". Atmosferę tego dnia odczuwaliśmy w całej szkole - korytarze udekorowane flagami państw, specjalne fiszki zawierające zwroty grzecznościowe, powitania oraz pożegnania występujące w każdym z trzech języków nauczanych w gimnazjum oraz muzyka angielska, niemiecka i francuska odtwarzana podczas przerw na korytarzach.

 więcej


ZMIANA TYGODNIOWEGO PLANU ZAJĘĆ

Dyrekcja szkoły informuje, iż od poniedziałku 4 kwietnia 2016 r. nastąpią  zmiany w tygodniowym planie zajęć.  Prosimy uczniów o zapoznanie się z ewentualnymi zmianami planu w poszczególnych oddziałach.


UWAGA KL. III
Opłatę za wycieczkę Tyniec-Wadowice-Kraków  (19.05.2016) należy uiścić do 15.04.2016r. Można to zrobić u p. M. Kaproń, p. M. Rodziewicz, p. E. Orzeł lub ks. G. Polaka


Tak witaliśmy wiosnę w Bibliotece Pedagogicznej

Dnia 21 marca 2016 roku  wybraliśmy się wraz z uczniami klasy I d, I f i II d oraz dyrektorem  p. Andrzejem Tomczykiem, kierownikiem świetlicy p. Zofią Bartoszek i nauczycielami p. Elżbietą Orzeł  oraz p. Elżbietą Sobótką na akcję biblioteczną  „Łamańce językowe”.  Przyłączyliśmy się wraz z logopedą p. Józefą Korgul oraz poetą p. Ryszardem Martyną i licznie przybyłymi emerytami do konkursów językowych z okazji Światowego Dnia Poezji. Było śmiesznie, zabawnie, choć czasem językowe ćwiczenia sprawiały niemały kłopot. Młodzież mogła także zaprezentować swoje talenty wokalne śpiewając piosenkę „Wiosna” z repertuaru Skaldów. Na zakończenie smakowaliśmy wafli wykonanych przez naszych gimnazjalistów  pod opieką kier. świetlicy p. Zofii Bartoszek. Pierwszy dzień wiosny spędziliśmy smacznie, miło i pożytecznie.                                 

 więcej


Niemiecki Konkurs Wielkanocny–Wyniki!!!
Dnia 21 marca 2016 r.w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs o Zwyczajach Wielkanocnych w Niemczech.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszej młodzieży, gdyż do rywalizacji stanęło 15 uczniów z klas I, II i III. Konkurs zorganizowany został przez nauczycieli języka niemieckiego.
Zadania konkursowe sprawdzały wiedzę naszych uczniów z zakresu znajomości zwyczajów Świąt Wielkanocnych obchodzonych w Niemczech. Uczniowie mogli ponadto wykazać się znajomością "słownictwa wielkanocnego" w języku niemieckim.
Oto nazwiska uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów:
I miejsce: Katarzyna Bielak, kl. II a (27 pkt/27 max)
II miejsce: Aleksandra Surtel, kl. III doraz Natalia Walas, kl. II c (25 pkt/27 max)
III miejsce: Wiktoria Bielak, kl. II a oraz Weronika Wojtan, kl. III d(24 pkt/27 max)


Udane występy wokalne Aleksandry Hulak w ogólnopolskich konkursach

13 marca br. odbyła się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Pogodna Nutka" o nagrodę im. Marka Sochackiego. W kategorii powyżej 15 roku życia Aleksandra Hulak uczennica Publicznego Gimnazjum w Janowie Lubelskim zajęła wysokie II miejsce.
Dnia 16-17 marca Ola wzięła udział w XVII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Wokalistów i Zespołów Wokalnych "DEBIUTY 2016". Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury nr2 w Lublinie. Konkurs składał się z dwóch etapów: eliminacji wstępnych oraz przesłuchań finałowych. Do konkursu wpłynęło 75 zgłoszeń. Uczestnikami konkursu byli soliści i zespoły wokalne w wieku 15 – 21 lat. Ola była najmłodszą uczestniczką przesłuchań finałowych w tej edycji.
Nagrodą dla zwycięzców I etapu były warsztaty wokalne prowadzone przez wybitną piosenkarkę Panią Grażynę Łobaszewską.
II etap to koncert-konkurs kończący się przyznaniem nagród. Młodych wokalistów oceniało profesjonalne Jury w składzie: Grażyna Łobaszewska, Magdalena Stopa, Piotr Selim, Agnieszka Weiner.
Po wysłuchaniu 22 finalistów konkursu Jury postanowiło przyznać Nagrodę Specjalną Wojewody Lubelskiego Aleksandrze Hulak.


 więcej


IV MIEJSCE KOSZYKAREK W REJONIE

Dnia 17.03.2016r. w Bystrzycy Starej zostały rozegrane Mistrzostwa Rejonu w Piłce Koszykowej Dziewcząt.
W zawodach wystąpiły reprezentacje Kraśnika, Niedrzwicy, Aleksandrowa i Janowa.
W pierwszym spotkaniu nasze dziewczęta po wyrównanej walce nieznacznie uległy drużynie z Niedrzwicy. W następnych starciach nasze koszykarki nie sprostały już kolejnym rywalkom, które przewyższały nas wyszkoleniem technicznym i warunkami fizycznymi.
Ostatecznie nasze gimnazjum uplasowało się na IV miejscu w rejonie, co jest dobrym wynikiem gdyż reprezentowały nas głównie zawodniczki z klas I i II.


 więcej


Janowscy gimnazjaliści na warsztatach językowych UMCS w Lublinie

Nauka języka obcego wcale nie musi być nudna i monotonna, może okazać się także przyjemnością. Przekonali się o tym uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim, którzy11 marca 2016 roku po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach językowych zorganizowanych przez Instytut Lingwistyki Stosowanej w ramach ,,Drzwi Otwartych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej” w Lublinie. W projekcie wzięli udział uczniowie szkoły z najlepszymi wynikami nauczania z języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Wyjazd został zorganizowany przez p. mgr Jadwigę Chróściel, p. mgr Monikę Świątek, p. mgr Marię Widz oraz p. mgr Daniela Wołoszyna.       

 więcej


Chłopcy powtórzyli wynik dziewcząt w piłce ręcznej

Dnia 11.03.2016 w Kocudzy odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Ręcznej Chłopców. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z Kocudzy, Wólki Ratajskiej, Chrzanowa, Modliborzyc i Janowa.

 więcej


FINAŁ POWIATOWY "SZKOLNEJ LIGI STRZELECKIEJ”
Z BRONI PNEUMATYCZNEJ


W dniach 10 - 11.03.2016 roku w Zespole Szkół im. W. Witosa w Janowie Lubelskim odbył się Finał Powiatowy ,,Szkolnej Ligi Strzeleckiej” z broni pneumatycznej.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie:
I drużyna : Kiszka Hubert, Magdalena Szczepanik, Kret Karol – III miejsce
II drużyna : Anna Powęzka, Kiszka Hubert, Pasztaleniec Mateusz, - IV miejsce
Indywidualnie:
III miejsce Kiszka Hubert – pistolet pneumatyczny
III miejsce Magdalena Szczepanik – karabin pneumatyczny

 więcej


Zapraszamy kl. III na wycieczkę
Tyniec – Wadowice – Kraków
19.05.2016r

Bierzmowanie to ważne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka. 19 maja 2016 roku nasze gimnazjum organizuje pielgrzymkę śladami Jana Pawła II – naszego Patrona, aby pomóc nam umocnić nasze serca, przygotowujące się do napełnienia Duchem Świętym.

Zapraszamy wszystkich trzecioklasistów do wędrowania z nami!
Więcej informacji
Marzena Kaproń
Małgorzata Rodziewicz
Elżbiet Orzeł
ks. Grzegorz Polak

   więcej


SZCZYPIORNISTKI NA II MIEJSCU W POWIECIE

Dnia 4.03.2016 roku w Kocudzy odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Do rywalizacji zgłosiły się reprezentacje z Kocudzy, Chrzanowa, Godziszowa i z Janowa. Nasze piłkarki w pierwszym meczu gładko pokonały drużynę z Chrzanowa 8:3.
W następnym spotkaniu z Godziszowem walka o zwycięstwo trwała do ostatniej sekundy spotkania, decydujący okazał się rzut Izabeli Kulpy, który dał naszym dziewczętom wygraną 5:4. W meczu o pierwsze miejsce nasze gimnazjalistki spotkały się z faworytkami turnieju drużyną z Kocudzy. Niestety nasze szczypiornistki nie sprostały gospodarzom zawodów i musiały zadowolić się drugim miejscem w powiecie.

 więcej


Rodzina Szkół im. Jana Pawła II
Właśnie ukazał się II tom albumu pt. „Rodzina Szkół im. Jana Pawła II, w roku kanonizacji Patrona”, który jest kontynuacją I części, wydanej w rok po śmierci Papieża Polaka.
Album zawiera opis 9 lat działalności 1284 szkół w Polsce i 25 za granicą, noszących imię Jana Pawła II.  Ponieważ nasze gimnazjum należy do Rodziny, publikacja zawiera także  zdjęcie sztandaru oraz informacje o naszej szkole. Zamieszczone informacje  napisane są w języku polskim i angielskim.

                                       


I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w Piłce Koszykowej Dziewcząt

Dnia 1.03.2016r w Godziszowie odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Koszykowej Dziewcząt. W meczu o I miejsce spotkały się gimnazjalistki z Janowa z gospodyniami turnieju. W bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu nasze koszykarki przez cały czas prowadziły, lecz w końcówce meczu na tablicy widniał wynik remisowy. Ostatecznie dziewczyny z naszego gimnazjum odniosły zwycięstwo dzięki celnemu rzutowi oddanemu przez Oliwie Zielińską na 4 sekundy przed zakończeniem tego dramatycznego spotkania.

 więcej


Powiatowe zawody w piłce siatkowej

Dnia 11-12.02.2016 w Batorzu odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach brało udział 5 drużyn dziewcząt i 4 drużyny chłopców, w tym nasi reprezentanci. Szanse były wyrównane, a zawodnicy grali zgodnie z zasadami fair play. Sędziami byli nauczyciele wychowania fizycznego.

 więcej


W poszukiwaniu przyjaźni

Dnia 11 lutego 2016 roku o godzinie 800 w świetlicy szkolnej odbyło się krótkie przedstawienie teatralne, będące realizacją projektu "W poszukiwaniu przyjaźni” oraz kontynuacją spotkania z literaturą i sztuką w projekcie „Sięgając Gwiazd”

 więcej


Ferie z książką w rękach? Dlaczego nie!!!

Do takiej formy spędzania czasu wolnego podczas ferii zachęcała wszystkich uczniów klasa I ,,a”. Uczniowie klasy pod kierunkiem wychowawczyni rozpoczęli akcję rozpowszechniania czytelnictwa na skalę szkolną. W tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie ferii zimowych uczniowie klasy stworzyli listę książek (z wyjątkiem lektur szkolnych), które to polecają społeczności szkolnej na długie, feryjne wieczory. Na korytarzach całej szkoły można było zobaczyć porozwieszane kolorowe karteczki z autorami i tytułami książek, które szczególnie zapadły naszym uczniom w pamięci. Bardzo cieszy fakt, że młodzież czyta nie tylko lektury szkolne, lecz sięga również po literaturę światową.


 więcej


Ogłaszamy konkurs wielkanocny!!!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w 
konkursie dotyczącym znajomości tradycji Świąt Wielkanocnych obchodzonych w Niemczech.

Konkurs odbędzie się 21 marca 2016 r. o godz. 8.55 (druga lek) w sali 52.
Informacje i zapisy u nauczycieli języka niemieckiego.


Miłość niejedno ma imię – apel walentynkowy

Czym właściwie jest miłość? To pytanie stawiają sobie ludzie tak długo, jak długo istnieje świat. Miłość, radość a także smutki, jakie za sobą niesie, uniesienia i zachwyty, nieporozumienia, z których się składa, stanowią wciąż niewyczerpane źródło tematów dla poetów, pisarzy i malarzy. Jest ona siłą i energią, bez której ani człowiek, ani świat nie może się harmonijnie rozwijać, ani zaznać szczęścia.
Chcąc udowodnić wszystkim, że miłość była, jest i będzie uczuciem, bez którego życie nie miałoby sensu, uczniowie klasy II a i b oraz członkowie samorządu uczniowskiego przygotowali apel z okazji walentynek, święta zakochanych, który zaprezentowali w piątek 12 lutego.

 więcej


Przywódcy krajów niemieckojęzycznych odpisali !!!

W ramach przypomnienia nadmieńmy, iż w grudniu nauczyciele języka niemieckiego zorganizowali konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku niemieckim 
"Die schӧnste Weihnachtskarte"
Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich roczników, wykazujących się umiejętnościami językowymi, jak również zdolnościami artystycznymi. Konkurs polegał na wykonaniu kartki zainspirowanej Świętami Bożego Narodzenia (z motywem świątecznym lub zimowym) i napisaniu w niej odręcznie życzeń w języku niemieckim.

 
 więcej


Podsumowanie akcji charytatywnej dla Hospicjum
im. Małego Księcia w Lublinie


We  wrześniu 2015r ogłosiliśmy akcję „Ty też możesz pomóc! To takie proste!”. Zebraliśmy 270 kg plastikowych zakrętek. Nakrętki są przeznaczony pomoc dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

Wszystkim wychowawcom i klasom, które tak chętnie włączyły się w naszą akcję serdecznie dziękujemy.

   więcej


NAJWAŻNIEJSZY  JEST  UŚMIECH…

Zabawa choinkowa dla dzieci  i  młodzieży niepełnosprawnej ze  stowarzyszenia „Wawrzynek’’ odbyła się 25 stycznia 2016r. w szkole podstawowej.
Brali  w niej udział członkowie stowarzyszenia ‘’Wawrzynek’’ z powiatu janowskiego oraz wolontariusze z naszego  gimnazjum.
Jak co roku była wspaniała zabawa i wesołe tańce przy muzyce zespołu  „Kleszcze’’.
Takie spotkania przynoszą radość i uśmiech wszystkim uczestnikom zabawy…

 więcej


"Tobie Mały Panie"

14 stycznia 2016 r. w Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Ulanowie odbyło się spotkanie opłatkowe Sandomierskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, w którym  uczestniczyli: ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz, dyrektorzy, księża oraz przedstawiciele szkół noszących imię Jana Pawła II. Podczas spotkania zaproszeni goście podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia,  a następnie obejrzeli jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży Zespołu Szkół w Ulanowie. Naszą szkołę reprezentował dyrektor  p. Andrzej Tomczyk i opiekunki samorządu uczniowskiego p. Zofia Zezulińska i p. Ewa Wiechnik.


 
 więcej


Noc filmowa

Zaproszenie na Noc Filmową dostaliśmy od pani Emilii Żuber, liderki Filmoteki Szkolnej z Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim.
Spotkaliśmy się pracowni filmoteki szkolnej w piątek 15 stycznia o godzinie 17.00.
Rozpoczęliśmy od karaoke – na prośbę uczniów gimnazjum. Nie było tego w planach wieczoru ale efekt był niesamowity, więc powtarzaliśmy śpiewanie po każdym filmie.
W pierwszej kolejności obejrzeliśmy animację Tomasza Bagińskiego „Kinematograf” i było to punktem wyjścia do krótkiego wykładu na temat planów filmowych. Pani Emilia w bardzo przystępny sposób przedstawiła nam wszystkie elementy i rozpoczął się konkurs. Nasi uczniowie poradzili sobie świetnie, rozpoznając różne rodzaje planów filmowych w obejrzanym filmie.


 
 więcej


Spotkanie z poetą p. Ryszardem Martyną

12 stycznia 2016 roku w Domu Nauczyciela odbyło się spotkanie autorskie z poetą p. Ryszardem Martyną. Wzięli w nim udział również uczniowie naszego gimnazjum pod opieką p. Moniki Woźnicy oraz p. Katarzyny Podkańskiej. Poezję czytali zaproszeni goście oraz sam autor z żoną p. Ewą Martyną. Rozpoczęliśmy wspólnym śpiewaniem kolęd i oddaliśmy się nastojowi Bożego Narodzenia, bo właśnie temu tematowi poświęcone były czytane utwory. Wysłuchaliśmy również kolęd  śpiewanych przez Aleksandrę Hulak z klasy III b oraz p. Michała Kulpę.

 więcej


ZMIANA TYGODNIOWEGO PLANU ZAJĘĆ

Dyrekcja szkoły informuje, iż od poniedziałku 25 stycznia 2016 r. nastąpią  zmiany w tygodniowym planie zajęć.  Prosimy uczniów o zapoznanie się z ewentualnymi zmianami planu w poszczególnych oddziałach.


Pokazy chemiczne

W poniedziałek  11 stycznia 2016 roku uczniowie  klasy  IIe i IId  naszego gimnazjum wybrali  się na pokazy chemiczne do Lublina.  Pokazy odbywały się w jednej z auli.  Zobaczyliśmy, jak można bawić się chemią i jakie mogą być jej efekty. Wszystkie przeprowadzone doświadczenie bardzo się podobały. Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy z wykorzystaniem ciekłego azotu. Chętni uczniowie mogli brać w nich udział. Niewielu uczniów wiedziało wcześniej, że chemia może być tak kolorowa. Po wyjściu z uniwersytetu uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami.  Wszyscy zgodnie twierdzili, że chcieliby więcej takich wyjazdów.
 
 więcej


Sukces Oliwii

Uczennica klasy II d Oliwia Sosnówka zdobyła II miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Literackim „Święty Mikołaj w oczach współczesnych  dzieci i młodzieży – i Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Lublina i Lubelskiego Kuratora Oświaty. 85 prac literackich nadesłanych na konkurs, z 10 województw oceniało jury składające się z wykładowcy Katedry Literatury Współczesnej KUL, polonistki z Gimnazjum nr 19 w Lublinie oraz pracownika Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie.
Jury dostrzegło w pracy Oliwii niezwykłą i oryginalną fabułę, ciekawe wątki, żywą akcję i piękny styl, nagradzając ją tytułem laureatki.
Jako laureatka prestiżowego konkursu Oliwia wyjedzie w maju na pielgrzymkę do Włoch.
    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   dyplom


REALIZACJA PROJEKTU PROFILAKTYCZNEGO

 „Nikt w rodzinie  nie zasługuje na przemoc” to program realizowany przez Gminę Janów Lubelski na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu osłonowego  „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”.
W ramach tego programu w naszej szkole odbyło się wiele działań zmniejszających zjawisko agresji i przemocy w rodzinach i szkole. Utworzono grupę liderów młodzieżowych, uczniowie uczestniczyli w zajęciach teatralnych i tanecznych.  

 więcej


INFORMACJA
DLA UCZNIÓW  I RODZICÓW

Dyrekcja szkoły informuje, że w dniach wolnych od zajęć dydaktycznych, tj. 23-24 oraz 28-31 grudnia 2015 r. będą zorganizowane zajęcia opiekuńczo- wychowawcze dla uczniów, którzy zgłoszą taką potrzebę w sekretariacie gimnazjum do wtorku, 22 grudnia 2015 r.


MAGICZNA MOC ŻYCZEŃ

„Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie zdrowie, spokój i radość, a Nowy Rok obdaruje wszystkich Bożym błogosławieństwem i szczęściem…” – składając takie życzenia wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili starszych i samotnych mieszkańców naszego miasta, wręczając im bożonarodzeniowe stroiki. Akcja organizowana jest co roku we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, z p. Natalią Kiszką.

 więcej


Miejska Wigilia 2015

Dnia 20.12.2015r. w niedzielę na janowskim rynku odbyła się Miejska Wigilia. Uroczystość rozpoczęły modlitwa i świąteczne życzenia  proboszczów obydwu janowskich parafii, burmistrza Janowa Lubelskiego i innych znakomitych gości skierowane do mieszkańców naszego miasta.
Chociaż nie było śniegu, to i tak każdemu udzielił się pełen radości, świąteczny nastrój. Wszyscy dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia, kolędowali i cieszyli się z narodzenia Dzieciątka Jezus. Wolontariusze z naszego gimnazjum pod opieką p. Anny Targońskiej pomagali w roznoszeniu ciastek i poczęstunku przygotowanego przez organizatorów.

 więcej


Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

16 grudnia 2015 roku Krystian Rząd (3a) i Oliwia Sosnówka (2d) uczniowie naszej szkoły zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego. Krystian zmierzył się z tematem „Kolega przyjaciel czy wróg?” zaś Oliwia napisała pracę na temat „Mam pomysł na swoje życie”.
Pałac Młodzieży w Katowicach im. prof. Aleksandra Kamińskiego od wielu lat prowadzi cykl profilaktyczno-wychowawczy noszący tytuł „Pedagogika serca”. Podejmuje on trudne problemy dotyczące tolerancji, agresji, radzenia sobie ze stresem młodych ludzi, samotności,  trudnych wyborów życiowych. Aby umożliwić młodzieży pełniejsze wyrażenie swoich poglądów zorganizowano po raz XIII konkurs na pracę pisemną adresowany do młodzieży  gimnazjalnej „Mam pomysł na swoje życie” – „Kolega przyjaciel czy wróg?"
Na konkurs wpłynęło 129 prac. Jury przyznało, zgodnie z tradycją, 6 nagród i 6 wyróżnień.
Gratulujemy Oliwii i Krystianowi i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                   Opiekunowie: E. Orzeł, B. Rzędzicka- Stolarz


UROCZYSTA GALA WRĘCZENIA STYPENDIÓW
IM. MARII I LECHA KACZYŃSKICH


14 grudnia 2015 r. w Janowskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionej w ramach drugiej edycji Funduszu Stypendialnego im. Marii i Lecha Kaczyńskich. 
Akty stypendialne osobiście wręczała pani Marta Kaczyńska – córka Śp. Pary Prezydenckiej.  Jedną z dwudziestu pięciu nagrodzonych została Julia Kierepka, uczennica klasy 3e Gimnazjum im. Jana Pawła II, która w imieniu wszystkich stypendystów podziękowała Kapitule za te szczególne wyróżnienia.

 
 więcej


Zawody Nordic Walking pod hasłem
„Dorównaj Justynie Kowalczyk”


Dnia 12.12.2015 r. w Janowie Lubelskim na terenie „Zoom Natury” odbyły się zawody Nordic Walking. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim.

 więcej


„Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli nie narodzi się w Tobie...”

Apel świąteczny, który społeczność szkolna mogła obejrzeć 12 grudnia 2015 roku
przygotowały klasy 3 „a” i 3 „b” pod opieką pań: Katarzyny Surtel, Elżbiety Orzeł, Ewy Chmiel i Urszuli Wiechnik.
Apel miał formę montażu słowno – muzycznego, który przypomniał uczniom tradycje i zwyczaje świąteczne, pozwalał zadumać się nad tym niezwykłym czasem dzięki licznym utworom poetyckim i zanucić kolędy oraz piosenki świąteczne razem z chórem szkolnym, muzycznym zespołem i solistką - Julią Kierepką z klasy 3 „e”.
Piękną dekorację świąteczną sali- okolicznościowy napis, choinkę i świąteczny stół nakryty białym obrusem przygotowali uczniowie klasy 3 „a”. Utwory poetyckie i fragmenty prozy prezentowali uczniowie klasy 3 „e”.
Apel stanowił miły przedświąteczny akcent zakończony życzeniami dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

 więcejWIELKI SUKCES
SZACHISTÓW JANOWSKIEGO GIMNAZJUM!


Wspaniały prezent pod choinkę sprawili nam uczniowie gimnazjum, którzy brali  udział w Mistrzostwach Województwa w Szachach Drużynowych, zdobywając wicemistrzostwo województwa lubelskiego.
Drużyna w składzie: Natalia Powęska (3a) Mateusz Powęska (2b), Hubert Dębczak (3b) i Patryk Czuba (3a) zdystansowała wszystkich przeciwników, ulegając nieznacznie drużynie z Tomaszowa Lubelskiego.
Składamy gratulacje uczniom i opiekunom, p. Jarosławowi Kańkowskiemu i p. Agnieszce Kicińskiej.
Podziękowania należą się również dyrektorowi szkoły, Andrzejowi Tomczykowi, inicjatorowi corocznego Andrzejkowego Turnieju Szachowego, gdzie szlifowali formę nasi zawodnicy.

 więcej


Zaproszenie na wspólną Wigilię na Janowskim Rynku

 więcej


Szkolne wycieczki   ogłoszenie


Wojewódzka  Gimnazjada  w  Pływaniu

Dnia 11.12 2015r. w Zamościu odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w Pływaniu. W tym roku nasze gimnazjum reprezentowane było przez dwie zawodniczki, które przebrnęły przez eliminacje rejonowe. W stylu grzbietowym jak przed rokiem startowała Ola Kaproń z klasy IID, która poprawiła swoje 9 miejsce sprzed roku plasując się na 7 pozycji. Dobry występ zanotowała także Iza Łukasik z klasy IB, która płynęła stylem klasycznym i ukończyła swój występ na 15 miejscu w województwie.


 więcej


Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku niemieckim
"DieschonsteWeihnachtskarte".

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, atmosfera świąteczna w pełni więc, i wśród nauczycieli języka niemieckiego zagościł świąteczny klimat.
W tym roku szkolnym nauczyciele języka niemieckiego zorganizowali konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku niemieckim "DieschonsteWeihnachtskarte". Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich roczników, wykazujących się umiejętnościami językowymi, jak również zdolnościami artystycznymi. Konkurs polegał na wykonaniu kartki zainspirowanej Świętami Bożego Narodzenia (z motywem świątecznym lub zimowym) i napisaniu w niej odręcznie życzeń w języku niemieckim. Uczniowie złożyli w dniach 1 – 10 grudnia 21 przepięknych kartek świątecznych.

 więcej
Rok 2016 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim dwa ważne wydarzenia: Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski oraz Światowe Dni Młodzieży, które po raz drugi odbędą się w Polsce w Krakowie i różnych diecezjach kraju m.in. w Janowie Lubelskim.
Jako uczniowie Jana Pawła II, spadkobiercy nauczania świętego dziś patrona, którego postawę i nauczanie ukształtowały wartości wsparte na fundamencie chrześcijaństwa, mamy honor i obowiązek pielęgnować, pogłębiać i żyć zgodnie z wiarą, którą za sprawą Mieszka I przyjęli nasi przodkowie. Chcemy przeżywać te wydarzenia przez organizacją i uczestnictwo w różnorodnych formach pamięci o nich.

 więcej


Nagrody dla naszych uczniów
w konkursie fotograficznym Gazety Janowskiej


Uczniowie gimnazjum otrzymali nagrody i wyróżnienia w konkursie fotograficznym „Nasza obecność” organizowanym przez Gazetę Janowską.
Głównym celem konkursu było kształtowanie wrażliwości artystycznej, umiejętności postrzegania fotografii jako źródła historycznego, a także aktywnej postawy obserwatora otaczającej nas rzeczywistości, jej dokumentowanie.

   więcej


 IX GALA WOLONTARIATU

W Janowskim Ośrodku Kultury 7 grudnia 2015 r. odbyła się  IX Gala Wolontariatu zorganizowana przez Centrum Wolontariatu przy OPS w Janowie Lubelskim oraz koordynatorów szkolnych kół i klubów wolontariatu działających we wszystkich janowskich szkołach.
Uroczysta Gala jest wspaniałą okazją, aby podziękować wolontariuszom biorącym udział w wielu akcjach niosących pomoc, radość i nadzieję, np. „Zadbajmy o zapomniane groby”, „Zbiórka cegiełek na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych”, „Włosem w raka”,  „Bożonarodzeniowe stroiki”, „Zbiórka darów dla polskich dzieci na Ukrainie”, wspólne pikniki i zabawy z niepełnosprawnymi dziećmi ze stowarzyszenia WAWRZYNEK.  Dzięki  wrażliwości i empatii wolontariuszy świat staje się odrobinę lepszy.

 więcej


        
Znamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr Informatyczny” . W naszej szkole najwięcej punktów uzyskali: Paweł Lachawiec  z kl IId  i Piotr Ciupak z kl III b.
W najbliższym czasie zostaną ogłaszane listy laureatów i uczniów wyróżnionych. Życzymy powodzenia naszym uczniom.


Ze zmiennym szczęściem na basenie w Kraśniku

Dnia 2.12.2015 w Kraśniku Fabrycznym odbyła się Rejonowa Gimnazjada w Pływaniu. Nasi uczniowie startowali ze zmiennym szczęściem, a do zawodów wojewódzkich z naszego gimnazjum awansowały dwie zawodniczki.
Jak przed rokiem drugie miejsce w stylu grzbietowym zajęła Ola Kaproń z klasy II e (do zwycięstwa zabrakło tylko 0.25 s). Zaś na III pozycji uplasowała się uczennica klasy I b Iza Łukasik, która startowała w stylu klasycznym. Obydwie nasze pływaczki będą reprezentować nasze gimnazjum w finałach wojewódzkich, które odbędą się w Zamościu.


 więcej


ANDRZEJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

Po raz drugi Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim organizowało powiatowy „Andrzejkowy Turniej Szachowy”.
Pomysłodawcą i inicjatorem turnieju oraz fundatorem wspaniałych nagród był dyrektor szkoły p. Andrzej Tomczyk.
27 listopada 2015 r. w naszej szkole miłośnicy gier logicznych uczestniczyli w rywalizacji o tytuł najlepszego szachisty oraz medale i dyplomy.

 więcej


Wyniki konkursu o życiu i działalności
Jana Pawła II – Patrona szkoły


W dniu 26 listopada 2015 r. odbył się konkurs dla  klas I o życiu i działalności Jana Pawła II. Komisja w składzie: Marzena Kaproń, Ewa Kurasiewicz,  Elżbieta Krzysztoń i Bożena Mędrek  wyłoniła zwycięzców:
I  miejsce Aleksandra Małek kl. I b (35p)
    i Amelia Stanicka I b (35p.)
II  miejsce Izabela Łukasik kl. I b (34p.)
III miejsce Adrianna Machulak kl. I b (33p.)

Zwyciężczyniom gratulujemy ogromnej wiedzy o naszym Patronie, Janie Pawle II.

   więcej


Konkurs „ Matka Ziemia” rozstrzygnięty

26 listopada 2015 roku w Zespole Szkół w Pysznicy miał miejsce finał XV Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży. Uroczystość rozpoczęła msza św., a następnie zaproszeni goście, nagrodzeni uczniowie i  ich opiekunowie obejrzeli wystawę prac plastycznych. Kolejnym punktem programu była część artystyczna w wykonaniu gospodarzy oraz ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego i literackiego „Matka Ziemia”.

  
więcej
 fotogaleria


Sięgając Gwiazd

25 listopada o godzinie 1530 rozpoczęliśmy podróż w świat literatury i sztuki. Punktualnie o godzinie 1600 wystartowała rakieta w kierunku jednej z planet naszego Układu Słonecznego.
Pragnąc odnaleźć Małego Księcia odwiedziliśmy wiele cudownych miejsc, poznaliśmy wielu wspaniałych dorosłych, którzy „nie zapomnieli, że kiedyś byli dziećmi” oraz dzieci, które potrafią cieszyć się tym, że nimi są.

 więcej


Aleksandra Hulak z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II
wygrała VI Ogólnopolski Jesienny Konkurs Poezji Śpiewanej
,,Na Strunach Poezji”

Dnia 25 listopada 2015 roku w Zespole Szkół nr 1 im. W. Grabskiego w Lublinie odbyły się przesłuchania VI Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Śpiewanej ,,Na Strunach Poezji”.
Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Młodzi wokaliści śpiewali utwory z szerokiego nurtu poezji śpiewanej.
Uczestników oceniało jury w składzie: profesor Andrea Jaworska, dr Jarosław Cymerman, kompozytor, muzyk Piotr Selim.
W kategorii uczniów szkół gimnazjalnych wokalistka naszej szkoły Aleksandra Hulak wyśpiewała I miejsce. Uroczyste ogłoszenie wyników i koncert galowy odbył się dnia 26 listopada w Auli Caritas Archidiecezji Lubelskiej w Lublinie. Gościem specjalnym gali laureatów był Łukasz Jemioła – wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów.
Szczęśliwie zakończyły się również dla Oli przesłuchania w XI Wojewódzkim Festiwalu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży ,,Prezentacje” w Międzyrzecu Podlaskim.
W połączonej kategorii uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Ola zajęła wysokie III miejsce.


Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku niemieckim 
- ,,DieschönsteWeihnachtskarte”


Konkurs polega na wykonaniu kartki zainspirowanej Świętami Bożego Narodzenia (z motywem świątecznym lub zimowym) i napisaniu w niej odręcznie życzeń w języku niemieckim.
Technika prac jest dowolna, maksymalny rozmiar kartki świątecznej to rozmiar standardowej kartki pocztowej (max A5), może być pojedyncza lub składana. Kartkę wykonuje jedna osoba.

   więcej


,,XIV Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów”

Dnia 20 listopada 2015 r. w naszej szkole odbył się XIV Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.
Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z klas drugich i trzecich.
Zadania konkursowe opierały się o standardy egzaminacyjne z języka niemieckiego


  
więcej


I Ty możesz zostać Mikołajem... .

Po raz kolejny Szkolne Koło Wolontariatu w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim przeprowadziło zbiórkę darów dla polskich dzieci z Ukrainy, z parafii w Równem. Trwała ona od 26 października do 23 listopada 2015 roku i włączyli się w nią uczniowie oraz nauczyciele. Zebrane w ten sposób słodycze, przybory szkolne, książki w języku polskim, zabawki oraz gry planszowe przekazano naszym kolegom z Równego.
Bardzo dziękujemy Panu Józefowi Łukasiewiczowi za pomoc w dostarczeniu skromnych prezentów do parafii w Równem. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję charytatywną dziękujemy za dar serca.Nasi mistrzowie w pływaniu

Paulinka Niedziałek, Maciek Wajncetel, Aleksy Maziarczyk  i Norbert Ziółkowski - uczniowie naszego gimnazjum - to wspaniali mistrzowie w pływaniu. Co roku biorą udział w zawodach pływackich, zdobywając medale i puchary.
14 listopada 2015 r. na pływalni „Otylia” odbyły się IV Powiatowe Zawody Pływackie dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Pływać każdy może” organizowane przez Stowarzyszenie „Wawrzynek”.
 Paulinka, Maciek, Aleksy i Norbert, biorący udział w zawodach, zaimponowali nam  dużymi umiejętnościami i talentem do pływania. Podziwialiśmy ich sportową postawę i wolę walki. Takie cechy charakteryzują tylko mistrzów! Razem z nimi dzieliliśmy radość z wygranej. Jesteśmy bardzo dumni z ich osiągnięć!

 więcej


Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II
w Janowie Lubelskim ogłasza

II Powiatowy
„Andrzejkowy Turniej Szachowy”

Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich uczniów powiatu janowskiego. Celem turnieju jest popularyzacja gry w szachy, propagowanie zasad fair – play, ujawnianie i rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży oraz stworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.
Konkurs odbędzie się
27 listopada 2015r. (piątek) o godz. 14.30 w janowskim gimnazjum.


XVI Przegląd Pieśni Patriotycznej i Religijnej

Popularyzacja dawnych i współczesnych pieśni, krzewiących patriotyczne ideały i religijne wartości wśród młodego pokolenia - to główny cel, jaki przyświeca organizowanemu od 16 lat Przeglądowi Pieśni Patriotycznej i Religijnej. Tegoroczny Przegląd, który odbył się 5 listopada w Janowskim Ośrodku Kultury, przyciągnął młodych artystów ze szkół całego powiatu janowskiego. W sumie na scenie zaprezentowano 46 utworów.
W kategorii - gimnazjum I miejsce zdobyły ex aequo: Julia Kierepka i Aleksandra Małek, na miejscu drugim znalazła się Iza Łukasik, natomiast na trzecim Izabela Krzysztoń.
Organizatorami przeglądu byli: Janowski Ośrodek Kultury, Akcja Katolicka, Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Urząd Miejski w Janowie Lubelskim.

Tekst; foto: Edyta Sołtys

 więcej


EDUKACJA MEDIALNA. TEORIA I PRAKTYKA
Trwają prace nad kolejnym audiobookiem. W oczekiwaniu na płytę, zapraszamy do obejrzenia filmów promujących czytelnictwo, które powstały podczas nagrywania baśni pochodzących z konkursu „Zabawa w baśni pisanie”.

https://www.youtube.com/watch?v=W4wffaw1qIQ
https://www.youtube.com/watch?v=llZC0UT2jrM
https://www.youtube.com/watch?v=JVE-ri-0Zq4
                 


Szkolna wywiadówka
19 listopada 2015 r. odbędzie się szkolna wywiadówka:
16.00 - klasy I i II
16.30 - klasy III
Wywiadówka poprzedzona będzie pogadanką pt.
"Nikt w rodzinie nie zasługuje na przemoc"
Po wykładzie rodzice spotkają się z wychowawcami klas.
Zapraszamy


,,Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych”

Dnia 16 listopada 2015 r. już po raz kolejny w naszej szkole odbył się "Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych”.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszej młodzieży, gdyż przystąpiło do niego26 uczniów z klas I, II i III. Konkurs zorganizowany został przez nauczycieli języka niemieckiego p. Jadwigę Chróściel, p. Monikę Świątek oraz p. Marka Flisa.

   więcej


POWIATOWA I REJONOWA GIMNAZJADA
W DRUŻYNOWYM BADMINTONIE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW


Dnia 12.11.2015 r. w Potoczku odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Drużynowym Badmintonie Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców w składzie:
1. JASKOWSKI WOJCIECH III E
2. KRET KAROL II C
Opiekun : TOMASZ HULAK
1. SIEDLACZEK WERONIKA III C
2. BARAN PATRYCJA III E
Opiekun: MAŁGORZATA LEWCZUK

Nasi reprezentanci nie mieli sobie równych przeciwników i bez większego trudu zajęli I miejsca wygrywając wszystkie możliwe mecze. Tym samym zapewnili sobie awans do zawodów na szczeblu rejonowym, które odbyły się 16.11.2015 r. w Bystrzycy Starej gdzie obie drużyny zajęły dobre IV miejsca.
Małgorzata Lewczuk

 więcej


"Wolność To My"- 11 listopada 1918 roku
97. rocznica Odzyskania Niepodległości


Dnia 9 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klasy I a pod kierunkiem p. Moniki Świątek oraz p. Marzeny Kaproń.
Uroczystość przebiegała pod hasłem: "Wolność To My" - 11 listopada 1918 roku - Rocznicą Odzyskania Niepodległości” i składała się z części recytatorskiej, w którą wkomponowane zostały pieśni patriotyczne ("Przybyli ułani pod okienko…"; "Legiony”; "My pierwsza brygada") oraz utwór J. Kaczmarskiego "Modlitwa o wschodzie słońca" zaprezentowana przez szkolny chór.

 więcejLaureatki kampanii  „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

W tegorocznej edycji kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2015  laureatkami  konkursu internetowego „Zagrywka w punkt” zostały: Julia Rosińska z klasy 3d oraz Natalia Walas z klasy 2c.  Zadaniem uczniów było udzielenie  odpowiedzi  na pięć podchwytliwych pytań dotyczących siatkówki. Dziewczyny odpowiedziały na nie bezbłędnie! Warto dodać, że kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszego gimnazjum i nie brakuje chętnych do udziału w niej.
9 listopada 2015 r. pani wicedyrektor w imieniu organizatorów wręczyła nagrody laureatkom i życzyła dalszych sukcesów.
Koordynatorki akcji: Ewa Chmiel, Olga Jargiło.


Jan Paweł II – Patron Rodziny

W piątek 30 października 2015 roku uczniowie klas I, II i III pod kierunkiem pań: Katarzyny Podkańskiej, Małgorzaty Rodziewicz i Iwony Zezulińskiej-Sowy przedstawili apel pod hasłem Jan Paweł II – Patron Rodziny.
Intencją prezentacji było przypomnienie historii Dnia Papieskiego, który ustanowiony został na pamiątkę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Uczniowie przypomnieli hasła, które towarzyszyły poprzednim edycjom dni, a szczególną uwagę poświęcono prawdzie i rodzinie – wartościom kształtującym postawy i budującym więzi leżące u podstaw społeczeństw.

 więcej


Wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie
w Ruchu Drogowym


W dniu 30.10. 2015 r. podczas apelu zostały wręczone nagrody laureatom Wewnątrzszkolnego  Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym zorganizowanego przy współpracy z Bankiem Zachodnim WBK.  Do konkursu zgłosiło się 76 uczniów naszej szkoły. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą ze znajomości przepisów drogowych (obowiązujących pieszych, rowerzystów, motorowerzystów), znaków drogowych,  ruchu na skrzyżowaniach, udzielania pierwszej pomocy oraz kultury poruszania się po drodze. 

 więcej


Powiatowy Konkurs Plastyczny „Dopalacze kradną życie!”

Na XI sesji Rady Powiatu Janowskiego w dniu 29. 10. 2015 r. wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym - „Dopalacze kradną życie”. Konkurs ten to jeden z elementów profilaktyki w ramach Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości, realizowanego w Powiecie Janowskim w 2015 r. Zwyciężyła praca Weroniki Drelich uczennicy naszego gimnazjum. Na pokonkursowej wystawie znalazły się również prace  Michała Moskala, Natalii Pieniak i Magdaleny Hunicz. Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie uczęszczają na zajęcia kółka plastycznego i tworzą prace  pod kierunkiem p. Krzysztofa Biżka.
    


 fotogaleria


„Bezpieczeństwo w sieci – zagrożenia związane  z cyberprzemocą”

Dnia 29 października 2015 roku odbyły się zajęcia dla uczniów oraz szkolenie dla nauczycieli i rodziców nt. „Bezpieczeństwo w sieci – zagrożenia związane z cyberprzemocą”, ze specjalistą ds. cyberprzemocy panem Robertem Turskim.
Uczniowie klas I „a, b i f” uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych, które miały na celu zwiększenie świadomości dotyczącej zagrożeń w Internecie, ze szczególnym uwzględnieniem cyberprzemocy, niebezpiecznych treści oraz ochrony danych osobowych. Podczas szkolenia dla nauczycieli i rodziców niezwykle cenne było  zwrócenie uwagi na problemy, jakie mogą nieść ze sobą nieodpowiednie gry komputerowe i nierozsądne korzystanie z portali społecznościowych. Nauczyciele mieli okazję przybliżyć sobie świat wirtualny, w który wchodzą młodzi ludzie, przede wszystkim od strony zagrożeń dla ich rozwoju emocjonalnego i społecznego. Rodzice pogłębiali swoją wiedzę na temat w/w zagrożeń, poznając skalę niebezpiecznych zjawisk oraz otrzymali cenne porady związane z profilaktyką.
Z uwagi na bardzo dobry odbiór przeprowadzonych zajęć przez wszystkich uczestników, w najbliższym czasie planujemy kontynuację warsztatów.
 fotogaleria


PODZIĘKOWANIA
Uznanie i podziękowania należą się dziewczętom, które wzięły udział w akcji Szkolnego Koła Wolontariatu „Włosem w raka” i bezinteresownie oddały swe włosy na peruki dla dzieci chorych na nowotwór.
Julia Flis z klasy 1E, Patrycja Placha z klasy 1B, Magdalena Szczepanik z kasy 3C, Izabela Ciosmak z klasy 1A , Paulina Niedziałek z klasy 3A i Karolina Sulowska z klasy 3d to wspaniałe dziewczyny, które udowodniły, że można liczyć na pomoc młodzieży w nieszczęściu. Pokazały, że nie są obojętne na los dzieci walczących z chorobą. Dzięki ich ofiarności, wynikającej z empatii, jakieś chore dzieci poczują się dużo lepiej. Są wzorem godnym naśladowania! Dziękujemy!
                                                 p. Beata Rzędzicka – Stolarz, p. Anna Targońska


Lot na Marsa

Nauczyciele bibliotekarze i wychowawcy świetlicy szkolnej Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim zapraszają na poszukiwanie Małego Księcia. Lot na Marsa odbędzie się 25 listopada 2015 roku.

   Plan wyprawy
   Jak zbudować rakietę?


Jesienny Konkurs Recytatorski – mamy zwycięzców!

Eliminacje powiatowe dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbyły się  28 października 2015r. o godz. 9.00 na tarasie plastycznym Janowskiego Ośrodka Kultury.
Wyruszyliśmy sprzed gimnazjum grupą ośmioosobową z lekko wyczuwalną atmosferą tremy…
Wszyscy uczniowie, czyli: Julia Flis 1e, Natalia Pieniak 2g, Klaudia Serwatka 2a, Aleksandra Lach 2b, Karol Lenart 1c, Weronika Witkowska 3e, Krystian Szumski 3b, Izabela Igras 3b stanęli na wysokości zadania i godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursu.
Najlepiej spisali się:
Karol Lenart z klasy 1c (opiekun: p. Ewa Wiechnik), który zajął I miejsce i będzie reprezentował nasze gimnazjum na szczeblu wojewódzkim konkursu
oraz
Weronika Witkowska z klasy 3e (opiekun: p. Elżbieta Orzeł), która zajęła III miejsce.

 fotogaleria


Gimnazjaliści na europejskich szlakach…

        
Październik to rokrocznie czas naszych wędrówek po Europie. Tym razem wybraliśmy się do Włoch, do grobu naszego Patrona, Jana Pawła II. 18 października wyruszyliśmy w długą podróż do Rzymu. Już drugiego dnia wybraliśmy się do Lanciano, miejsca cudu Eucharystycznego a później na półwysep Gargano. Odwiedziliśmy Sanktuarium św. Ojca Pio San Giovanni Rotondo) oraz miejsce, które archanioł Michał wybrał na swoje miejsce kultu (Monte San Angelo).

 więcejPubliczne Gimnazjum w bieżącym roku szkolnym przystąpiło do realizacji projektu
„Hate Over - Jestem wolny od mowy nienawiści”. Projekt ma na celu zmniejszenie zjawiska stosowania mowy nienawiści w Internecie wśród gimnazjalistów z terenu woj. lubelskiego i podkarpackiego.
W ramach projektu uczniowie klas II „a”, II „b” i III „e” biorą udział w lekcjach wychowawczych o tematyce dotyczącej cyberprzemocy, asertywności oraz komunikacji interpersonalnej, prowadzonych przez panią Ewę Chmiel, Olgę Jargiło i Wiolettę Małysz.


I miejsce dla Aleksandry Hulak

W dniach 22-23.10.2015 roku odbyły się przesłuchania do IV Konkursu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży "DEBIUT 2015" w Siedlcach. Po wysłuchaniu ponad 100 uczestników jury w składzie: Patrycja Modlińska, Tomasz Markiewicz i Krzysztof Chromiński przyznał w kategorii III szkoły  gimnazjalne I miejsce Aleksandrze Hulak w piosence "Zawołałam za późno".
                                                                                 Gratulujemy!!!!!!!!

                               


Inauguracja roku szkolnego
w Sandomierskiej Rodzinie Szkół Jana Pawła II 


21 października 2015 roku odbyło się spotkanie inaugurujące nowy rok szkolny 2015/2016 Sandomierskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, na które przybyło 16 szkół z diecezji sandomierskiej. Spotkanie rozpoczęła Msza św. w sandomierskiej katedrze pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Nitkiewicza. Podczas homilii biskup wskazał na potrzebę codziennego zaangażowania się  w czynienie dobra dla drugich, ponieważ hasłem do pracy na nowy rok szkolny jest Jan Paweł II- Papież Rodziny. Druga część spotkania odbyła się w Katolickim Domu Kultury, gdzie pani Teresa Pracownik przedstawiła plan działań w nowym roku.:
·        Międzywojewódzki Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży w Pysznicy
·        Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego dla SP w Gorzycach
·        Konkurs Plastyczny o tematyce papieskiej dla uczniów gimnazjum w Gorzycach
·        Warsztaty pt. „Jan Paweł II- Papież Rodziny” w Gościeradowie
·        XII Diecezjalny Zjazd Samorządów Szkół im Jana Pawła II w Ulanowie
·        Przegląd teatrów pod hasłem: „I śmiech może być nauką” w Woli Rzeczyckiej
·        Konkurs Pieśni Patriotycznej i Religijnej w Potoczku
·        Pielgrzymka do Sandomierza- podsumowanie działalności SandomierskiejRodziny Szkół im. Jana Pawła II
Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Julia Kierepka, Aneta Krawczyk i Arkadiusz Kniaź wraz z opiekunkami Zofią Zezulińską, Ewą Wiechnik i dyrektorem szkoły Andrzejem Tomczykiem.

więcej


X miejsce w województwie w sztafetowych zmaganiach przełajowców
Dnia 20 X 2015r. w Lubartowie odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców 10x1000 m. Pod nieobecność prowadzącego reprezentację p. Grzegorza Sowy nasi biegacze na zawody udali się pod opieką p. Jarosława Kańkowskiego.
Nasza drużyna po bardzo udanym początku znajdowała się w czołówce rywalizujących szkół lecz pomimo bardzo ambitnej postawy wszystkich zawodników nie udało się stanąć na podium i ostatecznie uplasowaliśmy się na X miejscu w województwie.
Skład naszej reprezentacji:
1. Flis Kacper III C
2. Łukasik Kamil III C
3. Góra Cezary III C
4. Dąbek Sebastian III A
5. Matysiak Mikołaj III A
6. Sałaciński Damian III E
7. Jaskowski Wojciech III E
8. Wereski Karol III D
9. Sajewski Konrad III F
10. Rząd Mateusz II C


„Świat jest teatrem”... .
Szkolny etap 19 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego odbył się 22 października 2015 roku. Uczniowie, kierując się słowami W. Szekspira „Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają” prezentowali po jednym tekście prozatorskim lub poetyckim inspirowanym teatrem jako miejscem, gdzie wszystko może się zdarzyć.
Komisja spośród licznych uczestników wyłoniła grupę, która reprezentować będzie nasze gimnazjum podczas etapu powiatowego, który odbędzie się już wkrótce.
Są to następujący uczniowie: Julia Flis kl. 1e, Natalia Pieniak kl. 2g, Klaudia Serwatka kl. 2a, Aleksandra Lach kl. 2b, Karol Lenart kl. 1c, Weronika Witkowska kl. 3e, Krystian Szumski, Angelika Dziura, Izabela Igras kl. 3b.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
                                                                                                     Organizatorzy


INFORMACJA DLA RODZICÓW

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów naszego gimnazjum do udziału w spotkaniu ze specjalistą ds. cyberprzemocy panem Robertem Turskim nt. „Bezpieczeństwo w sieci – zagrożenia związane z cyberprzemocą”, które odbędzie się w dniu 29 października 2015 r. (czwartek) o godzinie 16:30 w sali gimnastycznej gimnazjum.

Zachęcamy do skorzystania z tej oferty, gdyż w obecnych czasach zjawisko cyberprzemocy stało się poważnym zagrożeniem dla młodzieży.


Święto Komisji Edukacji Narodowej

14 października jest wyjątkowym dniem w życiu każdej szkoły. Święto Komisji Edukacji Narodowej to szczególny czas, w którym wspominamy naszych byłych nauczycieli, cieszymy się z możliwości bycia tu i teraz oraz planujemy naszą przyszłą drogę życiową. To czas na życzenia.
Dziękujemy za Waszą niezwykle trudną pracę. Za wskazywanie właściwej drogi do osiągnięcia najcenniejszego i najtrwalszego celu, jakim jest wykształcenie.
Życzymy sił, wytrwałości, cierpliwości i satysfakcji w pracy z dziećmi i młodzieżą. 
„Dobrze się widzi tylko sercem. To, co najważniejsze, jest niewidzialne dla oczu.”

więcej


FINAŁ WOJEWÓDZKI W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Dnia 07.10.2015 r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Finale Wojewódzkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Adamowie....
Najlepszymi naszymi zawodnikami okazali się Klaudia Siczek, która zajęła 5 miejsce na 60 startujących zawodniczek oraz Kamil Łukasik, który zajął 13 pozycję na 151 startujących zawodników. Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się na nieco dalszych pozycjach.

więcej


POWIATOWA I REJONOWA GIMNAZJADA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.

Dnia 02.10.2015 r. w Potoczku odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt 10 x 800 m i Chłopców 10 x 1000 m. Obie drużyny reprezentujące naszą szkołę zajęły I miejsca.
Po pomyślnym występie w powiatowej Gimnazjadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych drużyny z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim wzięły udział w Rejonowej Gimnazjadzie, która odbyła się 09.10.2015 r. w Kraśniku Fabrycznym.
Po zaciętej rywalizacji drużyna dziewcząt zajęła ostatecznie VII miejsce natomiast drużyna chłopców II miejsce zapewniając sobie tym samym awans do zawodów na szczeblu wojewódzkim.

więcej


Zarządzenie nr PG-2/2015/16
Dyrektora Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II
w Janowie Lubelskim z dnia 02.09.2015 r.

    Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2015/2016


Integracji nadszedł czas … czyli wspólna wycieczka klasy I a i I f

W piątek, 2 października 2015 r. odbyła się piesza wycieczka klasy Ia i If, zorganizowana przez panią Monikę Świątek oraz panią Bożenę Mędrek.
Tego dnia pogoda dopisała i obie klasy w dobrych humorach wyruszyły w kierunku Janowskiego Zalewu, który był celem wyprawy. Na miejscu rozpalono ognisko, uczniowie zajadając kiełbaski opowiadali sobie ciekawe historie z czasów szkoły podstawowej oraz z minionych wakacji. Przy ognisku grali również w różnorakie gry i zabawy, mające na celu zintegrowanie zespołów klasowych. Uczniowie mogli w ten sposób bliżej poznać siebie nawzajem oraz nawiązać nowe przyjaźnie.

więcej


Udział naszego gimnazjum w akcji charytatywnej 
„SZKOŁO POMÓŻ I TY”


Celem ogólnopolskiej akcji jest niesienie pomocy dzieciom niewidomym i niepełnosprawnym, będących pod opieką fundacji „POMÓŻ I TY”. Fundacja kupuje sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci, które z powodu swojej niepełnosprawności byłyby skazane na przebywanie w domu i ograniczony kontakt z rówieśnikami, naturą, światem zewnętrznym.
Dzięki takiemu sprzętowi dzieci  pokonują trudności, które stawia przed nimi ich niepełnosprawność.
Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się do akcji, rozprowadzając  cegiełki wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Zebraliśmy130 zł I przesłali na konto fundacji. Wszystkim, którzy okazali wrażliwość i dobre serce bardzo dziękujemy!

                                              Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu


Ty też możesz im pomóc! To proste!
Kolejny rok zbieramy  plastikowe nakrętki dla Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Hospicjum wymienia je na sprzęt rehabilitacyjny
Zbiórka trwa do 1 lutego 2016r
Prosimy o przynoszenie nakrętek w dniach 1-3 lutego 2016 od rana do długiej przerwy do sali 33.
Nakrętki należy pakować w worki parciane  (można zakupić w sklepach ogrodniczy)  z opisem (klasa, wychowawca,  waga oraz ilość worków np. 1 z 3).
Akcję koordynują wolontariusze z klasy IIa.
Najlepsze klasy otrzymają nagrody
WKRĘĆ SIĘ I TY!


MISTRZOSTWA SZKOŁY
W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH


Dnia 18.09.2015 r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim odbyły się coroczne Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
W rywalizacji uczestniczyło 66 uczniów klas I – III. Zawody odbywały się na dystansach 800 m dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców.
Zawody zostały sprawnie przeprowadzone, a po ukończonych biegach nastąpiło rozdanie nagród dla najlepszych zawodników w każdej kategorii. Wręczone zostały dyplomy i medale za trzy pierwsze miejsca oraz puchary dla zwycięzców. Organizatorami zawodów byli Małgorzata Lewczuk i Grzegorz Sowa
Celem zawodów było wyłonienie uczniów do reprezentacji naszej szkoły podczas najbliższych zawodów w sztafetowych oraz indywidualnych biegach przełajowych na szczeblu powiatowym, rejonowym i wojewódzkim.

więcej


Konkurs plastyczny "Janowskie Madonny"

Jakie jest nasze „spojrzenie” na plastyczne wyobrażenie Janowskiej Madonny? Na to pytanie poszukiwali odpowiedź uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum, uczestnicząc w konkursie ogłoszonym przez Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim w związku z 30 rocznicą koronacji Matki Bożej Łaskawej i Różańcowej. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w Domu Nauczyciela w Janowie Lubelskim.

więcejINFORMATOR
O KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH I TEMATYCZNYCH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

   Informator


Nasze gimnazjum włącza się do akcji
„Włosem w raka”!

Zapraszamy  dziewczynki, które w zamian za nową fryzurkę oddadzą swoje włosy na peruki dla dzieci chorych na nowotwór.
Jeśli masz długie, niefarbowane, zdrowe włosy i chciałabyś je przekazać (minimum 30 cm) na perukę dla dzieci leczonych chemioterapią, to zgłoś się do p. Beaty Stolarz lub p. Anny Targońskiej.

   Więcej


PROPOZYCJE SZKOLNYCH WYCIECZEK ZAGRANICZNYCH
MAJ/CZERWIEC 2016

Podróżując, można się bardzo wiele nauczyć. To prawdziwa szkoła życia. Bez znajomości języka jest się dzisiaj niewolnikiem. Dzięki znajomości języków zyskujesz dostęp do globalnego świata, poznajesz nowe kultury i ich zwyczaje.
Nauczyciele języków obcych organizują w tym roku po raz kolejny kulturoznawcze wycieczki zagraniczne dla uczniów gimnazjum – wycieczkę do Francji oraz warsztaty językowe na Malcie.

Oferty wycieczek są załączone poniżej:
   Warsztaty językowe  na Malcie
   Wycieczka do Francji

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!
Zgłoszenia na wycieczkę do Francji przyjmuje Pani Dyrektor Grażyna Kras.
Zgłoszenia na warsztaty językowe na Malcie przyjmują nauczyciele języka angielskiego- Pani Maria Widz oraz Pani Ewa Kulpa.
TERMIN ZGŁOSZENIA: DO KOŃCA WRZEŚNIA 2015 r.


Jedź z nami!
Bądź orędownikiem Światowych Dni Młodzieży!


W tym roku chcemy pojechać do Włoch i zostawić zaproszenie na Światowe Dni Młodych w miejscach takich jak: Wenecja, Florencja, Padwa, Asyż, Pompeje, Rzym, Capri dla wszystkich, którzy zechcą przybyć na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.

   Więcej
   Program


Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II odbyła się pierwszego września o godz. 9.30. Uczniowie uśmiechnięci i odświętnie ubrani zgromadzili się na dziedzińcu szkoły, gdzie po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu, głos zabrał pan dyrektor mgr Andrzej Tomczyk, który powitał przybyłych gości – Burmistrza Janowa Lubelskiego p. Krzysztofa Kołtysia, Dyrektora ZOSIP-u p. Zbigniewa Flisa i Przewodniczącą Rady Rodziców p. Agnieszkę Skubik, nauczycieli, a szczególnie serdecznie rodziców oraz młodzież. Poinformował, że w tym roku szkolnym naukę rozpoczyna 450 uczniów w 17 oddziałach i przekazał najważniejsze informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego. Pani wicedyrektor Grażyna Kras przedstawiła uczniom klas pierwszych nowych wychowawców  i zachęciła do udziału w konkursach, kołach zainteresowań i aktywności sportowej. Uroczystość poprowadził pan Jacek Golec – nauczyciel matematyki.


więcejRozpoczęcie
ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
już 1 września we wtorek! 


8.00 - Msza Św. w Kościele św. Jana Chrzciciela
9.30 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

  

Copyright PG-Janow Lubelski
administracja: Tadeusz Lachawiec