ul.  Ogrodowa 25, 23-300 Janów Lubelski, tel./fax. 015 8723065
gm-janowlubelski@poczta.internetdsl.pl

 
Archiwum 2014/2015

PIESZA WYCIECZKA DO PARKU REKREACJI ZOOM NATURY

Dnia 19.06.2015 r. odbyła się piesza wycieczka do parku rekreacyjnego Zoom Natury. Program wycieczki obejmował ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz korzystanie z tras i atrakcji parku linowego. Młodzież po zapoznaniu się z obsługą sprzętu oraz przepisami bezpieczeństwa przebyła trudne a zarazem atrakcyjne trasy parku, które co niektórym napędziły trochę strachu i sprawiały niemałe problemy.
W wycieczce wzięli udział nasi najwszechstronniejsi sportowcy oraz zespół taneczny. Opiekunami w tym deszczowym, ale jakże udanym dniu byli Małgorzata Lewczuk i Jarosław Kańkowski.

więcej


Podziękowania z Pałacu Buckingham dla naszej szkoły.

W zeszłym tygodniu społeczność naszej szkoły otrzymała list od niezwykłego nadawcy,  Księcia i Księżnej Cambridge - Williama i Kate.
List ten został wysłany w odpowiedzi na życzenia i gratulacje, jakie nasza dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie przesłali na wiadomość o narodzinach księżniczki Charlotty.

więcej


RAJD PIESZY IM. WINCENTEGO SOWY PS. „VIS”
W JANOWIE LUBELSKIM


W dniu 22.06.2015 roku odbędzie się Rajd Pieszy im. Wincentego Sowy ps. „Vis” w Janowie Lubelskim.  Organizatorem jest  Stowarzyszenie im. Kazimierza Wielkiego i Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych przy wsparciu finansowym  Fundacji Banku Zachodniego WBK. Partnerami są: Fundacja im. Kazimierza Wielkiego i Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Lublinie.


więcej


KOLEJNA WYCIECZKA NAGRODOWA JUŻ ZA NAMI !

Od kilku już lat w tradycję Gimnazjum wpisał się wyjazd uczniów  klas III na wycieczkę, która jest nagrodą za trzy lata ciężkiej pracy na rzecz szkoły. Wycieczka jest sponsorowana przez Radę Rodziców.
W tym roku, 17 czerwca, 33 uczniów, którzy godnie reprezentowali szkołę w różnych konkursach, zawodach sportowych, aktywnie pracowali w Samorządzie Szkolnym, wolontariacie, przygotowywali i prezentowali programy artystyczne oraz osiągali wysokie wyniki w nauce, pojechało do ulubionego przez gimnazjalistów miasta Krakowa...

więcej


WARSZTATY JĘZYKOWE NA MALCIE

W dniach 06.06.-13.06.2015 r. odbyła się wycieczka na Maltę na warsztaty z języka angielskiego, w której wzięło udział 15 uczniów naszego gimnazjum i  LO im. Boh. Poryt. Wzgórza w Janowie Lubelskim oraz opiekunowie: organizator wyjazdu- pani Maria Widz  i pani Grażyna Kras. Nasza podróż rozpoczęła się chwilę po północy, kiedy wyruszyliśmy busem na lotnisko do Warszawy. Na miejsce dotarliśmy dużo przed planowanym wylotem. Po odprawie i kontroli bezpieczeństwa wsiedliśmy do samolotu. Lot przebiegł bardzo spokojnie. Z wysokości ponad 10 000m obserwowaliśmy przepiękne, wręcz zapierające dech w piersiach widoki.

więcej


Projekt „Moja perspektywa”
RÓWNAĆ SZANSE 2014

Celem projektu „Moja perspektywa”, dofinansowanego z Programu „Równać Szanse 2014”, było poznanie przez młodzież własnych możliwości oraz nawiązanie nowych relacji społecznych. Udział wzięła młodzież przebywająca w POW "Promyk"
w Janowie Lubelskim oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim.


więcej


,,Szkolny Mistrz Języka  Niemieckiego” Wybrany!!!

Dnia 12 czerwca 2015 r. już po raz drugi w naszej szkole odbył się Konkurs Języka Niemieckiego o tytuł ,,SchulmeisterDer DeutschenSprache”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszej młodzieży, gdyż do rywalizacji o ten zaszczytny tytuł stanęło 25 uczniów z klas I, II i III.

więcej


XII miejsce w województwie i kolejne rekordy naszych gimnazjalistów

Dnia 11.06.2015r w Kraśniku Fabrycznym odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w Dwuboju Nowoczesnym. Po raz kolejny nasza reprezentacja w dwuboju udała się na zawody w okrojonym składzie.
Tym razem zabrakło dwóch zawodniczek, które w rywalizacji rejonowej zdobyły dla naszego gimnazjum najwięcej punktów. Na szczęście ich zmienniczki Kasia Moskal i Wiktoria Tylus dobrze się spisały w swoim debiucie i nasza drużyna mimo osłabienia uzyskała korzystny wynik w rywalizacji z najlepszymi dwuboistkami w województwie.


więcej


Wspaniałe dziesięciolecie Stowarzyszenia „Wawrzynek”

Dnia 3 czerwca 2015 roku w Nadleśnictwie w Janowie Lubelskim odbył się piknik dla dzieci niepełnosprawnych z okazji Dnia Dziecka. W tym dniu świętowaliśmy również dziesięciolecie Stowarzyszenia „Wawrzynek”.


 
więcej


WOJEWÓDZKA GIMNAZJADA SZKOLNEJ LIGI LA
ORAZ W BIEGACH SZTAFETOWYCH CHŁOPCÓW- SZTAFETA SZWEDZKA


Dnia 02.06.2015 r. na stadionie MOSiR w Puławach odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w Szkolnej Lidze LA oraz w Biegach Sztafetowych (sztafeta 4 x 100 m oraz sztafeta szwedzka).


więcej


STRAŻACY W GIMNAZJUM

W poniedziałek 1 czerwca br. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Na dziedzińcu szkolnym zaprezentowały się dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Janowa Lubelskiego.
Na szczęście nie był to wyjazd alarmowy i nikomu nic złego się niestało. Celem akcji było zapoznanie naszej młodzieży z różnego rodzaju zagrożeniami, z jakimi może się spotkać na co dzień, zasadami bezpiecznego zachowania się w sytuacjach kryzysowych oraz prezentacja sprzętu do ratowania osób i mienia, jakim dysponuje Państwowa Straż Pożarna w naszym mieście. Spotkanie poprowadził młodszy brygadier Krzysztof Kurasiewicz, który w pasjonujący sposób opowiedział o działaniach strażaków związanych nie tylko z gaszeniem pożarów, lecz także ratowaniem ludzi podczas katastrof i wypadków w ruchu drogowym.
Bardzo dziękujemy strażakom za przyjęcie zaproszenia, lekcję o bezpiecznych zachowaniach oraz możliwość „podpatrzenia” i dotknięcia sprzętu ratowniczo-gaśniczego, dzięki któremu ratują ludzkie życie.

 
więcej


"Poznajemy Francję"

30 maja 2015 roku troje uczniów naszej szkoły: Julia Adamaszek, Magdalena Majkowska i Adrian Rząd wzięło udział w XVIII edycji konkursu "Poznajemy Francję", który odbył się w siedzibie Alliance Française w Lublinie. Nasza szkoła uczestniczyła w tym konkursie wiele razy, za sprawą pani Grażyny Kras, która chętnie pomaga uczniom w zdobywaniu wiedzy nie tylko o języku francuskim, ale także o kulturze tego kraju.
       
Z drużyną z naszej szkoły konkurowały cztery inne gimnazja z województwa lubelskiego. Konkurs składał się z dwóch części: ogólnej wiedzy o Francji oraz wiedzy o Lotaryngii, która niegdyś rządzona była przez polskiego króla Stanisława Leszczyńskiego.

Mimo że poziom był wysoki, Magda, Julka i Adrian na samym początku zdobyli sporą przewagę. Nasze gimnazjum zakończyło ten konkurs na I miejscu, a zwycięzcy, oprócz nagród książkowych, otrzymali  bezpłatny semestr nauki języka francuskiego w Alliance Française do wykorzystania w dowolnym czasieFilmowa Gra Miejska


29 maja bieżącego roku odbyła się Filmowa Gra Miejska, której organizatorem był Zespół Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim. Z naszej szkoły wzięło udział 5 drużyn liczących po 4 osoby. Każda z drużyn miała przydzielonego opiekuna i swoją własną mapę którą musiała dotrzeć do pięciu miejsc i wykonać określone zadanie. Jedną z konkurencji było obejrzenie fragmentu filmu „Dziewczyny do wzięcia”, a następnie dopisanie zabawnego zakończenia historii.

więcej


GIMNAZJALIŚCI NA GÓRSKIM SZLAKU…

W dniach 25-28 maja 2015 r. byliśmy na wycieczce w Tatrach. Brali w niej udział uczniowie klas trzecich i drugich, a opiekunami byli p. Anna Targońska, która wycieczkę zorganizowała, p. Maria Widz i p. Daniel Wołoszyn, dzięki którym mogliśmy nawet na wycieczce  „doskonalić” swój angielski, p. Krzysztof Skakuj, który czuwał zawsze na końcu grupy, żeby nikt się nie zgubił.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Zakopane nie tylko jako stolicę Tatr, ale także jako ośrodek kultury ludowej i sportów zimowych. Wjechaliśmy kolejką linową na skocznię, skąd mogliśmy podziwiać panoramę miasta.

więcej


UDZIAŁ GIMNAZJALISTÓW W GRZE TERENOWEJ
PN. „W POSZUKIWANIU ZMIAN – 25 LAT DZIAŁANIA SAMORZĄDU GMINNEGO”


Dnia 25.05.2015 r. na terenie parku rekreacyjnego Zoom Natury odbyła się gra terenowa pn. „W poszukiwaniu zmian – 25 lat działania samorządu gminnego”, która polegała na przebyciu trasy z punktami kontrolnymi gdzie drużyny otrzymywały zadania do rozwiązania. Stacji kontrolnych było 6 a zadania dotyczyły funkcjonowania i działalności samorządowców gminy Janów Lubelski

więcej


Informacja dla uczestników warsztatów językowych na Malcie
Otrzymaliśmy od biura ATAS następującą informację o zmianie rozkładu lotów na dzień 13.06.2015:
06.06.2015 WAW 07:45 MLA 10:35 (bez zmian)
13.06.2015 MLA 13:35 WAW 16:30 (późniejszy wylot z Malty i powrót)


Uczestnicy wycieczki na Maltę spotykają się w nocy z piątku na sobotę o godz. 00:45 na przystanku przy ulicy Ogrodowej (przystanek przy parku, naprzeciwko Cela Cafe&Restaurant).

   Aktualny program pobytu


Aleksandra Hulak wyśpiewała Srebrną Podlaską Nutę
w X Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Bielsku Podlaskim.

                 
W dniach 30-31.05.2015 roku w ramach obchodów Dni Bielska Podlaskiego odbyła się X edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki ,,Podlaska Nuta 2015” z udziałem zespołów i solistów z Polski, Białorusi, Rumunii, Rosji, Mołdawii. W finale konkursu wzięło udział ponad 90 wokalistów, którzy zostali zakwalifikowani w drodze eliminacji.
Festiwal był znakomitą okazją do wymiany doświadczeń oraz upowszechniania śpiewu wśród dzieci i młodzieży. Na festiwalu zaprezentowała swoje umiejętności wokalne Aleksandra Hulak, uczennica II klasy Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim.
Profesjonalne jury wysoko oceniło występ naszej wokalistki i przyznało jej II  miejsce ,,Srebrną Nutę”. W drugim dniu festiwalu Ola miała możliwość zaprezentowania się w Koncercie Galowym Laureatów przed publicznością i mediami.
To nie jedyny sukces Oli w ostatnim czasie. W Warszawie w XIX Ogólnopolskim Festiwalu piosenki dla dzieci i młodzieży ,, Rozśpiewany WAWER” Ola również zajęła wysokie II miejsce.
Gratulujemy sukcesów!


REJONOWA GIMNAZJADA W BIEGACH SZTAFETOWYCH
DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW


Dnia 22.05.2015 r. na Stadionie MKS Janowianka odbyła się Rejonowa Gimnazjada w Biegach Sztafetowych Dziewcząt i Chłopców (sztafeta 4 x 100 m oraz sztafeta szwedzka

więcej

REKORDY DWUBOISTÓW

Dnia 22.05.2015 r. w Kraśniku Fabrycznym odbyła się Rejonowa Gimnazjada w Dwuboju Nowoczesnym (pływanie na dystansie 100m i bieg na dystansie 1000m).
Na zawody nasza drużyna udała się bez kontuzjowanego Wojtka Mazura, który w roku ubiegłym zdobył najwięcej punktów dla naszej reprezentacji, a na problemy zdrowotne narzekały także nasze najlepsze pływaczki.
Pomimo tych problemów nasza szkoła zaliczyła najlepszy występ w historii startów w dwuboju nowoczesnym, ustanawiając nowy rekord szkoły 6998 pkt. i zajęła II miejsce w rejonie, które dało nam awans do zawodów wojewódzkich.
Na basenie jak zwykle bardzo dobrze zaprezentowały się nasze dziewczęta zajmując II(Ola Kaproń) i IV (Weronika Paryś) miejsce.


więcej


Biblioteka „od kuchni”
– pod takim hasłem świętowaliśmy Ogólnopolską akcję Tygodnia Bibliotek


20 maja 2015 roku wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną obchodziliśmy święto bibliotek. Uczniowie naszego Gimnazjum z wielkim zaangażowaniem włączyli się do tej akcji. W programie spotkania przeprowadzono: konkurs wiedzy kulinarnej, sprawności i umiejętności kucharskich – próbowaliśmy pysznych kanapek i gofrów. Młodzież dawała sobie świetnie radę w każdej z konkurencji.

więcej


WOJEWÓDZKA GIMNAZJADA
W INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTWACH LA

Dnia 19.05.2015 r. w Zamościu odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycnych dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów:
Szczepanik Magdalena II c w konkurencji rzut oszczepem
Łukasik Kamil II c w konkurencji bieg na 2000 m
Kaproń Maciej III d w konkurencji rzut oszczepem.


więcej

REJONOWA GIMNAZJADA SZKOLNEJ LIGI LEKKOATLETYCZNEJ
DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW


Dnia 18.05.2015 r. w Kraśniku Fabrycznym odbyła się Rejonowa Gimnazjada Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Dziewcząt i Chłopców.

więcej


Uwaga !!!
Szkolny
Mistrz Języka Niemieckiego
Poszukiwany

   ogłoszenie


Święto Patrona Szkoły

18 maja 2015 roku obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie klasy 1e i 1c wraz z wychowawcami p. Joanną Rosińską i p. Elżbietą Nowakowską przygotowali montaż słowno-muzyczny upamiętniający Świętego Jana Pawła II.
Myślą przewodnią były słowa naszego ukochanego papieża „Musicie od siebie wymagać...”.  Jan Paweł II to dar Kościoła dla ludzi młodych- podkreślili uczniowie w swoich wypowiedziach. Dla młodzieży z całego świata był największym autorytetem, stawiał bardzo wysokie wymagania, zachęcał do pracy nad sobą i uczył miłości do drugiego człowieka.

więcej


REJONOWA GIMNAZJADA
W INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTWACH LEKKOATLETYCZNYCH

Dnia 13.05.2015 r. na stadionie w Kraśniku odbyły się Rejonowe Indywidualne Zawody w Lekkiej Atletyce. Naszą szkołę reprezentowało 21 osób w tym 12 dziewcząt oraz 9 chłopców

więcej


Podsumowanie „Dni Języka Niemieckiego”

Nauka powinna być nie tylko obowiązkiem, ale także przyjemnością. Przekonali się o tym uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim.
W dniach 11 – 15 maja 2015 roku w naszej szkole odbyły się liczne konkursy w ramach IV edycji Dni Języka Niemieckiego zorganizowanych przez: panią Jadwigę Chróściel, panią Monikę Świątek oraz pana Marka Flisa.
Konkursy jak co roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, gdyż tematyka konkursowa była bardzo urozmaicona.

podsumowanie


„Dar i Tajemnica”
13 maja 2015 r. nasza uczennica, Katarzyna Mędrek, została laureatką diecezjalnego konkursu o życiu i działalności Jana Pawła II „Dar i Tajemnica”.
W konkursie wzięły udział szkoły papieski z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.
Jesteśmy dumni z Kasi, która z wielką klasą reprezentowała naszą szkołę.

więcej


Sukces gimnazjalistki w Ogólnopolskim Konkursie Filozoficzny
W dniu 8 maja 2015 roku w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się ogólnopolska gala podsumowania V Ogólnopolskiego   Konkursu Edukacyjnego z cyklu  Wielcy Polacy XX wieku pod hasłem „Jan Paweł II i Ojciec Profesor Mieczysław A. Krąpiec - w trosce o rozumienie Osoby” organizowanego dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przez Fundację Deo et Patriae im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP, Polskie Towarzystwo Filozofii Systematycznej oraz Katedrę Metafizyki Wydziału Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.                           

więcej

fotogaleria


Wycieczka klas III

W piątek 8 maja odbyła się wycieczka, w której wzięli udział uczniowie klas III.
Jako pierwsze odwiedziliśmy Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, po którym oprowadzał nas jeden z zakonników. Mogliśmy poznać zwyczaje tam panujące oraz historię Tyńca. Wzięliśmy oczywiście udział w mszy świętej, o której oprawę muzyczną zadbali nasi uczniowie, a także zaopatrzyliśmy się w sklepie z wyrobami ojców Benedyktynów.

więcej


Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Dnia 4 maja 2015 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Apel przygotowali uczniowie z klas II a, III b i III c. Uczniowie recytowali wiersze oraz przypomnieli historię uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji.
Solistka Julia Kierepka z klasy II e zaśpiewała piękną pieśń patriotyczną „Mazurek 3 Maja” a uczennica klasy I e Julita Breś zagrała na koniec apelu utwór pt.: „Pożegnanie Ojczyzny” Michała Kleofasa Ogińskiego.
Oprawę plastyczną przygotowali uczniowie klasy II a.
Przygotowanie apelu nadzorowały panie – Ewa Kurasiewicz, Katarzyna Surtel i Urszula Wiechnik.


więcej


Jesteśmy najlepsi!
W dniu 4 maja br., Muzeum Regionalne oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w
 Janowie Lubelskim zaprosili nas na konkurs wiedzy o nauczaniu Jana Pawła II. Wzięło w nim udział 27 uczniów z gimnazjów w Białej i Janowie.
Komisja w składzie: Jadwiga Olech – Dyrektor Biblioteki, Barbara Nazarewicz – Dyrektor Muzeum, Justyna Jakubiec – z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, oraz Justyna
Flis z Muzeum Regionalnego, po zapoznaniu się z pracami, przyznała:
I miejsce Katarzynie Bielak z kl. I a Publicznego Gimnazjum w Janowie Lubelskim,
II miejsce Katarzynie Mędrek z  kl. III d z Publicznego Gimnazjum w Janowie Lubelskim,
III miejsce Krzysztofowi Bielakowi z kl. II c  Publicznego Gimnazjum w Janowie Lubelskim.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali książki i dyplomy.

Serdecznie gratulujemy!


POWIATOWA GIMNAZJADA W INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTWACH LA
ORAZ W MISTRZOSTWACH SZKOLNEJ LIGI LA

Dnia 07.05.2015 r. na Stadionie MKS Janowianka w Janowie Lubelskim odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Indywidualnych Mistrzostwach LA oraz w Mistrzostwach Szkolnej Ligi LA. Nasi gimnazjaliści bez większego trudu wywalczyli sobie I miejsca w Szkolnej Lidze LA zdobywając 837 punktów - dziewczęta, 1058 punktów – chłopcy.

więcej
 


POWIATOWA GIMNAZJADA
W BIEGACH SZTAFETOWYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW


Dnia 24.04.2015 r. na stadionie MKS Janowianka w Janowie Lubelskim odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Biegach Sztafetowych Dziewcząt i Chłopców (sztafeta 4 x 100 m i sztafeta szwedzka 100 m x 200 m x 300 m x 400 m).więcej 


MISTRZOSTWA SZKOŁY W LEKKIEJ ATLETYCE

Dnia 22.04.2015 r. po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce.
Organizatorami, sędziami oraz opiekunami w dniu zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego: Małgorzata Lewczuk, Grzegorz Nieborak, Jarosław Kańkowski. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych w mistrzostwach wzięła udział bardzo duża liczba uczniów z klas I – III.

więcej 


Informacja dla uczestników warsztatów językowych na Malcie


Wszyscy uczestnicy warsztatów i nauczyciele dostaną w pakietach powitalnych karty startowe Vodafone. Nie będzie na nich jednak żadnego kredytu w postaci darmowych minut. Aby z nich korzystać trzeba będzie wykupić na miejscu standardowe doładowania za 5-10 EUR

Uwaga! Zmienione godziny połączeń lotniczych.
06.06.2015 WAW 07:45 MLA 10:35 KM4429
13.06.2015 MLA 04:00 WAW 06:45 KM4428

   Zaktualizowany program przesłany przez szkołę językową


UWAGA
-Wycieczka do Wadowic-Tyńca-Krakowa odbędzie się 8.05.2015r.
-Wyjeżdżamy o godz. 4.00 z parkingu na ulicy Ogrodowej (przy parku).
-Należy zabrać ze sobą suchy prowiant i coś od deszczu.
-Powrót przewidywany jest na ok. 24.00 w to samo miejsce.
                                                                                    Życzymy miłej podróży!


PAMIĘTAJ, ABY ZABRAĆ ZE SOBĄ NA MALTĘ:
- ważny paszport lub dowód osobisty
- zapas lekarstw, szczególnie, jeśli bierzesz je stale
- kieszonkowe (sugerujemy zabrać ok. 8-10 EUR na dzień)
- wygodne buty
- nakrycie głowy
- krem z wysokim filtrem ochronnym (min. 30)
- ręcznik i kosmetyki
- adapter do kontaktów elektrycznych
- aparat fotograficzny
- obuwie ochronne na plażę
- notes z długopisem
- kieszonkowy słownik polsko-angielski / angielsko-polski
- suszarkę do włosów


             


Fragmenty przedstawienia "Alicja w Krainie Czarów"


Spotkanie pokoleń
18 kwietnia 2015 r. w Janowskim Ośrodku Kultury miało miejsce niecodzienne spotkanie pokoleń - młodzieży z naszego gimnazjum działającej w Szkolnym Zespole Teatralnym z gośćmi przybyłymi na Obchody Światowego Dnia Inwalidy zorganizowane przez Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Janowie Lubelskim. Z tej okazji w imieniu dzieci życzenia kochanym seniorom złożył pan Dyrektor Andrzej Tomczyk.

więcej WAŻNA INFORMACJA – WYCIECZKA NA MALTĘ !


W czwartek 16 kwietnia o godz. 15:40 (przed wywiadówką) w Sali nr 69 odbędzie się spotkanie dla Rodziców uczestników warsztatów językowych na Malcie.
więcej
                                                                    


DNI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w IV edycji DNI JĘZYKA NIEMIECKIEGO organizowanej przez nauczycieli języka niemieckiego w naszej szkole.
Będą to konkursy z nagrodami dla najlepszych, w których będzie można wykazać się wiedzą o kulturze, krajobrazie i architekturze Niemiec. Dla miłośników poezji konkurs recytatorski,  a dla miłośników wiedzy o kulturze konkurs znajomości stolicy Niemiec - Berlina i dyktando

szczegółowe informacje


Ukraińskie wieczory

26 marca 2015 roku na scenie Janowskiego Ośrodka Kultury 140-osobowa grupa młodzieży naszego gimnazjum obejrzała występ zespołu „Ukraińskie wieczory”, który przyjechał do nas z programem artystycznym „Matczyna Miłość”. Spotkanie prowadził pisarz Vasyl Gunko – członek Towarzystwa Estrady Ukrainy z Kijowa.  Koncert w wykonaniu artystów Ukraińskiej Estrady zorganizowano na rzecz dzieci Czarnobyla i niesienia pomocy humanitarnej mieszkańcom Wschodniej Ukrainy dotkniętym rosyjską agresją.

więcej 


UWAGA !
nauczyciele bibliotekarze i wychowawcy świetlicy szkolnej zapraszają na zajęcia AKADEMII UŚMIECHU
realizowane przy współpracy
z UNIWERSYTETEM MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ
w LUBLINIE
więcej
                                                
  galeria zdjęć


RAKOOBRONA to kampania edukacyjno-informacyjna,  w ramach której przeprowadzone zostały w naszym gimnazjum zajęcia profilaktyczne. Celem kampanii było uzmysłowienie młodym ludziom jak ważny jest prozdrowotny styl życia, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki onkologicznej. Uczniowie wzięli udział w zajęciach z higienistką szkolną, a wychowawcy klas zapoznali uczniów z materiałami edukacyjnymi. Zaś w czasie zajęć profilaktycznych odbywających się na świetlicy szkolnej oglądali film pt. „Gra z rakiem”. Na zakończenie akcji została przeprowadzona ankieta ewaluacyjna przez pedagoga szkolnego.                                        
więcej  


Oferta edukacyjna
Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II
w Janowie Lubelskim


Klasa Sportowa 2015/16

więcej
 


KONKURS WIEDZY O SPORCIE
„KONKURS WIEDZY OLIMPIJSKIEJ”


Dnia 24.03.2015 r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim odbył się Konkurs Wiedzy o Sporcie pt. „Konkurs Wiedzy Olimpijskiej”, który składał się z dwóch etapów.
Do udziału zgłosiło się ponad 40 uczniów z klas I– III.
Pierwszy etap miał formę pisemną. Młodzież udzielała odpowiedzi na wcześniej przygotowane i opracowane pytania otwarte i zamknięte. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pytaniami, które były dostępne u nauczycieli wychowania fizycznego prowadzących konkurs.

więcej


Filozoficzne  aspekty z życia gimnazjalistów

23 marca 2015 roku po raz trzeci uczniowie naszego gimnazjum mieli niecodzienną możliwość zmierzenia się z szeroko pojętą dziedziną życia, jaką jest filozofia. Dzięki zaangażowaniu opiekunów (p. mgr Barbary Czarny, p. mgr Elżbiety Sobótki) i wytężonej pracy uczestników reprezentanci naszego gimnazjum: Katarzyna Bielak z kl. I „a” i Arkadiusz Rekiel z kl. II „d” zdobyli tytuł finalisty  III edycji wojewódzkiego konkursu  „Ojciec prof. Mieczysław A. Krąpiec – filozof i pedagog”.


więcej
 


Do awansu zabrakło jednej bramki

Dnia 25.03.2015 w Wierzchowiskach rozegrana została I runda Turnieju Piłkarskiego Coca Cola Cup 2015. Niestety nasze piłkarki pomimo, iż nie przegrały żadnego meczu w turnieju zajęły II miejsce i nie uzyskały awansu do kolejnego etapu rozgrywek. Nasza ekipa odniosła dwa zwycięstwa i dwa remisy. Decydującym okazał się ostatni mecz z drużyną z Białej, której do awansu wystarczał remis zaś nasza drużyna do awansu potrzebowała jednej bramki. W końcówce meczu nasza reprezentacja mocniej zaatakowała, jednak wynik 0:0 utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego i z awansu cieszyły się nasze finałowe rywalki. Na uwagę zasługuje fakt, iż naszą drużynę reprezentowały tylko uczennice z klas I i II.


więcej
   


         
W ostatnich dniach w naszej szkole odbywały się
Ogólnopolskie Wybory Książek.
Na specjalnych kartach uczniowie mogli wybrać tytuły, po które najchętniej sięgają, które - ich zdaniem - są najciekawsze.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w WYBORACH.

Zobacz wyniki głosowania w naszej szkole.

więcej


Aleksandra Hulak
- stypendystka  Marszałka Województwa Lubelskiego


Ola Hulak
W dniu 23 marca 2015r. w Teatrze im Juliusz Osterwy w Lublinie odbyła się piękna uroczystość wręczenia stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną w dziedzinach: muzyka, plastyka, film, teatr, literatura, fotografia, opieka nad zabytkami.
Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego otrzymała Aleksandra Hulak -  uczennica klasy II Publicznego Gimnazjum im Jana Pawła II w Janowie Lubelskim. Uroczystego wręczenia dyplomów stypendialnych dokonali: Pan Sławomir Sosnowski Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Pan Krzysztof Grabczuk Wicemarszałek Województwa Lubelskiego
Naszej stypendystce, Rodzicom oraz nauczycielom - opiekunom  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

więcej


SZCZYPIORNIŚCI O KROK OD AWANSU

Dnia 17.03.2015, dzień po rywalizacji dziewcząt, do zmagań w Powiatowej Gimnazjadzie w Piłce Ręcznej przystąpili chłopcy. W zawodach rywalizowały drużyny z: Kocudzy, Janowa Lubelskiego, Chrzanowa, Godziszowa i Modliborzyc. Nasza reprezentacja uległa tylko gospodarzom z Kocudzy, gdyż po słabym początku na odrabianie strat naszym piłkarzom zabrakło czasu i mecz zakończył się porażką 4:6. W innych spotkaniach drużyna z Janowa pokonała Godziszów 6:4, Chrzanów 6:5 i Modliborzyce 8:2. Ostatecznie nasi chłopcy zajęli II miejsce w powiecie za ekipą z Kocudzy.

więcej


POWIATOWA GIMNAZJADA
W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT


Dnia 16.03.2015 r. w Kocudzy odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Do rywalizacji zgłosiło się 5 drużyn z: Kocudzy, Chrzanowa, Godziszowa, Janowa Lubelskiego i Modliborzyc. Niestety nasze dziewczęta odniosły zwycięstwo tylko w jednym spotkaniu, w innym przegrały tylko jedna bramką oraz poniosły dwie wysokie porażki z najlepszymi drużynami turnieju. Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła IV miejsce w powiatowej rywalizacji.

więcej


Wizyta Pasterza Diecezji Sandomierskiej
- ks. Biskupa Edwarda Frankowskiego


Dnia 13 marca 2015 roku w naszym gimnazjum gościliśmy Pasterza Diecezji Sandomierskiej - ks. Biskupa Edwarda Frankowskiego, który odwiedził szkołę w ramach dekanalnej wizytacji kanonicznej.
Towarzyszyli mu: sekretarz biskupa ks. Daniel Koryciński oraz dziekan dekanatu janowskiego ks.  Jacek Staszak.
Gościa powitali uczniowie, a następnie dyrektor szkoły mgr Andrzej Tomczyk, który zaprezentował historie i dorobek naszego gimnazjum.


więcej


SZKOLNA LIGA STRZELECKA 

Dnia 13.03.2015r. odbyła się "Szkolna Liga Strzelecka" w której  wzięli udział nasi
uczniowie pod wodzą p. Tomasza Hulaka w Zespole Szkół w Janowie Lubelskim.

więcej                            
fotogaleria

Zaproszenie!Zapraszamy Rodziców na baśń muzyczną "Alicja w Krainie Czarów" przygotowaną przez Szkolne Koło Teatralne Gimnazjum w Janowie Lubelskim
Przedstawienie odbędzie się 22 marca 2015 r. (niedziela) 
w Janowskim Ośrodku Kultury o godz. 12.00 i 14.00
Serdecznie zapraszamy

           obsada


Gimnazjaliści na warsztatach językowych UMCS w Lublinie

Dnia 13 marca odbyła się wycieczka do Lublina na warsztaty językowe w ramach ,,Drzwi Otwartych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej”. Wzięli w niej udział uczniowie z najlepszymi wynikami z języka angielskiego i niemieckiego. Wyjazd zorganizowały  p. Monika Świątek, p. Jadwiga Chróściel oraz p. Agnieszka Maksim. Około godziny 9.00 dotarliśmy na miejsce, po czym podzieliliśmy się na dwie grupy: angielsko - i niemieckojęzyczną, aby rozpocząć pierwsze zajęcia.

więcej


Drodzy uczniowie!!!

W najbliższych dniach w naszej szkole odbędą się ogólnopolskie wybory książek.
Nauczyciele języka polskiego przekażą Wam KARTĘ do głosowania, na której wypiszecie tytuły, po które najchętniej sięgacie, które - Waszym zdaniem - są najciekawsze.
Dzięki Waszym głosom możliwe będzie pozyskanie najciekawszych książek dla naszej biblioteki!!!
Do zyskania cenne nagrody!!!

więcej


ALICJA W KRAINIE CZARÓW

Któż z nas w dzieciństwie chociaż raz nie pragnął odwiedzić Krainy Czarów?  Krainy pełnej niesamowitych stworów, dziwnych zdarzeń, w której odrobina magii sprawia, że spełniają się wszystkie marzenia? Taki właśnie świat wykreowali uczniowie  janowskiego gimnazjum w spektaklu teatralnym „Alicja w Krainie Czarów” przygotowanym z okazji Dnia Kobiet. Premiera odbyła się 3 marca 2015 r. w Janowskim Ośrodku Kultury.
Jest to opowieść o dziewczynce, która niespodziewanie znalazła się w fantastycznym, dziwacznym świecie, gdzie żyją mówiące zwierzęta i śpiewające kwiaty. Jednak to przede wszystkim opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i poznaniu siebie.

więcej


                             KAPELUSZ PEŁEN  MARZEŃDnia 3 marca 2015 r. odbyła się premiera spektaklu przygotowanego przez uczniów naszego gimnazjum pt. „Alicja w Krainie Czarów”.

fotogaleria


Piłka siatkowa

Dnia 05.03.2015 roku odbyły się powiatowe zawody gimnazjalne w piłce siatkowej chłopców.
Zajęliśmy III miejsce.
Naszą szkołę reprezentowali:
Kędra Karol, Flis Michał, Chmiel Łukasz, Mróz Jan, Flis Patryk, Kurasiewicz Piotr, Kokoszka Jakub, Kaproń Maciej, Dąbek Sebastian, Różyło Filip.

Opiekun: Tomasz Hulak

   


Pokazy chemiczne
Dnia drugiego marca 2015 na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie odbyły się pokazy chemiczne. Uczestniczyły w nich klasy drugie naszego gimnazjum. W ciągu godziny wykładowcom udało się zaprezentować wiele bardzo interesujących eksperymentów i zaciekawić uczniów. Liczne wybuchy, kolorowe substancje i ciekawe reakcje przykuły uwagę każdego. Mogliśmy obejrzeć m. in. kolorowe płomienie, "świetliki w słoiku", eksperymenty z udziałem ciekłego azotu i różnorakie reakcje. Każdy był pod wrażeniem fascynujących doświadczeń i z pewnością spojrzał na przedmiot szkolny, jakim jest chemia, pod innym, nowym kątem.
Uczennice klasy IIe
Sylwia Jakubiec oraz Katarzyna Albiniak


fotogaleria


,,Rund um die Liebe”

Dnia 23 lutego w naszej szkole odbył się Szkolny Walentynkowy Konkurs Znajomości Niemieckich Przysłów O Miłości ,,Rund um die Liebe”.
Oto nazwiska uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów:
I miejsce: Katarzyna Bielak, kl. I a
II miejsce: Weronika Wojtan, kl. II d
III miejsce: Arkadiusz Rekiel, kl. II d

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!


GIMNAZJALIŚCI GOŚĆMI W LO IM. BOHATERÓW PORYTOWEGO WZGÓRZA JUŻ PO RAZ SZÓSTY!

Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów, wpisał się już na stałe na listę wydarzeń w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza. W tegorocznej edycji, w dniu 21 lutego 2015r. udział wzięło 19 gimnazjalistów. Po dwóch częściach testu, pisemnej i ustnej, wyłoniono 5 zwycięzców, którymi zostali:
I MIEJSCE - Michał Robak z Gimnazjum w Janowie Lubelskim
II MIEJSCE - Julia Adamaszek z Gimnazjum w Janowie Lubelskim
III MIEJSCE - Katarzyna Albiniak z Gimnazjum w Janowie Lubelskim
IV MIEJSCE - Arkadiusz Mucha z Gimnazjum w Janowie Lubelskim
V MIEJSCE - Kamil Kołtyś z Gimnazjum w Janowie Lubelskim

więcej


II miejsce koszykarek w powiecie
Dnia 20.02.2015 w Godziszowie odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Koszykowej. Do rywalizacji w kategorii dziewcząt przystąpiły drużyny z Janowa Lubelskiego, Modliborzyc i reprezentacja gospodarzy. W Pierwszym meczu nasze dziewczęta spotkały się z drużyną z Godziszowa i pomimo ostrej gry rywalek (brutalny faul i kontuzja naszej najlepszej zawodniczki Izy Łukasik) nasze dziewczęta do przerwy prowadziły 10:4. Jednak po zmianie stron nasze koszykarki nie potrafiły odnaleźć rytmu gry i uległy przyszłym zwyciężczyniom powiatowej rywalizacji. W ostatnim spotkaniu nasza drużyna grała z ekipą z Modliborzyc i występując w rezerwowym składzie (każda z zawodniczek przebywała na parkiecie) rozgromiła rywalki 50:12.

więcej


„Zainwestuj w Zdrowie”
W naszej szkole dnia 27 stycznia 2015 r. odbył się pierwszy etap konkursu „Zainwestuj w zdrowie” organizowanego przez  Zespół Szkół  w Janowie Lubelskim. Celem konkursu o zasięgu powiatowym było rozwijanie wiedzy uczniów z zakresu zdrowego żywienia, upowszechnianie wzorców racjonalnego odżywiania się, a przede wszystkim kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych – zapobieganie otyłości, nadwadze i anoreksji. Konkurs uświadamiał młodzieży, że prawidłowe odżywianie się jest ważną częścią zdrowego stylu życia.
W etapie zorganizowanym w gimnazjum przez p. Zofię Bartoszek i Katarzynę Surtel  wzięło udział 28 uczniów z I – II – III klas. Dwie uczennice, Katarzyna Bielak i Magdalena Flis,   zakwalifikowały się do etapu międzyszkolnego, który odbył się 17 lutego 2015 r. w Zespole Szkół w Janowie Lubelskim.
Tam uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą dotycząca zdrowego odżywiania i przeciwdziałania uzależnieniom.
Do drugiego etapu przeszła Katarzyna Bielak z kl. I a, zajmując VI miejsce. Gratulujemy Kasi sukcesu, ona na pewno wie, jak zainwestować w zdrowie!

więcej


Zabawa choinkowa w Stowarzyszeniu „Wawrzynek”

Karnawał to okazja do wyrażania radości tańcem i zabawą w gronie przyjaciół przy dobrej muzyce. Takich właśnie wrażeń dostarczyła wszystkim uczestnikom zabawa choinkowa zorganizowana dla dzieci niepełnosprawnych przez Stowarzyszenie „Wawrzynek.
Atrakcji było co niemiara: występ przygotowany przez dzieci i rodziców, kolorowy Klown, który  prowadził zabawy, Mikołaj z prezentami dla grzecznych, czyli dla wszystkich dzieci, wspaniały poczęstunek, tańce przy wesołej muzyce zespołu Kleszcze. 


więcej


Mistrzostwa Szkoły w piłce siatkowej dziewcząt

Dnia 03.02.2015r w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim odbyły się coroczne mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach uczestniczyło 19 dziewcząt z klas I,II i III. Każda drużyna rozdrywała po dwa mecze. Organizatorami byli uczniowie którzy brali udział w projekcie edukacyjnym pod nadzorem Pani Agnieszki Kicińskiej.
I miejsce zajęła drużyna w składzie:
Katarzyna Krawiec
Aleksandra Kamińska
Sylwia Zygmunt
Estera Barańska
Julia Kierepka
Katarzyna Moskal


„MATTEO”

23 stycznia 2015 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum w Janowie Lubelskim obejrzeli w JOK film dokumentalny pt. „Matteo” poświęcony niezwykłemu zakonnikowi i wielkiemu egzorcyście Matteo da Agnone. Bezpośrednio po projekcji młodzież spotkała się z reżyserem panem Michałem Kondratem, który opowiedział jak doszło do powstania filmu i podzielił się wrażeniami z jego produkcji. Pan Michał przekazał także swoje osobiste świadectwo wiary. W dalszej części spotkania odpowiadał na liczne pytania uczniów. Gimnazjaliści byli mocno poruszeni zarówno filmem o niezwykłej sile i pokorze zakonnika Matteo jak i  spotkaniem z jego autorem.

więcej


ZNAMY SWOJE PRAWA !
W ramach Programu Profilaktycznego Szkoły 20 stycznia 2015 r. odbyły się zajęcia dla uczniów klas I z sierż. sztab. Faustyną Łazur z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim nt. „Odpowiedzialności prawnej małoletnich i nieletnich”.
Na zajęciach uczniowie poznali przysługujące im prawa, dowiedzieli się kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną, gdzie w razie potrzeby mogą szukać pomocy oraz jakie konsekwencje poniosą w przypadku złamania przez nich prawa.
Osobami koordynującymi przebieg zajęć byli pedagodzy szkolni.

                    


„….ABYŚMY CHCIELI BYĆ DOBRZY DLA WSZYSTKICH.”
Nowy rok w Rodzinie Szkół Jana Pawła II rozpoczął się od spotkania opłatkowego, które odbyło się 15 stycznia 2015 roku w Publicznym Gimnazjum w Bodzechowie. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: ksiądz biskup ordynariusz diecezji sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz, ks. Jerzy Dąbek -  dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego, Małgorzata Muzoł, Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz  dyrektorzy i nauczyciele ponad 20 szkół Sandomierskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Naszą szkołę reprezentował pan dyrektor Andrzej Tomczyk oraz p. Ewa Wiechnik i Zofia Zezulińska. Dyrektor szkoły w Bodzechowie Krystyna Żurek powitała zaproszonych gości, a także zaprosiła zebranych do obejrzenia przedstawienia w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Był to  spektakl oparty na historii zwiastowania Najświętszej Marii Pannie i narodzenia Jezusa. Następnie uczestnicy spotkania, składając sobie życzenia, podzielili się opłatkiem. Kolędy wspólnie śpiewane oraz piękna dekoracja przyczyniły się do stworzenia miłej i świątecznej atmosfery spotkania.

więcej


 

MIEJSKA WIGILIA  NA  JANOWSKIM  RYNKU

Grupa wolontariuszy z gimnazjum pod opieką p. Anny Targońskiej i p. Zofii Bartoszek wzięła udział w  Miejskiej Wigilii corocznie organizowanej na janowskim rynku.
Wolontariusze roznosili opłatki wśród mieszkańców miasta i częstowali potrawami wigilijnymi przygotowanymi przez organizatorów.
więcej


Ty też możesz im pomóc!

To proste! Zbieramy  plastikowe nakrętki dla Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Hospicjum wymienia je na sprzęt rehabilitacyjny i wakacje dla swoich podopiecznych.
Zbiórka trwa od 1 września do 16 listopada 2015r

 więcej


Taneczny akcent na Mistrzostwach Polski Młodzików w Zapasach

Jak połączyć naukę, taniec i sport? Zobaczcie sami …

     

Aby uczestniczyć w zajęciach Teatru Tańca trzeba mieć średnią ocen 4.0. Dlatego dziewczęta nie rozstają się z książkami. Godziny ciężkiej pracy często w bólu i łzach, o czym doskonale wiedzą zarówno tancerki jak ich rodzice przynoszą wspaniałe rezultaty. Dzięki współpracy instruktora, uczennic i ich rodziców możemy być świadkami tak pięknych występów. Dziewczęta z Teatru Tańca zostały zaproszone przez organizatora, aby uświetnić otwarcie Ogólnopolskich Mistrzostw Młodzików w Zapasach – styl klasyczny.
Szczególne podziękowania składamy ekipie ratowników medycznych, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem.


Dzień Informatyka w Zespole Szkół Zawodowych

Dnia 18 grudnia 2014 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim obchodzono Dzień Informatyka.  Z tej okazji na naszych gimnazjalistów – uczniów  klas III czekało moc atrakcji. Mogli zobaczyć m.in. jak dokonać cyfrowej obróbki zdjęć, jak wyglądają podstawy programowania, a także sprawdzić w praktyce swoją wiedzę na temat budowy komputera. 
Dużym zainteresowaniem cieszyły się animacje na wesoło, tu prym wiodła konkurencja nazwana „rzut myszką komputerową do celu". Sporą grupę amatorów informatyki zgromadziły także turnieje gier komputerowych. Na zawodników biorących udział w zabawach, czekały atrakcyjne nagrody i dyplomy.


więcej


Jubileuszowy koncert „Na nutę kantyczek”
18 grudnia 2014 r. w Jasielskim Domu Kultury odbył się XX jubileuszowy Międzywojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”. Jury w składzie: Lora Szafran – wokalistka jazzowa, Zofia Stopińska- redaktor muzyczny Radia Rzeszów oraz Jerzy Dynia – redaktor muzyczny TV Rzeszów przyznało najlepszym wykonawcom nagrody i wyróżnienia. W tym pięknym, niecodziennym przeglądzie w kategorii gimnazjum - zespoły  II nagrodę zdobył Zespół Wokalny PAUZA z naszej szkoły.  Poza tym 10 stycznia 2015 r. zespół w składzie: Paulina Duda, Sandra Stanicka, Julia Stelmach, Anna Łata, Aleksandra Łata, Ąngelika Szwałek, Aleksandra Małek, prowadzony pod kierunkiem pani Urszuli Wiechnik odebrał z rąk burmistrza Jasła, podczas koncertu finałowego, cenne nagrody oraz wykonał przed przybyłą publicznością zwycięską pastorałkę „Pójdziemy bracia”. Serdecznie gratulujemy.


Konkursy z języka niemieckiego

Dnia 15 grudnia  podczas przedstawienia bożonarodzeniowego zorganizowanego przez nauczycieli języków obcych nastąpiło rozstrzygnięcie dwóch konkursów szkolnych zorganizowanych przez nauczycieli języka niemieckiego, za które przyznano nagrody oraz następujące miejsca:
Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych,,Poznajesz język, poznaj kraj”:
I miejsce Katarzyna Mędrek kl.IIId oraz Julia Karwatowska kl.IIf
II miejsce: Katarzyna Bielak kl.Ia
III miejsce: Sebastian Powęska kl.Ia

Bożonarodzeniowy Konkurs szkolny,,Weihnachtsbräuche – Zwyczaje świątecznew krajach niemieckojęzycznych”:
I miejsce: Katarzyna Mędrek kl.IIId
II miejsce: Julia Karwatowska kl.IIf
III miejsce: Paweł Pituch kl.Ib

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

więcej


FINAŁ WOJEWÓDZKIEJ GIMNAZJADY W PŁYWANIU

Dnia 11.12.2014r. w Zamościu została rozegrana Wojewódzka Gimnazjada w Pływaniu. W doborowym gronie znalazły się dwie pływaczki reprezentujące janowskie gimnazjum, które do finałów wojewódzkich awansowały po udanym starcie w eliminacjach rejonowych.
 
W stylu grzbietowym wystartowała Aleksandra Kaproń uczennica klasy I b, zaś w stylu dowolnym rywalizowała Weronika Paryś z klasy I d.
Lepszy wynik z naszych pierwszoklasistek uzyskała Ola Kaproń, która w swojej konkurencji zajęła 9 lokatę, zaś Weronika Paryś uplasowała się na 18 pozycji.
Przeprowadzono także punktację szkół, w której nasze dziewczęta zajęły 18 miejsce na 25 drużyn, co jest dobrym wynikiem biorąc pod uwagę, że tylko dwie zawodniczki reprezentowały janowskie gimnazjum i obydwie są uczennicami klas pierwszych.

więcej


VII EDYCJA KONKURSU MISTRZ SAVOIR-VIVRE`U
W GIMNAZJUM

Kilka lat temu, dokładnie w 2008 roku narodził się pomysł przeprowadzenia konkursu. Jego historia jest bardzo bogata. Zapraszamy do zapoznania się z nią na internetowych  stronach naszego gimnazjum w zakładce Historia konkursu. Miało to być wydarzenie jednorazowe, jednak tak bardzo przypadło do gustu uczniom naszego gimnazjum, że 4 grudnia 2014 roku spotkaliśmy się już po raz siódmy na jego finale. Było to możliwe dzięki pracy wielu osób. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Publicznego Gimnazjum, nauczycielom: pani Urszuli Wiechnik, opiekunkom Szkolnego Samorządu Uczniowskiego paniom: Ewie Wiechnik i Zofii Zezulińskiej, panu Krzysztofowi Biżkowi. Rodzicom uczniów: pani Halinie Drelich i pani Urszuli Golec. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które swoją postawą pomagają wychowywać młodych ludzi zgodnie z zasadami savoir-vivre` u i  zaszczyciły nas swoją obecnością. Dziękujemy również św. Mikołajowi - Bartłomiejowi Łukasikowi, który wręczył uczestnikom konkursu INDEKSY AKADEMII UŚMIECHU.

więcej


WOLONTARIAT- PASJĄ XXI WIEKU – VIII GALA WOLONTARIATU

Hasłem przewodnim  tegorocznej VIII Gali Wolontariatu  była  myśl Jana Pawła II „Wdzięczność jest pamięcią serca”.
Uroczystą VIII Galę Wolontariatu rozpoczęła grupa baletowa Teatru  Tańca, której opiekunem jest  pani Wioletta Małysz, wprowadzając wszystkich uczestników i Gości w uroczysty nastrój.
Galę pięknie poprowadzili  uczniowie  gimnazjum – Karolina Sulowska i Jakub Kras – co podkreślił Pan Burmistrz w swoim wystąpieniu skierowanym do wszystkich nagrodzonych wolontariuszy.
Podczas uroczystości wystąpiła również Aleksandra Hulak, śpiewając piosenkę, która mogłaby być mottem dla wolontariuszy -  „Żyj kolorowo” oraz Dawid Maksim, Karol Wereski i Jakub Skubik z zespołem  Kleszcze.

więcej


UDANY START NASZYCH UCZNIÓW NA BASENIE W KRAŚNIKU

Dnia 2.12.2014r. w Kraśniku Fabrycznym odbyła się Rejonowa Gimnazjada w Pływaniu. Nasi uczniowie startowali w konkurencjach indywidualnych na dystansie 50 m,  oraz chłopcy w sztafecie 10x25 m stylem dowolnym. Niestety sztafeta dziewcząt nie zdołała zebrać składu i  w zawodach nie wzięła udziału.
Ostatecznie do finałów wojewódzkich, które odbędą się w Zamościu awansowały dwie uczennice klas I – Ola Kaproń i Weronika Paryś, które najlepiej się zaprezentowały z naszej drużyny i wygrały w swych konkurencjach rywalizując z dziewczętami z innych szkół z klas II i III. W tym roku ogółem nasi pływacy zaprezentowali się lepiej niż przed rokiem poprawiając swoje czasy w poszczególnych startach oraz zajmując lepsze lokaty końcowe.

więcej


Filmowa Gra Miejska

Dnia 20 listopada 2014 roku uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w Filmowej Grze Miejskiej zorganizowanej przez panią Emilię Żuber, lokalną liderkę Filmoteki Szkolnej. W zabawie uczestniczyło siedem czteroosobowych drużyn ze szkół gimnazjalnych powiatów janowskiego i kraśnickiego. Naszą szkołę reprezentowały: Beata Bartyzel i Aleksandra Żuraw z klasy III b oraz Agata Kowal i Katarzyna Mędrek z klasy III d pod opieką pani Moniki Woźnicy.

 
więcej


Gimnazjaliści w telewizji...
W piątek 20 listopada 2014 roku  odbyła się  wycieczka do Warszawy,  w której wzięli udział uczniowie  klasy I a, b i c.
Celem wycieczki było zwiedzanie głównej siedziby stacji  TVP przy Woronicza 17 oraz Stadionu Narodowego.
Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania telewizji. 
Po budynku  oprowadzali nas przewodnicy – wieloletni pracownicy i pasjonaci telewizji, doskonale znający specyfikę produkcji telewizyjnej, jednocześnie posiadający niezwykłe umiejętności przekazywania olbrzymiej wiedzy.

więcej


Andrzejkowy turniej szachowy

W dniu 21.11.2014 w naszym gimnazjum odbył się otwarty
Andrzejkowy Turniej w Szachach.
Na starcie stanęło 24 zawodników i zawodniczek ze szkoły podstawowej i gimnazjum.
Najlepsza trójka to uczniowie naszej szkoły:
1.       Dębczak Hubert
2.       Świta Marcelina
3.       Zezuliński Wojciech
Wszyscy uczestnicy i organizatorzy składają serdeczne podziękowania panu dyrektorowi Publicznego Gimnazjum w Janowie Lubelskim Andrzejowi Tomczykowi za ufundowanie dyplomów, pucharów oraz nagród rzeczowych

                                                                                           Jarosław Kańkowski


Paweł Pałka  laureatem kampanii
„Zachowaj Trzeźwy Umysł”

Już kolejny raz uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Działania akcji są na tyle szerokie, że aktywizują wszystkich uczniów poprzez pomoc słabszym, wspieranie mniej zaradnych, zmniejszając jednocześnie występowanie zachowań ryzykownych i niebezpiecznych dla młodych ludzi.
17 listopada 2014 r. pan Dyrektor w
imieniu organizatorów wręczył nagrodę zwycięzcy ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.  W konkursie  literacko-plastycznym  „Nasz czas”  laureatem  został Paweł Pałka – uczeń klasy III a.
Koordynatorami akcji byli pedagodzy szkolni p. Ewa Chmiel, Olga Jargiło.


Cieszmy się niepodległością.
Pod takim hasłem w dniu 17 listopada odbył się w Publicznym Gimnazjum w Janowie Lubelskim uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny o drodze Polski do niepodległości od XIX wieku do I wojny światowej. Przedstawili wiersze i pieśni o treści patriotycznej. Ukazali rolę Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego w walce o niepodległość. Apel był piękną lekcją historii i patriotyzmu wzbogaconą  piękną prezentacją multimedialną i muzyką przygotowaną przez pana Mariusza Widza.
W apelu wzięli udział uczniowie klasy 1d i 2e  przygotowani przez wychowawców panią Annę Kuśmierczyk i panią Elżbietę Orzeł oraz chór szkolny pod kierunkiem pani Urszuli Wiechnik. 


ZŁOTA NUTA DLA OLI HULAK

W dniach 13-14 listopada 2014 roku w Rzeszowskim Domu Kultury odbył się XI Podkarpacki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Na skrzydłach muzyki".
W drugim dniu festiwalu w kategorii gimnazja wokaliści oceniani byli przez znanych artystów z telewizyjnego programu "The Voice of Poland": Arka Kłusowskiego, Beatę Dobosz, Daniela Lipca.
Z radością informujemy, że pierwsze miejsce – złotą nutę w tej kategorii wyśpiewała uczennica naszej szkoły Aleksandra Hulak.
Ola zdobyła również wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Jesienne nutki" w Lublinie oraz w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki "Debiuty 2014" w Siedlcach.
Gratulujemy naszej młodej wokalistce i życzymy dalszych sukcesów.
więcej


„KOLUMBOWIE – POKOLENIE WOJNY”

O wojnie pisano i mówiono już wiele, ale zawsze jest to zbyt mało, by w pełni oddać tragedię tamtych czasów i uświadomić sobie, że to „ludzie ludziom zgotowali ten los”.  Dnia 18 listopada 2014 r. młodzież naszego gimnazjum na scenie Janowskiego Ośrodka Kultury obejrzała spektakl pt. „Kolumbowie” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.
więcej


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

5 listopada 2014 r.  w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej im. KEN w Lublinie Filia w Janowie Lubelskim odbyło się spotkanie nauczycieli bibliotekarzy powiatu janowskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się nauczyciele bibliotekarze z naszego gimnazjum pani Monika Woźnica i pani Anna Łygan. W spotkaniu uczestniczył również pan dyrektor Andrzej Tomczyk i pani kierownik świetlicy Zofia Bartoszek. Wychowankowie Świetlicy Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim pod opieką wychowawców świetlicy p. Wioletty Małysz i p. Elżbiety Sobótki  oraz nauczyciela muzyki p. Urszuli Wiechnik przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. W baśniowym świecie, który uświetnił spotkanie z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

więcej


Janowskie gimnazjum na spotkaniu
Sandomierskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II


20 października 2014 r. Sandomierska Rodzina Szkół im. Jana Pawła II rozpoczęła kolejny już rok swojej działalności. Tegorocznym hasłem są słowa: „Świętymi bądźcie„.
Na spotkanie przybyło 28 pocztów sztandarowych ze szkół podstawowych i gimnazjów diecezji sandomierskiej. Naszą szkołę reprezentowali: dyrektor pan Andrzej Tomczyk oraz poczet sztandarowy w składzie: Julia Stelmach, Karol Kędra, Katarzyna Grzegórska wraz z opiekunkami samorządu uczniowskiego pp. Zofią Zezulińską i Ewą Wiechnik.

więcej


Aleksandra Żuraw –
stypendystką Funduszu im. Marii i Lecha Kaczyńskich


W dniu 10 października 2014 r. w Janowie Lubelskim odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów utalentowanym uczniom z powiatu janowskiego przyznanych z Funduszu Stypendialnego im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Fundusz promuje uczniów, którzy uzyskują bardzo dobre wyniki w nauce, są laureatami konkursów artystycznych, sportowych, wyróżniają się aktywnością społeczną. Cieszymy się, że stypendium otrzymała uczennica naszego gimnazjum Aleksandra Żuraw z klasy III b.
 

więcejXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.


9 października  2014 roku odbyła się   XIV Pielgrzymka  Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W tym roku na Jasną Górę przybyło ok. 25 tysięcy pielgrzymów  z 500 szkół z całej Polski.
Nasza szkoła reprezentowana była przez poczet sztandarowy w składzie: Julia Stelmach, Julia Daśko, Maciej Kaproń oraz członków samorządu  uczniowskiego wraz z opiekunami, p. Zofią Zezulińską, p. Ewą Wiechnik, p. Mariuszem Widzem i ks. Sławomirem Machowskim.
więcej


„Miasto 44”
W dniach 8 i 9 października 2014 r. zorganizowaliśmy wyjścia uczniów klas II i III do Janowskiego Ośrodka Kultury na premierę filmu „Miasto 44”.

więcejEviva Espania!


„Aby zrozumieć – trzeba poznać i zobaczyć",
to główny cel wycieczki do Prowansji i Katalonii. Wędrówka po Europie przez Francję, Hiszpanię, Włochy, Monaco to poznawanie różnorodności klimatyczno-geograficznej, społecznej i obyczajowej oraz dorobku geniuszu ludzkiego wyrażonego w architekturze oraz sztuce średniowiecznej i współczesnej Europy. To kształtowanie i doskonalenie umiejętności obserwacji otaczającej przestrzeni, wyrabianie poczucia odpowiedzialności za spuściznę przodków
Aby zrozumieć – trzeba poznać i zobaczyć
fotogaleriaVII SZKOLNY KONKURS  MISTRZ SAVOIR-VIVRE'U
06.10.2014r - 08.12.2014r


W bieżącym roku szkolnym odbywa się już VII edycja Szkolnego Konkursu ,,Mistrz savoir- vivre'u". Przez kolejnych osiem tygodni będą ukazywały się informacje związane z konkursem (nowe zagadnienia i pytania). Osoby chętne do wzięcia udziału w finale konkursu, proszone są o zgłoszenie się i zapisanie w dniu 26 listopada 2014 roku do biblioteki lub świetlicy szkolnej.
1 grudnia 2014 r. zapisani uczniowie wezmą udział w finale VII Szkolnego Konkursu ,,Mistrz savoir- vivre'u". Dla wszystkich uczestników, którzy poprawnie rozwiążą test organizatorzy przygotowali niespodziankę.

 historia konkursu


  Jan Paweł II
  Świętymi bądźcie
"Świętymi bądźcie", to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego. Temat świętości stał się tematem przewodnim apelu przygotowanego przez młodzież z klas IIId i IIIf pod kierunkiem p. Urszuli Golec, p. Urszuli Wiechnik i p. Elżbiety Krzysztoń oraz księdza Sławomira Machowskiego. Patron naszej szkoły św. Jan Paweł II, zostawił nam ogromne duchowe dziedzictwo, przykład świętego życia, oraz skarb swego nauczania. W czasie apelu wsłuchiwaliśmy się w Jego słowa mówiące o świętości i wskazujące nam, jak w codziennym życiu realizować swoje powołanie do świętości.
więcej


FINAŁ WOJEWÓDZKI W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dnia 07.10.2014 r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w FINALE WOJEWÓDZKIM W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH w ADAMOWIE.

więcej


POWIATOWA I REJONOWA GIMNAZJADA
W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW


Dnia 29 września w Potoczku odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt 10 x 800 m i Chłopców 10 x 1000 m. Obie drużyny reprezentujące naszą szkołę zajęły II miejsca.

więcej


Podchody historyczne

W dniu 26.09.2014 roku braliśmy udział w podchodach historycznych upamiętniających wyzwolenie Janowa Lubelskiego z rąk okupanta niemieckiego przez zgrupowanie płk Tadeusza Zieleniewskiego, zorganizowanych przez Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim.  W zawodach brały udział dwu-osobowe drużyny ze wszystkich szkół gimnazjalnych w powiecie janowskim. Konkurs miał formułę historycznej gry ulicznej


więcej


Spotkanie z Misjonarzem

25 września br. gościliśmy w naszej szkole ks. Wiesława Podgórskiego, misjonarza z Ekwadoru, pochodzącego z niedalekiego Kłyżowa, który przybył do nas na zaproszenie Szkolnego Koła Misyjnego. Członkowie Koła wraz z opiekunem, ks. Sławomirem, nawiązali kontakt z księdzem Wiesławem już rok wcześniej organizując dla niego pomoc materialną oraz modlitewną.

więcej


TURNIEJ „TUSKA” DOBIEGŁ  KOŃCA

Dnia 25.09.2014r. piłkarki nożne z klas I naszego gimnazjum udały się na kolejną rundę Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, który odbył się w Ostrówku.
W naszej grupie znalazły się drużyny z Chełma, Ludwina i Jarosławca. Rywalizacja była bardzo wyrównana o czym świadczą wyniki. W sześciu spotkaniach padły tylko trzy bramki i trzy spotkania zakończyły się bezbramkowymi remisami a o zwycięstwie w grupie decydowały rzuty karne, które były rozgrywane przy sztucznym oświetleniu gdyż na boisku panował już mrok.

więcej


Siła Miłości 
Spotkanie z poezją Ryszarda Martyny, które miało miejsce
dnia 23 września 2014 r. w Janowskim Ośrodku Kultury można opisać, że była to podróż do ludzkich serc oraz zakamarków naszych myśli. W tym dniu odbyła się prezentacja nowego tomiku poezji „Siła Miłości”. Czytane fragmenty poezji Pana Ryszarda przeplatane były piosenkami w wykonaniu Aleksandry Hulak z klasy IIb i Michała Kulpy. Ola zaśpiewała „Apetyt na życie” – Hanny Banaszak i  „Niepewność” – Marka Grechuty.

więcejIntegrujemy się!

22 września 2014 pedagodzy - profilaktycy Joanna Kopciuch i Agnieszka Ruta - Serewa  z Małopolskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie prowadziły w naszej szkole warsztaty integracyjne „Razem do przodu” dla wszystkich uczniów z klas pierwszych. Spotkania przebiegały osobno dla każdej klasy, dotyczyły integracji grupy klasowej, sprzyjały bliższemu poznaniu się i wyrażeniu wzajemnych oczekiwań wobec siebie. Ważnym celem warsztatów było kształtowanie poczucia bezpieczeństwa w grupie oraz  wzmacnianie umiejętności społecznych.

więcej


UWAGA!
Wszyscy, którzy jadą na wycieczkę do Hiszpanii:
1. Zebranie rodziców uczestników wycieczki odbędzie się w dniu 30 września o godz. 16.00.
2. Do środy 1 października należy odebrać druk pozwolenia na wycieczkę u p. Marzeny Kaproń (s. 33). Wypełnione karty należy zwrócić do piątku 4 października. Proszę również o przyniesienie dowodów osobistych.
3. Do piątku 4 października należy uzupełnić wpłaty u p. Małgorzaty Rodziewicz.


NOWE SERDUSZKO DLA LOLKA
W dniach 18-19 września 2014r. na terenie naszej szkoły została przeprowadzona zbiórka pieniężna, której celem było zgromadzenie funduszy na operacje dla Karolka Drzazgi. Chłopczyk ma wrodzoną wadę serca i pilnie potrzebuje pomocy finansowej. Uczennice z kl. IIIc: Marta Kufera, Agata Porzuc Kornelia Sulowska oraz z kl. IIId: Aleksandra Jędzura, Katarzyna Mędrek i Monika Pituch odwiedzając wszystkie klasy zebrały łącznie 1237,03zł. Zebrane pieniądze zostały przekazane rodzinie Karolka.
Wszystkim, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest. Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”- Jan Paweł II

                                                                                                  Kasia Mędrek


Informator o konkursach przedmiotowych i tematycznych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego w roku szkolnym 2014/2015

 informatorPIŁKARKI W NAJLEPSZEJ „16-tce” W WOJEWÓDZTWIE


Dnia 18.09.2014r. piłkarki nożne z klas pierwszych naszego gimnazjum udały się na II rundę Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska, który odbył się w miejscowości Wysokie. Nasza reprezentacja rozegrała tam dwa spotkania, w których odniosła zwycięstwa dające nam awans do kolejnej rundy rozgrywek. W pierwszym meczu dziewczęta zmierzyły się z drużyną z Niedrzwicy, którą gładko pokonały 2:0 po bramkach E. Czarnej i bramce samobójczej. Drugi mecz okazał się decydującym
o awansie do następnej rundy.

                
więcej


UDANY START PIERWSZOKLASISTEK

Dnia 12.09.2014r. ruszyła kolejna edycja Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.
W tym roku w naszej grupie do rywalizacji zgłosiło się aż 4 drużyny dziewcząt z roczników 2001 – 2002 (I klasa gimnazjum i VI szkoły podstawowej).


                        więcej


MISTRZOSTWA SZKOŁY
W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH


Dnia 10.09.2014 r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim odbyły się coroczne Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W rywalizacji uczestniczyło 45 uczniów z klas I, II i III.


                     więcej


HISZPANIA COSTA BRAVA FRANCJA

PROGRAM WYCIECZKI SZKOLNEJ:

AVIGNON PONT DU GARD CASCASONNE LLORET DE MAR MONTSERRAT BARCELONA TOSSA DE MAR FIGUERES ARLES MONACO MONTE CARLO


Termin: 12-19.10.2014r

CENA:
1490zł + 70eu dla dzieci (wstępy na dzień 25.06.2014r.)Wpłat można dokonywać do 12. września 2014 r.
 u p. M. Rodziewicz.


SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYCIECZKI SZKOLNEJ
:Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015:
1 września - poniedziałek,więcej
 


Rządowy program „Wyprawka szkolna 2014/2015”

Informujemy o możliwości skorzystania z pomocy na dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych w ramach Rządowego programu pomocy uczniom
„Wyprawka szkolna 2014/2015”.
Wnioski należy składać do dyrektora szkoły, do dnia 5 września 2014 roku włącznie.


 wniosek 

Copyright PG-Janow Lubelski
administracja: Tadeusz Lachawiec