ul.  Ogrodowa 25, 23-300 Janów Lubelski, tel./fax. 015 8723065
gm-janowlubelski@poczta.internetdsl.pl

 
Archiwum roku szkolnego 2013/2014
 

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 
fotogaleria - kl I i II
fotogaleria - kl III


SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI  PROJEKTU
„WIEDZA I UMIEJĘTNOŚCI KLUCZEM DO LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI UCZNIÓW I UCZENNIC SZKÓŁ W GMINIE JANÓW LUBELSKI”
W PUBLICZNYM GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II
W JANOWIE LUBELSKIM
W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

więcej
fotogaleria


GIMNAZJUM W JANOWIE LUBELSKIM
JEST DUMNE Z SUKCESÓW SWOICH UCZNIÓW

W tym roku szkolnym możemy poszczycić się wieloma sukcesami naszych uczniów w nauce, konkursach artystycznych, zawodach sportowych, działalności charytatywnej i społecznej.

więcej


Kolejny rok szkolny już za nami, i wycieczka nagrodowa też!

Już tradycją się stało, że na zakończenia nauki w PG w Janowie Lub. co roku jest organizowana wycieczka nagrodowa (fundowana przez Radę Rodziców) dla uczniów, którzy w  ciągu 3 lat nauki dbali o dobre imię szkoły, rozsławiając ją na różnych polach. Pracowali w szkolnym wolontariacie, brali udział w zawodach sportowych, działali w Samorządzie Uczniowskim, byli laureatami konkursów przedmiotowych, osiągali bdb wyniki w nauce oraz uświetniali swoimi artystycznymi umiejętnościami różnorakie  szkolne i lokalne akademie.

więcej


PARYŻ, PARYŻ, PARYŻ!!!

W dniach 10.06.-15.06.2014 r. odbyła się wycieczka do Francji, w której wzięło udział 29 uczniów naszego gimnazjum i  LO im. Boh. Poryt. Wzgórza w Janowie Lubelskim.  Podróż autokarem była dość długa, jednak warto było przejechać tyle kilometrów żeby zobaczyć tak wspaniałe miejsca.

 
więcej


HISZPANIA COSTA BRAVA FRANCJA

Termin: 12-19.10.2014 r

AVIGNON PONT DU GARD CASCASONNE LLORET DE MAR MONTSERRAT BARCELONA TOSSA DE MAR FIGUERES ARLES MONACO MONTE CARLO

PROGRAM WYCIECZKI SZKOLNEJ:


Dni Poligloty w Gimnazjum

Jak ważna jest znajomość języków obcych we współczesnym świecie nie trzeba nikogo przekonywać. Otwiera nam drogę do uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym na całym świecie.
W celu promowania języków obcych, rozwijania pasji kulturoznawstwa wśród uczniów zorganizowano w naszej szkole Dni Poligloty. Nauczyciele języków obcych zaproponowali uczniom szeroki wachlarz konkursów, w których mogli sprawdzić swoją wiedzę i oczywiście poszerzyć wiadomości przygotowując się do nich.


więcej


Mamy laureatów ogólnopolskich  konkursów z matematyki!

W tym semestrze w naszej szkole zorganizowano i przeprowadzono dwa konkursy matematyczne o randze ogólnopolskiej:
W Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym PANDA organizowanym przez  Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI – wzięło w nim udział 1807 uczniów z całego kraju. Z naszej szkoły uczestniczyło w tym konkursie 19 uczniów z klas I – III. Laureatką została uczennica klasy I e Magdalena Majkowska uzyskując 5 wynik w Polsce

więcej


Młodzieżowy Zespół Teatralny
z janowskiego gimnazjum
z okazji Dnia Ojca
zaprasza Rodziców na przedstawienie
 

Spektakl odbędzie się dn. 23 czerwca 2014 r.
 o godz. 18.30 w Janowskim Ośrodku Kultury.Wspaniała gra młodych aktorów, pełne ekspresji tańce, dynamiczne piosenki oraz scenografia, której mógłby pozazdrościć profesjonalny teatr
-  wszystko to sprawia, że przedstawienie należy koniecznie zobaczyć!

fotogaleria


Ekoolimpiada

Zaczęło się jak w piosence Kasi Sobczyk „Trzynastego – wszystko zdarzyć się może….”
I zdarzyło się.
W piątek 13-stego czerwca 2014 roku uczniowie naszej szkoły zorganizowani w trzy czteroosobowe drużyny wzięli w udział w Eko-zabawie. Stanęli na starcie Ekoolimpiady rozegranej na terenie Parku Rekreacji ZOOM Natury.
 Gimnastykowali mózg i ciało wędrując od bazy do bazy dziesięcioetapowej sztafety o tematyce ekologicznej.

więcej


Wycieczka w Sudety

Na ten dzień czekaliśmy od dawna. 25 maja 2014 roku, punktualnie o północy, w grupie 46 uczniów wraz z 4 opiekunkami (panie Zofia Zezulińska, Urszula Wiechnik, Ewa Wiechnik i Monika Woźnica) wyjechaliśmy na pieciodniową wycieczkę w Sudety.
Wycieczka od samego początku zapowiadała się wspaniale, ponieważ mieliśmy szczęście do sympatycznego pana kierowcy i panów przewodników, którzy imponowali nam swoją wiedzą i pasją, z jaką opowiadali  o oglądanych miejscach.
Pierwszego dnia wycieczki, w poniedziałek, przechodząc podziemną trasą,  zwiedziliśmy koplnię złota w Srebrnej Górze, po której oprowadził nas „wujek Norbi”, potem ford Donjon – największy ford górski w Europie i Sanktuarium Matki Boskiej Bardzkiej z ruchomą szopką.

więcej


DWUBÓJ PONOWNIE NA X MIEJSCU W WOJEWÓDZTWIE

11.06.2014r., dwa dni po zmaganiach rejonowych nasi dwuboiści wystartowali w gimnazjadzie wojewódzkiej, która również odbyła się w Kraśniku.
Nasza drużyna wystąpiła z jedną zmianą w składzie, w miejscu Igi Wójcik wystartowała Karolina Moskal. Każdy z naszych uczniów poprawił swój dorobek punktowy z zawodów rejonowych czego efektem był lepszy rezultat całej drużyny o ponad 300 pkt., zaś sama Alicja uzyskała wynik o ponad 200 pkt. lepszy niż dwa dni wcześniej.


więcej


AWANS DO WOJEWÓDZTWA

Dnia 9.06.2014 r. w Kraśniku odbyła się Rejonowa Gimnazjada w Dwuboju Nowoczesnym. Po dobrym starcie naszych dwuboistów w pływaniu – II miejsce Wojtka Mazura i V miejsce Igi Wójcik napawało nas entuzjazmem przed startem w biegu na 1000m. Jednak bardzo złe warunki do biegania (ponad 30 stopniowy upał) sprawiły, że nasi zawodnicy zaliczyli słabszy występ i ostatecznie zajęli III miejsce w Mistrzostwach Rejonu, które dało nam awans do rywalizacji na szczeblu wojewódzkim.

więcej


JANOWSKIE GIMNAZJUM CZARUJE TEATREM…

Młodzieżowy Zespół Teatralny z janowskiego gimnazjum  z okazji Dnia Ojca przygotował przedstawienie  „Igraszki z diabłem”.
Wspaniała gra młodych aktorów, pełne ekspresji tańce, dynamiczne piosenki oraz scenografia, której mógłby pozazdrościć profesjonalny teatr -  wszystko to sprawia, że przedstawienie należało koniecznie zobaczyć!
„Igraszki z diabłem” to  prosta historia o tym, co dobre i co złe, o roli miłości i współczucia, o sile przyjaźni. To utwór oparty na ludowych wątkach  - baśń sceniczna w konwencji komediowej.


więcej


Warsztaty foto

Klasa I c drugiego czerwca br. Odwiedziła Muzeum Fotografii państwa I.A. Florczaków.
Uczestniczyliśmy w warsztatach fotograficznych, które przeniosły nas w tajemniczy, pełen inspiracji świat fotografii.
Wizyta rozpoczęła się od wspólnego zdjęcia w kolorze sepii, które doskonale oddało klimat i ducha towarzyszących nam eksponatów; starych fotografii, albumów, a przede wszystkim aparatów fotograficznych.

więcej


„TYLKO I AŻ 7 MIEJSCE”

Dnia 1.06.2014r. w Lublinie spotkały się najlepsze drużyny województwa lubelskiego, które startowały w kolejnej edycji turnieju Coca Cola Cup 2014 w piłce nożnej dziewcząt.
W tym roku w województwie lubelskim rywalizowało prawie 300 drużyn dziewcząt, dlatego zajęcie 7 miejsca w województwie należy uznać za duży sukces naszych piłkarek. Lepszy wynik nasza drużyna uzyskała tylko w 2010 roku, kiedy to zajęła 2 lokatę przegrywając w całych rozgrywkach jedynie finałowy mecz.

więcej


SŁODKA NIESPODZIANKA

Z okazji Dnia Dziecka – Rada Rodziców  naszego gimnazjum ufundowała słodką niespodziankę  w wyjątkowym, pięknym opakowaniu dla wszystkich uczniów naszej szkoły, życząc w  tym dniu wiele radości i  uśmiechu całej społeczności szkolnej.

   


PIELGRZYMKA MŁODZIEŻY KLAS III NA ŚWIĘTY KRZYŻ
W piątek 23 maja 2014 r. uczniowie  klas III naszej szkoły pielgrzymowali na Święty Krzyż, by tam spotkać się na modlitwie z rówieśnikami z całej diecezji sandomierskiej dziękując za lata nauki w gimnazjum. Dla naszej młodzieży ta pielgrzymka była także kolejnym etapem przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

więcej


Wojewódzka Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych 
organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty


14 maja 2014r. w auli Stefana Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyła się uroczysta Gala, podczas której laureaci konkursów,  nauczyciele ich przygotowujący oraz dyrektorzy szkół z województwa lubelskiego  otrzymali dyplomy, gratulacje i podziękowania z rąk  Lubelskiego Kuratora Oświaty, Krzysztofa Babisza.
Z naszej szkoły na Galę zostali zaproszeni: Dyrektor gimnazjum,  Andrzej Tomczyk, pani Zofia Zezulińska  z laureatem konkursu chemicznego Bartoszem Kiszką , pani Małgorzata Rodziewicz  z laureatem konkursu biologicznego Michałem Robakiem.
                                              Uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy.

więcej


Zjazd Samorządów Szkół im. Jana Pawła II

13 maja 2014 roku uczestniczyliśmy w zjeździe Samorządów Szkół im. Jana Pawła II w Ulanowie.

Na spotkanie, które odbyło się dokładnie w 33  rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II, przyjechali przedstawiciele 15 szkół podstawowych i gimnazjów z diecezji sandomierskiej. Naszą szkołę reprezentowali: dyrektor  Andrzej Tomczyk, poczet sztandarowy (Agata Ściborek, Wiktoria Tylus, Maciej Kaproń) wraz  opiekunkami samorządu uczniowskiego (Zofia Zezulińska, Ewa Wiechnik)

więcej


Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Nasi uczniowie co roku reprezentują gimnazjum w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zasady turnieju są bardzo trudne. Drużyny reprezentujące szkoły muszą wykazać się w nim wiedzą z zakresu znajomości przepisów drogowych, znajomości znaków drogowych, udzielania pierwszej pomocy. Muszą również przedstawić praktyczne umiejętności jazdy rowerem po torze przeszkód. 

więcejUczennica gimnazjum
laureatką Wojewódzkiego  Konkursu Filozoficznego.


Nasze Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim po raz kolejny  przystąpiło do  Wojewódzkiego Konkursu: „Wielcy Polacy XX wieku : Profesor Mieczysław Albert Krąpiec – filozof i pedagog niestrudzony w walce o zachowanie polskiej kultury humanistycznej” zorganizowanego przez Gimnazjum nr 3 im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP w Lublinie we współpracy z Fundacją Deo et Patriae im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP oraz Katolickim Uniwersytetem Lubelskim im. Jana Pawła II. Konkurs odbył się w dwóch etapach, brali w nim udzał uczniowie gimnazjów oraz liceów.

więcej


SZKOLNY KONKURS  Z JĘZYKA NIMIECKIEGO

12 maja 2014r odbył się szkolny konkurs z języka niemieckiego dla każdego rocznika o tytuł "Schulmeister der deutschen Sprache". Do konkursu przystąpiło 28
uczniów z klas I, II i III.
Pierwsze miejsca i tym samym tytuł "Schulmeister der deutschen Sprache" zdobyli:
z klas I - Karolina Miazga kl. Ia
z klas II - Beata Bartyzel kl. IIb
z klas III - Aleksandra Turek kl. IIIb
            Serdecznie gratulujemy wyników i wiedzy!


PIŁKARKI NA TRZECIM MIEJSCU W REJONIE

Dnia 12.05.2014r. odbyła się Rejonowa Gimnazjada w Piłce Nożnej Dziewcząt.
Nasze zawodniczki  rozpoczęły rywalizację od meczu z Kraśnikiem i pomimo przewagi i paru sytuacji bramkowych nasze dziewczęta zapewniły sobie zwycięstwo dopiero w ostatnich minutach meczu po bramce A. Kiszki. W kolejnym meczu graliśmy z liderkami z Borzechowa i po udanym początku prowadziliśmy po golu zdobytym przez D. Szabat. Niestety po prostych błędach straciliśmy do przerwy 3 bramki i już do końca meczu nasze piłkarki nie potrafiły się pozbierać i uległy przyszłym zwyciężczyniom turnieju.


więcej


IV Ogólnopolski Konkurs Gramatyczny

Dnia 10 maja 2014 r. w  Pijarskich Szkołach w Warszawie odbyło się wręczenie nagród laureatom i finalistom IV Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego im. Onufrego Kopczyńskiego. Tego dnia szkoły pijarskie (szkoła podstawowa i gimnazjum) świętowały  10 lat istnienia gimnazjum. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również  uczniowie janowskiego gimnazjum, laureatka i finalista konkursu gramatycznego.

więcejZMAGANIA LEKKOATLETYCZNE GIMNAZJALISTÓW


Dnia 08.05.2014 r. na stadionie MKS Janowianka w Janowie Lubelskim odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Indywidualnych i Drużynowych Zawodach Lekkoatletycznych oraz w Biegach Sztafetowych (sztafeta 4 x 100 m i sztafeta szwedzka 100 m x 200 m x 300 m x 400 m).

więcej


Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

„Jak tu ciebie Trzeci Maju dziś powitać
Gdy tak wschodzisz promienistych błękitach.”

Dnia 5 maja 2014 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

więcej


Rok szkolny 2013/2014 został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłoszony "Rokiem Szkoły w Ruchu". W związku z tym nasza szkoła przystąpiła do akcji "Ćwiczyć każdy może", której głównym celem jest zwiększenie aktywności ruchowej uczniów, nie tylko na zajęciach wychowania fizycznego oraz prowadzenie zdrowego trybu życia.

więcej


Turniej wiedzy o świętym Janie Pawle II rozstrzygnięty!

W ramach „Dni dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II” w poniedziałek  28 kwietnia 2014 r. w Janowskim Ośrodku Kultury odbył się turniej wiedzy o świętym   Janie Pawle II przygotowany dla uczniów gimnazjów naszej gminy. W zmaganiach wzięli udział uczniowie gimnazjum w Białej i Janowie Lubelskim reprezentowani przez dwie drużyny z każdej szkoły.
więcej


Nasi gimnazjaliści najlepsi!!!

29 kwietnia 2014 roku odbył się Turniej Drużyn Ratownictwa Przedmedycznego, którego organizatorem było Medyczne Studium Zawodowe im. Stefanii Wołynki w Janowie Lubelskim.
Turniej miał na celu przede wszystkim integrację młodzieży, poszerzanie wiedzy o zasadach zachowania się w stanach zagrożenia życia i zdrowia oraz popularyzowanie zasad i umiejętności praktycznych dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej. Szczególny nacisk organizatorzy położyli na rozwijanie twórczego myślenia młodzieży oraz stosowania wiedzy w praktycznym działaniu. Oprócz testu wiedzy należało wykazać się praktycznymi umiejętnościami podczas symulowanej przez uczniów MSZ sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

więcej


PO CZTERECH LATACH NASZE PIŁKARKI PONOWNIE W FINALE WOJEWÓDZKIM COCA COLA CUP

Dnia 15.04.2014r. w Janowie Lubelskim odbył się II etap eliminacji turnieju Coca Cola Cup w kategorii dziewcząt.
Nasza drużyna gościła reprezentacje piłkarek z Annopola, Polichny i Wierzchowisk, a na zwycięzców rywalizacji czekał awans do finału wojewódzkiego.
Nasze dziewczęta ponownie rozegrały bardzo dobry turniej i z kompletem 3 zwycięstw zakończyły rozgrywki na I miejscu premiowanym awansem.

więcej


MISTRZOSTWA SZKOŁY W LEKKIEJ ATLETYCE

Dnia 10.04.2014 r. po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce. W tym roku organizatorzy zwiększyli ilość konkurencji dołączając bieg na 300 m dziewcząt i chłopców, bieg na 1000 m dziewcząt i chłopców, bieg na 2000 m chłopców oraz sztafeta 4 x 100 m dziewcząt i chłopców. Do tej pory organizując Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce korzystaliśmy z obiektów sportowych naszej szkoły, w tym roku ze względu na zwiększoną ilość konkurencji zawody przeprowadziliśmy na Stadionie MKS Janowianka.

więcej


„Młody Badacz”

W ramach zajęć przyrodniczych „Młody Badacz” 04 kwietnia 2014 roku zorganizowany został wyjazd edukacyjny do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik w ramach projektu „Wiedza i umiejętności kluczem do lepszej przyszłości uczniów i uczennic szkół w Gminie Janów Lubelski”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

więcej


   W dniu 27.04.2014 r. (niedziela) zapraszamy całą społeczność szkoły - nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców i uczniów na mszę  dziękczynną za kanonizację naszego Patrona – Jana Pawła II.
Msza odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Janowie Lub. o godz. 18.00.
Bezpośrednio po mszy zapraszamy na Wieczornicę Papieską
w wykonaniu młodzieży naszej szkoły. Prosimy, aby nasi uczniowie mieli przypięte „papieskie wstążeczki”.

   W dniu 28.04.2014 r. (poniedziałek) w naszej szkole będzie obowiązywał uroczysty strój, tj. biała bluzka/koszula i przypięta „papieska wstążeczka”.
                                                                                 Dyrekcja szkoły


WAŻNE!
1. W dniu 24.04.2014r. odbędzie się próba wieczornicy papieskiej. Wszystkich zaangażowanych w wieczornicę zapraszam o godz. 14.00 na wirydarz w sanktuarium. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!
2. Uczniów, którzy biorą udział w konkursie wiedzy o Janie Pawle II zapraszam w dniu 25.04.2014r. do sali 33 naszej szkoły. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA! 
                                                                                       Marzena Kaproń


Sukces uczniów naszego gimnazjum
w  konkursie matematycznym PANGEA!

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA organizowanego przez Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie wzięło udział 103 265 uczniów. ...
Aż 5 uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w finale konkursu ...

   więcej


Kalendarium
wydarzeń Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawla II
w roku kanonizacji  Jana Pawła II

27 kwietnia 2014 roku przeżywać będziemy uroczystość kanonizacji Jana Pawła II – naszego Patrona. Społeczność gimnazjum przygotowuje się do tego ważnego wydarzenia  od początku  roku szkolnego.

kalendarium


Rozgrywki Coca Cola Cup 2014

Dnia 2.04.2014r. rozpoczęły się rozgrywki Coca Cola Cup 2014 w kategorii dziewcząt.
I runda eliminacyjna odbyła się w Janowie Lubelskim, nasze dziewczęta podejmowały drużyny z Krzemienia i Białej.
Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Krzemienia z Białą 1:0. W następnym spotkaniu piłkarki z Janowa rozgromiły zespół z Białej 6:0 po bramkach D. Szabat (3),
K. Portki (2) i K. Drwal (1 gol z połowy boiska). W decydującym meczu nasze dziewczęta
o I miejsce walczyły z ekipą z Krzemienia. Po zaciętym spotkaniu i bramce K. Portki oraz bardzo dobrej grze w bramce P. Robak padł remis 1:1, który dał nam awans i pierwsze miejsce w grupie.

więcej


II MIEJSCE SZCZYPIORNISTÓW

Po zmaganiach dziewcząt dnia 31.03.2014 r. do powiatowej rywalizacji w piłce ręcznej przystąpiły drużyny chłopców.
Nasza drużyna grała ze zmiennym szczęściem i po bardzo dobrym początku
i pokonaniu ekip z Chrzanowa i Potoczka była uważana za faworytów rozgrywek, jednak brak szczęścia i koncentracji w meczu z Godziszowem kosztował nas stratę punktów i pierwszego miejsca. W decydującym spotkaniu ulegliśmy drużynie z Kocudzy,  która wygrała rozgrywki    a my musieliśmy zadowolić się II miejscem w powiecie.

skład drużyny


III miejsce szczypiornistek

Dnia 28.03.2014 r. w Kocudzy odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Ręcznej Dziewcząt.
Nasze dziewczęta zmierzyły się z reprezentacją Godziszowa, z którą niestety doznały porażki, następnie pokonały drużynę z Modliborzyc, zaś w ostatnim spotkaniu nie sprostały faworytkom i zwyciężczyniom turnieju drużynie z Kocudzy.

więcej


Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu

Dnia 27 marca 2014 r. na Krytej Pływalni „Otylia” w Janowie Lubelskim odbyły się IV Mistrzostwa Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim w pływaniu.
W tym roku aby dać równe szanse wszystkim uczniom gimnazjum, organizatorzy ponownie oprócz wyścigów w kategorii dziewcząt i chłopców dokonali także podziału na 3 kategorie wiekowe, odpowiednio dla klas I, II i III, a także zorganizowali mistrzostwa dla uczniów niepełnosprawnych, którzy uczęszczają do naszego gimnazjum. Do rywalizacji zgłosiła się duża liczba uczniów pragnących zademonstrować swoje umiejętności pływackie...

więcej


Konkurs „Mistrz savoir-vivre`u” rozstrzygnięty

W bieżącym roku szkolnym 2013/2014 odbyła się VI edycja Szkolnego Konkursu „Mistrz savoir-vivre`u”, w której uczestniczyło 162 uczniów, ich rodziców/opiekunów oraz innych członków rodziny.
Uczestnicy, którzy zdobyli wymaganą ilość punktów otrzymają certyfikaty „Mistrz savoir-vivre`u”, zaś pozostali podziękowania za udział w konkursie.

 wyniki


DNI OTWARTE DLA UCZNIÓW KLAS III

Dnia 21 marca 2014 r. w ramach Dni Otwartych zorganizowanych przez szkoły ponadgimnazjalne: Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół, Zespół Szkół Zawodowych nasze gimnazjum organizuje wyjścia uczniów klas III pod opieką nauczycieli do w/w szkół.


GRUPA 1 – klasa 3a + 3b    opiekun: Olga Jargiło, Monika Woźnica
GRUPA 2 – klasa 3c + 3d     opiekun: Ewa Chmiel, Elżbieta Sobótka
GRUPA 3 – klasa 3e + 3f      opiekun: Zofia Bartoszek, Anna Łygan

Wszyscy uczniowie zbierają się w gimnazjum o godz. 8.00 i pod opieką nauczycieli udają się na Dni Otwarte celem wyboru dalszej szkoły.


OFERTA EDUKACYJNA PUBLICZNEGO GIMNAZJUM
IM. JANA PAWŁA II W JANOWIE LUBELSKIM

Zapraszamy uczniów klas VI Szkół Podstawowych do skorzystania z oferty Publicznego Gimnazjum w Janowie Lubelskim dotyczącej klasy sportowej o profilu lekkoatletycznym z uwzględnieniem innych form rekreacji ruchowej:
gry zespołowe, wycieczki, wyjazdy na imprezy sportowe,
korzystanie z ośrodków sportowo-rekreacyjnych:
nauka jazdy konnej, park linowy, basen, narciarstwo,
sporty wodne, zajęcia surrivalowe i inne.
 Zapisy do klasy sportowej odbywają się na podstawie wniosku złożonego do dnia 30.05.2014 roku w sekretariacie szkoły.
Wniosek do pobrania na stronie Publicznego Gimnazjum lub w sekretariacie szkoły.

 więcej
 wniosekKonkursy języka angielskiego organizowane w ramach Dni Poligloty,
które odbędą się w naszej szkole w maju 2014 roku.

Wszystkich uczniów zainteresowanych językiem angielskim gorąco zachęcamy do uczestnictwa w różnorodnych konkursach organizowanych w naszej szkole. Dla najlepszych czekają wspaniałe nagrody.

 więcej


Wyniki IV edycji Olimpiady Język Angielskiego dla Gimnazjalistów organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu 
W dniu 04 listopada 2013 roku do I etapu konkursu przystąpiło 33 uczniów naszej szkoły. Uczniowie rozwiązywali test na platformie e-learningowejMoodle. Każdy uczeń otrzymał losowo wybrane kilka pytań na łączną sumę 60 punktów. Spośród uczestników naszej szkoły do drugiego etapu zakwalifikowało się pięć uczennic.
  więcejUCZNIOWIE NASZEGO GIMNAZJUM PO RAZ KOLEJNY NAJLEPSI!
WYNIKI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO
DLA GIMNAZJALISTÓW


Uczniowie naszej szkoły już po raz piąty wzięli udział w Konkursie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów, który przeprowadzony został w sobotę 8 lutego 2014 roku przez nauczycieli Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim. Wzorem lat poprzednich i tym razem udowodnili oni, że znają język angielski na naprawdę bardzo wysokim poziomie.

 więcej


WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
JĘZYKA ANGIELSKIEGO
ENGLISH HIGH FLIER


I miejsce w województwie wśród uczniów klas I – Katarzyna Albiniak
I miejsce w województwie wśród uczniów klas II- Michał Robak

 więcej


VI Szkolny Konkurs „Mistrz savoir-vivre`u”

Chcesz zostać „Mistrzem savoir-vivre`u” weź udział w konkursie organizowanym przez świetlicę i bibliotekę szkolną. Rozwiązane testy należy przynieść do biblioteki szkolnej, do dnia 14 marca 2014 roku.
                                                        Zapraszamy
Formularz konkursowy
Historia konkursu


Podziel się uśmiechem – zabawa choinkowa dla dzieci niepełnosprawnych.

Dnia 20 lutego 2014 roku w Szkole Podstawowej w Janowie Lubelskim odbyła się choinka dla dzieci niepełnosprawnych ze stowarzyszenia „Wawrzynek”. Przybyło na nią dużo dzieci i wielu zaproszonych gości, m.in. v-ce burmistrz pan Czesław Krzysztoń, przewodnicząca Rady Miejskiej p. Ewa Janus, starosta janowski p. Jerzy Bielecki, dyrektor gimnazjum p. Andrzej Tomczyk, Ks. Infułat Edward Markiewicz. Część artystyczną przedstawili uczniowie szkoły podstawowej - piosenki i występy opowiadały o sile uśmiechu i radości płynącej z przyjaźni.
 
więcej


Tak mało a tak wiele!
Podsumowanie akcji charytatywnej dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie

Od kilku już lat nasz szkoła w ramach pomocy dla hospicjum zbiera plastikowe zakrętki. W I połowie tego roku szkolnego zebraliśmy już 440 kg. Akcja trwa dalej. Często uczniowie pytają mnie co Hospicjum robi z zakrętkami? Nakrętki, które zbieramy Hospicjum przekazuje do firmy, która zajmuje się ich utylizacją, a za uzyskane pieniądze finansuje spełnianie marzeń oraz zakup prezentów dla swoich Podopiecznych. Hospicjum leczy dzieci, ale równie ważne jest to, aby podopieczni Hospicjum poza cierpieniem wywołanym chorobą doświadczały radości, beztroski i szczęścia.

więcej


DNI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w trzeciej edycji DNI JĘZYKA NIEMIECKIEGO organizowanej przez nauczycieli j. niemieckiego w naszej szkole.
Będą to konkursy z nagrodami dla najlepszych, w których będzie można wykazać się wiedzą o kulturze, krajobrazie i architekturze Niemiec i stolic krajów niemieckojęzycznych. Dla miłośników poezji konkurs recytatorski poezji niemieckiej w oryginale. W quizie Bekannte deutsche Persönlichkeiten będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat znanych postaci ze świata niemieckiej polityki, nauki i literatury.  

Oto szczegółowe informacje


Dni Janowa ZOOM NATURY
W związku ze zbliżającą się imprezą plenerową Dni Janowa ZOOM NATURY, mającą miejsce w dniach 14-15 czerwca 2014 roku, pragniemy już dziś zaprosić do uczestnictwa w niej. W tym roku, jednym z elementów imprezy jest projekt pod nazwą „EkoBystrzaki w Zoomie Natury”.
W ramach niniejszego projektu, przygotowaliśmy dla przedszkoli i szkół znajdujących się na terenie Gminy Janów Lubelski, konkursy związane z ekologią, m.in.: FotoŁowy, EkoMajsterkowicz, EkoPlastuś, EkoPoeta, EkoMuzyk i EkoFilm.

  Regulaminy Konkursów wraz z Kartą Zgłoszenia:

Karta Zgłoszeniowa
Regulamin Eko Majsterkowicz
Regulamin Eko Film
Regulamin Eko Muzyk
Regulamin Eko Plastus
Regulamin Eko Poeta
Regulamin FotoŁowy


„Nasza straż pożarna”

Dnia 20.02.2014 roku w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i upominków w ramach XVIII edycji konkursu fotograficznego pod hasłem ”Nasza Straż Pożarna 2013”.
Wśród laureatów konkursu I miejsce w kategorii do lat 15 zdobył uczeń Publicznego Gimnazjum w Janowie Lubelskim Piotr Kurasiewicz  uczeń kasy II F za zdjęcie „Atak zimy”.
Wręczenia nagród dokonali: Waldemar Pawlak Prezes zarządu Głównego ZOSP RP, gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Stanisław Rakoczy Podsekretarz Stanu w MSW.

więcej


Walentynki
Z okazji Walentynek w dniach 11-12 lutego członkowie samorządu uczniowskiego będą zbierać kartki walentynkowe.
Kartki będą rozdawane adresatom 14 lutego (piątek).


 „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA”

23 stycznia 2014 r. w Janowskim Ośrodku Kultury odbył się XVI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA”. W kategorii wiekowej gimnazjum - soliści:
I m-ce zajęła  Julia Kierepka  (kl. 1e),
II m-ce Agnieszka Startek, (kl. 2b)
wyróżnienie zaś otrzymała Julia Bartoszek (kl. 3f).
W kategorii zespoły –  I miejsce zdobył zespół „Kleszcze”, w którym grają Jakub Skubik (gitara) i Karol Wereski (saksofon) z klasy 1d. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

więcej


Muzyczne sukcesy ….

Zespół wokalny „Pauza” z naszej szkoły w składzie: Julita Bartoszek, Marlena Maksim, Aleksandra Styk, Natalia Wiechnik, Karolina Michna, Katarzyna Michalczyk, Paulina Duda, Sandra Stanicka, Angelika Szwałek i Anna Łata, zakwalifikował się do XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nasze wieczne kolędowanie” organizowanego przez Teresiński Ośrodek Kultury. 
18 stycznia 2014 roku, tuż przed feriami odbyły się przesłuchania w sali św. Bonawentury w Niepokalanowie. Ogłoszenie wyników i koncert zwycięzców odbył się 19 stycznia. 


więcej


Bartosz Kiszka został wyrózniony
w VIII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego!!!


Zostały opublikowane oficjalne wyniki VIII edycji Międzynarodowego  Konkursu Informatycznego "Bóbr".
Z naszej szkoły w konkursie brali udział: Bartosz Kiszka, Dawid Szyszkowski, Kacper Dyjach, Piotr Liwak, Tomasz Łosek, Dawid Małek, Jakub Pizoń, Kacper Wydrych, Jakub Ruszecki (opiekun: Tadeusz Lachawiec). Wszyscy uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki, najlepszy uzyskał Bartosz Kiszka. 
Bartosz został wyróżniony w kategorii gimnazjum.

Bóbr
 to nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.
Zasady konkursu są podobne do zasad bardzo popularnego w szkołach konkursu matematycznego Kangur.
Konkurs Bóbr obejmuje swoim zasięgiem uczniów we wszystkich typach szkół i jest już organizowany w wielu krajach.


Szczęśliwy styczeń dla Aleksandry                     
Aleksandra Hulak, uczennica  I klasy Publicznego Gimnazjum w Janowie Lubelskim w dniu 17.01 2014 roku reprezentowała województwo lubelskie  w XX jubileuszowym finale Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. To jeden z największych i najbardziej prestiżowych festiwali kolędowych w Polsce.
Poziom konkursu był niezwykle wysoki. Podczas  trzydniowych przesłuchań finałowych jury wysłuchało 132 najlepszych wykonawców, wyłonionych spośród 1750 zgłoszonych do eliminacji, jakie w grudniu były prowadzone w całej Polsce, a także na Ukrainie i Białorusi.
Kolęda "Oj maluśki,maluśki" i pastorałka "Jak się smucić, jak się cieszyć" w wykonaniu Oli wybrzmiały też w finale Regionalnego Konkursu "Śpiewajmy Kolędy i Pastorałki" organizowanego w Tarnobrzegu, gdzie zajęła II miejsce.
Także w styczniu Ola wyśpiewała III miejsce w XXI Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek "Niech płynie nam z serca kolęda" w Ślemieniu oraz I miejsce w Przeglądzie kolęd "Szczodraki”  w Lublinie.


Sukces Bartosza
w IX Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów
(OMG) 2013/2014

Uczniowie naszego gimnazjum po raz drugi startowali w zawodach Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. OMG to ogólnopolskie zawody matematyczne, których organizatorem jest Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej w Warszawie.
W zawodach pierwszego stopnia wzięło udział czworo uczniów naszej szkoły: Maja Maciurzyńska kl. I e Krzysztof Łukasz kl. I b, Karolina Drwal kl. III a i Bartosz Kiszka kl. III c.
W dniu 3 października 2013 r. rozwiązywali oni test i uzyskali średni wynik wyższy niż średnia w powiecie, województwie i kraju. Niezależną część zawodów stopnia pierwszego stanowiła część korespondencyjna, polegająca na rozwiązaniu zestawu zadań otwartych i przesłaniu ich do właściwego Komitetu Okręgowego OMG.
Do zawodów stopnia II obejmujących, swoim zasięgiem województwa lubelskie i podkarpackie zakwalifikowany został, jako jedyny z powiatu janowskiego, Bartosz Kiszka.
W dniu 18 stycznia 2014r. uczestniczył w konkursie rozwiązując zadania o wysokim poziomie trudności, znacząco wykraczającym poza podstawę programową.
Udział Bartosza w tym etapie olimpiady zakończył się bardzo dużym sukcesem, gdyż znalazł się on w gronie uczniów zakwalifikowanych do udziału w finale, który odbędzie się 15 marca w Warszawie.
Gratulujemy i życzymy Bartoszowi dalszych osiągnięć w tak prestiżowym konkursie matematycznym. Jesteśmy pełni podziwu dla jego wytrwałości, pracy oraz ogromnego talentu.

Szkolny koordynator OMG – Elżbieta Krzysztoń


Czechowicz i Tuwim pospołu...   .
5 lutego 2014 roku w Publicznym Gimnazjum im Jana Pawła II w Janowie Lubelskim odbyły się szkolne eliminacje do XXXII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza. Uczestnicy przygotowywali po jednym utworze Juliana Tuwima i Józefa Czechowicza.
Komisja w składzie: Barbara Czarny, Zofia Bartoszek, Beata Rzędzicka -Stolarz, Ewa Wiechnik wyłoniła reprezentantów do kolejnego etapu. Są nimi:
                                               Król Kamila kl. I e
                                               Baran Patrycja kl. I e
                                               Witkowska Weronika kl. I e
                                               Wojciech Zezuliński kl. II f
                                               Łukasz Michalczyk kl. III f
Opiekę nad nimi sprawują panie: Elżbieta Orzeł i Ewa Wiechnik.
Eliminacje wojewódzkie konkursu odbędą się w lutym tego roku w Młodzieżowym Domu Kultury „ Pod Akacją” w Lublinie.
Uczniom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Mistrzostwa szkoły w Piłkę Siatkową dziewcząt
W dniu 21.01.2014 r w ferie odbyły się Mistrzostwa szkoły w Piłkę Siatkową dziewcząt. W turnieju wzięło udział trzy drużyny. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym.
Najlepsza okazała się drużyna w składzie:
Agnieszka Tylus, Julia Kierepka, Magda Tomala, Iga Cudziło, Aleksandra Kamińska, Magdalena Skibińska

II m zajęła drużyna w składzie: Diminika Szabat, Monika Karkut, Nina Ciupak, Aleksandra Harasiuk, Oliwia Stachowicz, Aneta Kiszka
III m Julia Rosińska, Aleksandra Surtel, Weronika Wojtan, Gabrysia Daśko, Diana Kołodziej, Ilona Rzeszutko, Karolina Sulowska.
Wszystkie drużyny były nagrodzone medalami i dyplomami.
więcej


Zawody powiatowe w piłkę koszykową chłopców

Dnia 10.01.2014 r. odbyły się zawody powiatowe w piłkę koszykową chłopców. Do turnieju zgłosiło się dwie drużyny : drużyna z Godziszowa i reprezentacja naszego Gimnazjum.
Nasi chłopcy dzielnie walczyli zostawiając w tyle przeciwnika 21:7. Dzięki temu wygrali rozgrywki i awansowali do rejonu. Gratulujemy
więcej


ROZGRYWKI KOSZYKAREK DOBIEGŁY KOŃCA
Dnia 10.01.2014r. w Godziszowie odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Reprezentacja Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim zajęła w niej II miejsce, które wystarczyło do awansu do rywalizacji na szczeblu rejonowym.
Kolejne zawody odbyły się 15.01.2014r. w Biłgoraju, w których wystartowały najlepsze drużyny naszego rejonu. Niestety nasze dziewczęta pomimo starań i dużego zaangażowania ostatecznie w mistrzostwach rejonu zajęły IV miejsce.

więcej


Uwaga!
Zmiana planu lekcji od 3 lutego 2014

 


 WYWIADÓWKA
Czwartek 16 stycznia 2014 r. godz. 16.00

 


Udział wolontariuszy w Miejskiej Wigilii
Dnia 22 grudnia po raz pierwszy na rynku naszego miasta odbyła się Wigilia, w której uczestniczyli przedstawiciele Rady Miasta, księża, mieszkańcy, a także Wolontariusze z naszej szkoły. Uczniowie z Wolontariatu ubrani w czapki Św. Mikołaja sprzedawali audiobooki z bajkami nagranymi przez młodzież z naszego gimnazjum oraz własnoręcznie robione bombki na choinkę.
Lista wolontariuszy uczestniczących w Miejskiej Wigilii

Daniel Pawłowski 3a
Marcin Kucab 3a
Karol Majewski 1b
Agata Gumienik 1b
Krzysztof Łukasz 1b
Karol Ciupak 1b
Natalia Gajór 1b
Piotr Ciupak 1b
Paweł Ciupak1b
Izabela Kulpa 1b
Sylwia Jakubiec 1b
Agata Placha 1b
Agnieszka Chmiel 1b
Izabela Igras 1b
Agnieszka Kisza 2b
Alicja Dycha
Aleksandra Żuraw 2b
Kamila Kupiec 2b
Krzysztof Litka 3f
Karol Ciupak 3f

plik źródłowy  Więcej


Odwiedziny wolontariuszy
ze stoikami  i życzeniami Bożonarodzeniowymi
w domach starszych i samotnych mieszkańców Janowa Lubelskiego.

Magia  Świąt Bożego Narodzenia  wyraża się także w ciepłych słowach i miłych gestach. Wolontariusze z gimnazjum odwiedzili ponad trzydziestu mieszkańców naszego miasta, składając im świąteczne życzenia i wręczając Bożonarodzeniowe stroiki.
Akcja została zorganizowana przy współpracy z p. Natalią Kiszką z Ośrodka Pomocy Społecznej w Janowie Lub.
więcej


Wielki Konkurs Wiedzy o Funduszach Europejskich
W lutym br. w naszej szkole zostanie przeprowadzony test sprawdzający wiedzę o funduszach europejskich w województwie lubelskim. W teście mogą wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy zapoznają się z tematyką funduszy europejskich i ich wykorzystaniu w naszym województwie.
Poniżej znajdziesz link do skryptu, w którym znajdują się informacje o Zintegrowanym Programie Operacyjnym Rozwoju Regionalnego oraz Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Lubelskiego.               
O tym, że warto wziąć udział w konkursie, nie trzeba przekonywać!!! Dzięki niemu masz szansę na bardzo atrakcyjne nagrody: tablety, słuchawki i inne gadżety. Zdobędziesz też cenną wiedzę na temat funduszy europejskich i wielu pozytywnych zmianach dokonanych dzięki nim w naszym regionie.
Zapraszam do udziału w konkursie. Więcej informacji uzyskasz u Twojego nauczyciela WOS-u lub u P. Mariusza Widza. 
                                                                                                                            
plik źródłowy  Skrypt


Kolejny sukces w Konkursie Jednego Wiersza 2013!

Kolejny raz uczniowie naszego gimnazjum brali udział w powiatowym Konkursie  Jednego Wiersza. Konkurs co roku organizuje Janowski Ośrodek Kultury  i Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim. Tegoroczna edycja została ogłoszona  pod hasłem ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA.
III miejsce w konkursie za wiersz „Noc Bożego Narodzenia” zdobył Bartosz Pachuta, uczeń klasy II „d”.
Gratulujemy!Ola wystąpi w międzynarodowym konkursie kolęd i pastorałek


W dniach 19-20 grudnia 2013 roku w Lublinie odbyły się eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Profesjonalne jury, po wysłuchaniu 83 podmiotów wykonawczych, przyznało 7 nominacji, w tym 2 w kategorii wiekowej 6-14 lat, do reprezentowania rejonu eliminacyjnego Lublin w Finale konkursu. Jedną z nich zdobyła Ola Hulak, uczennica Publicznego Gimnazjum w Janowie Lubelskim.

więcej


Młodzi Strażacy z Janowskiego Gimnazjum na nartach biegowych

Co to jest Dekalog Narciarski, wymień Rezerwaty w Lasach Janowskich, wymień rodzaje sprzętu gaśniczego – takie były między innymi pytania w konkursie wiedzy narciarskiej, przyrodniczej i pożarniczej przeprowadzonym w czasie imprezy „Zimowe spotkanie na nartach biegowych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej – Lasy Janowskie” na zakończenie realizacji zadania publicznego „Młodzi strażacy z Janowskiego Gimnazjum na nartach biegowych – 2013”.

więcej
galeria


Bawią i kształcą
11 grudnia 2013 roku uczestniczyłam wraz ze swymi rówieśnikami w wycieczce do Lublina. Sprzed budynku szkoły wyjechaliśmy około godziny 7 rano, by dotrzeć na godzinę 9 do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Tam obejrzeliśmy przedstawienie „ Romeo i Julia” w wykonaniu aktorów teatru ze Słupska. Spektakl okazał się rewelacyjny, wszyscy z zaciekawieniem oglądali inscenizację dzieła Szekspira.

więcej


„Przyroda Ziemi Janowskiej – fascynacje fotograficzne”

11 grudnia 2013 roku w siedzibie Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Janowie Lubelskim odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy konkursu fotograficznego „Przyroda Ziemi Janowskiej – fascynacje fotograficzne”.

więcej


Zawody w narciarstwie biegowym
pod hasłem „Dorównaj Justynie Kowalczyk”

Dnia 07.12.2013 r. w Janowie Lubelskim na terenie „Zoom Natury” odbyły się zawody w narciarstwie biegowym. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim.


więcej


Spotkania z Astronomią
Uczniowie naszego gimnazjum  poszerzyli swą wiedzę z zakresu astronomii uczestnicząc w nowej edycji „Spotkań z Astronomią” pt. „Gwiazdy”. Multimedialna prelekcja edukacyjna odbyła się 4 grudnia 2013 roku w Janowskim Ośrodku Kultury i została przeprowadzona przez byłego pracownika „Obserwatorium Astronomicznego” w Niepołomicach. Był to jedyny w swoim rodzaju autorski wykład popularnonaukowy, bogato ilustrowany wspaniałymi materiałami wizualnymi dzięki, którym nasi uczniowie mieli możliwość obserwacji fascynujących gwiazd, mieszkając z dala od obserwatorium astronomicznego.

więcej


Podziękowania Ks. Władysława  Czajki

                          


GALA WOLONTARIATU
„W czynieniu dobra nie ustawajcie” – słowa Jana Pawła II były mottem i nagrodą dla wolontariuszy podczas Gali  Wolontariatu, która odbyła się  5 grudnia 2013r. w Janowskim Ośrodku Kultury.
Na Gali obecni byli  wolontariusze wraz ze swymi opiekunkami z kół i  klubów działających we wszystkich szkołach  w Janowie Lubelskim, Momotach i Białej.
Nagrody i dyplomy wręczali zaproszeni goście: dyrektorzy szkół, starosta powiatu p. Jerzy Bielecki, burmistrz Janowa p. Krzysztof Kołtyś, przewodnicząca Rady Miasta p. Ewa Janus, Ks. kan. dr Jacek  Beksiński, dyrektor OPS p. Magdalena Kolasa.


więcej


HALOWY TURNIEJ NA ZAKOŃCZENIE ROKU
Dnia 16.12.2013r. w Krzemieniu odbył się coroczny już VIII Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt Gimnazjum o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Krzemieniu, w którym udział wzięły dwie drużyny z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim.
W turnieju rywalizowało 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Po rozgrywkach grupowych najlepsze ekipy rywalizowały w półfinałach a następnie walczyły w meczach o I i o III miejsce.

więcej


Młodzi Strażacy z Janowskiego Gimnazjum na nartach biegowych
 

Tegoroczną jesienią opady śniegu zapowiadano wielokrotnie.
Z braku tego zimowego specjału zajęcia wstępne szkolenia nart biegowych dla  członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim przy Publicznym Gimnazjum w Janowie Lubelskim przeprowadzono pod koniec listopada na trawiastym boisku szkolnym.

więcej
galeria


I Powiatowy Konkurs Plastyki Obrzędowej Świąt Bożego Narodzenia

W polskiej kulturze ludowej – w ludowych zwyczajach czas poprzedzający Boże Narodzenie wiązał się z wykonywaniem w domach ozdób choinkowych. Niejednokrotnie zajmowały się tym całe rodziny. Na terenie Ziemi Janowskiej ozdoby wykonywane były z bibułki, słomy, kolorowego papieru, orzechów, szyszek, pestek owoców oraz ziaren zbóż i świadczyły o ogromnej fantazji i pomysłowości twórców. Ta piękna tradycja, pielęgnująca dzieło naszych przodków warta jest kontynuacji, dlatego też serdecznie zapraszamy do udziału w naszym konkursie. Szczegóły w regulaminie.


Podziękowania od Przedszkolaków
Wychowankowie Oddziałów Przedszkolnych przy PSPzOI w Janowie Lubelskim wraz z wychowawczyniami składają serdeczne podziękowania dla gimnazjalistów, którzy 6 grudnia pod opieką wychowawczyni pani Elżbiety Orzeł odwiedzili przedszkole i obdarowali dzieci upominkami: maskotkami, puzzlami i komiksami. Zabawki te zostały zebrane wśród naszej młodzieży, głównym organizatorem akcji byli uczniowie klasy Ie.


Wybierz się  nami do Parlamentu Europejskiego w Brukseli
26 - 30 maj 2014r.

więcej
program

 


Wycieczka PARYŻ-DISNEYLAND!!!
Zapraszamy wszystkich chętnych na wycieczkę do Paryża i Disneylandu!
6-dniowa wycieczka planowana jest w maju lub czerwcu przyszłego roku. Cena wycieczki to 1140 zł/os. + ok. 70 € na wstępy do muzeów i Disneylandu.
Na tak atrakcyjną wycieczkę pewnie nikogo nie trzeba namawiać, ale tytułem zachęty przypominamy, że przetarliśmy już szlak do Paryża dwa lata temu i wrażenia są niezapomniane. Zdjęcia z poprzedniej wycieczki możecie obejrzeć w archiwum strony internetowej gimnazjum i na tablicy przy sali nr 52.
Wycieczkę organizuje sprawdzone biuro podróży ze świetnym panem pilotem!
Program wycieczki znajdziecie TUTAJ.
Wszystkie informacje i zapisy u p. Grażyny Kras.
Zapraszamy!!!


I Ty możesz zostać Mikołajem...

28 listopada 2013 roku zakończyła się cykliczna akcja Szkolnego Koła Wolontariatu przy Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim, zachęcająca uczniów naszej szkoły do działalności dobroczynnej. Przez dwa tygodnie zbieraliśmy słodycze, zabawki, gry edukacyjne, książki oraz przybory szkolne, którymi chcieliśmy obdarować naszych rówieśników z Ukrainy z okazji Mikołaja. Dary, które zebraliśmy, znajdą się w mikołajkowych paczkach dzieci polskiego pochodzenia w Równem na Ukrainie.

 Darczyńcom dziękujemy za hojność i dobre serce, bo kto kogoś obdarowuje, ten sam otrzymuje wielki dar i staje się przez to szczęśliwy. Za pomoc w przekazaniu prezentów dziękujemy Panu Józefowi Łukasiewiczowi, który od lat wspomaga nasza akcję oraz Księdzu Dziekanowi Rówieńskiemu Władysławowi Czajce, który rozdysponowuje je wśród naszych rówieśników ze swojej parafii.

Barbara Czarny- koordynator akcji.


Sukces naszej uczennicy
Izabela Gielarek, uczennica klasy II e, zdobyła I miejsce w XIII Międzywojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży za pracę plastyczną pod hasłem „Matka Ziemia” wykonaną pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. Krzysztofa Biżka.

więcej


MAGICZNA MOC DOBRYCH SŁÓW
W październiku w naszej szkole trwała akcja Szkolnego Koła Wolontariatu „Magiczna Moc Dobrych Słów”. Uczniowie mogli zgłaszać koleżanki i kolegów, którzy, ich zdaniem, są osobami życzliwymi, chętnie udzielają pomocy, a na ich wsparcie i dobre słowa można zawsze liczyć w trudnej sytuacji.
Najwięcej głosów otrzymały Agata Placha z klasy I b i Izabela Gielarek z klasy II e, którym dyrektor szkoły i opiekunka koła wręczyli dyplomy i „medale serca”.
„Warto być pomocnym i życzliwym, gdyż wtedy można cieszyć się szacunkiem i sympatią innych ludzi” – podkreślają nagrodzone wolontariuszki.


BRĄZOWI MEDALIŚCI
Dnia 20.11.2013 roku w Zamościu odbyły się gimnazjalne mistrzostwa województwa w badmintonie chłopców.
Naszą szkołę Publiczne Gimnazjum reprezentowali:
Skup Krzysztof, Skupiński Sebastian i Małek Dawid
pod opieką mgr Tomasza Hulaka
.
Aby grać w finale wojewódzkim chłopcy musieli pokonać drużyny z powiatu i rejonu nie dając nikomu  najmniejszych szans. Po ciężkich długich bojach nasi chłopcy zajęli świetne III miejsce zdobywając brązowy medal. Jest to duży sukces z uwagi na to iż po raz pierwszy sięgnęliśmy po ten tytuł grając z takimi drużynami gdzie występują kluby sportowe takie jak ,,Kiko Zamość”, Chełm, Piotrowice i inne.
Gratulujemy!!!


DEBIUT W PŁYWACKIEJ GIMNAZJADZIE
Dnia 26.11.2013r. w Kraśniku Fabrycznym odbyła się  Rejonowa Gimnazjada w Pływaniu, podczas której rozegrane zostały zawody sztafetowe i indywidualne. W zmaganiach sztafetowych startowały drużyny dziewcząt oraz chłopców na dystansie 10x25m, zaś indywidualnie również w kategorii dziewcząt i chłopców rywalizacja przebiegała na dystansie 50m w stylu klasycznym, grzbietowym i dowolnym. Po raz pierwszy w gimnazjadzie w pływaniu wystartowali uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim.

więcej


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W JANOWSKIM GIMNAZJUM.

Dnia 12 listopada 2013 roku w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli historii zorganizowali niecodzienne obchody 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uczniowie, przebrani w mundury żołnierskie, przy dźwiękach muzyki patriotycznej przypominali o wartości, jaką jest patriotyzm i pamięć o tych, którzy wywalczyli nam wolność.
więcej


Z filmem – spotkanie niezwykłe!
19 listopada w życiu gimnazjalistów miało miejsce niecodzienne spotkanie ze sztuką filmową.
W Janowskim Ośrodku Kultury uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu na temat nowoczesnych technik kinematograficznych.
Prowadzący wykład - Tomasz Nycz przybliżył tajniki tworzenia obrazów filmowych

.
więcej


POWIATOWA I REJONOWA GIMNAZJADA
W DRUŻYNOWYM BADMINTONIE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Dnia 12.11.2013 r. w Potoczku odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Drużynowym Badmintonie Dziewcząt i Chłopców.  Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców.
Nasi reprezentanci nie mieli sobie równych przeciwników i bez większego trudu zajęli I miejsca wygrywając wszystkie możliwe mecze. Tym samym zapewnili sobie awans do zawodów na szczeblu rejonowym, które odbyły się 14.11.2013 r. w Bystrzycy Starej gdzie dziewczęta zajęły dobre IV miejsce natomiast chłopcy I miejsce i tym samym awans na do zawodów na szczeblu wojewódzkim.


więcej


Napiętnować zło, gloryfikować dobro…

W ramach programu profilaktycznego Cała prawda o nałogach sfinansowanego przez Burmistrza Janowa Lubelskiego 12 XI 2013 roku  w Janowskim Ośrodku Kultury aktorzy Teatru KURTYNA – Jagoda Grudzień i Adam Czekała – przedstawili dwa spektakle  dla gimnazjalistów.

więcej


Wycieczka do Lublina

Dnia 25 października 2013 odbyła się jednodniowa wycieczka do Lublina, stolicy województwa lubelskiego. Pojechała na nią większa część naszej klasy i kilka osób z równoległych klas. Zwiedziliśmy najciekawsze miejsca tego zabytkowego miasta, które przykuwają uwagę turystów.
więcej


„Pływać Każdy Może”
W dniu 9-tego listopada 2013 r. na basenie „Otylia” w Janowie Lubelskim odbyły się II Powiatowe Zawody o Puchar Burmistrza „Pływać Każdy Może”. Na starcie stanęło 15 zawodników i zawodniczek. Zawody rozgrywane były w czterech stylach pływackich: kraul na piersiach, kraul  na grzbiecie, styl klasyczny oraz styl dowolny.
Zmagania sportowe swoją obecnością uświetnili: starosta Janowski - pan J. Bielecki, i burmistrz Janowa Lubelskiego - pan K. Kołtyś, zaś przedstawicielami Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim byli: Pani Anna Targońska, Pani Agnieszka Wieleba, Pani Katarzyna Surtel, oraz Pan dyrektor Andrzej Tomczyk.

więcej


XIV Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej i Religijnej
7 listopada 2013 roku odbył się zorganizowany przez Janowski Ośrodek Kultury wspólnie z Akcją Katolicką, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Janowie Lubelskim Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej i Religijnej.
więcej


Literacki obraz zmienności i urody świata.
7 listopada 2013 roku w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim odbyły się szkolne eliminacje 17 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego
„Mimozami jesień się zaczyna...”.
Spośród licznego grona uczestników, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji komisja w składzie: Barbara Czarny, Elżbieta Sobótka,  Beata Rzędzicka - Stolarz wyłoniła 10 uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkolę na eliminacjach powiatowych. Odbędą się one 15 listopada 2013 roku w Janowskim Ośrodku Kultury. Wśród nagrodzonych znaleźli się:
                                   Kamila Król  kl. 1 e
                                   Magdalena Majkowska kl. 1 e
                                   Łukasz Michalczyk kl. 3 f
                                   Wojciech Zezuliński kl. 2 f
                                   Aleksandra Żuraw kl. 2 b
                                   Dawid Szatan kl. 1 c
                                   Weronika Witkowska kl. 1 e
                                   Agata Kowal kl. 2 d
                                   Katarzyna Mędrek kl. 2 d
                                   Milena Breś kl. 1 e
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom etapu szkolnego i ich opiekunom życzymy dalszych sukcesów.       


„Młody Badacz”

Dnia 30 października 2013 roku uczniowie naszego gimnazjum biorący udział w projekcie „Młody Badacz” wraz z opiekunami odwiedzili Wydział Obróbki Skrawaniem zakładu Fortaco- firmy zajmującej się produkcją podzespołów maszyn dla światowych marek.
Dzięki naszemu przewodnikowi dowiedzieliśmy się jak wygląda praca operatora maszyn sterowanych numerycznie, służących do obróbki skrawaniem spawanych elementów. Mieliśmy możliwość obejrzeć 8 nowoczesnych  maszyn  CNC podczas ich pracy.
Na tych maszynach są  obrabiane konstrukcje o wadze do 5 ton. Bardzo spodobała nam się praca  na takich maszynach.
więcej
fotogaleria


Pamięć i szacunek – te słowa towarzyszyły wolontariuszom biorącym udział w akcji:
 ZADBAJMY O ZAPOMNIANE GROBY

Wolontariusze posprzątali kilkanaście zapomnianych grobów, zapalając na nich znicze.

więcej


Z ziemi polskiej do włoskiej za przyczyną i dla Jana Pawła II

„Rzymskie wakacje”, „Zakochani w Rzymie”- to tytuły tylko niektórych filmów, które zdają się wypowiadać marzenia lub tęsknoty wielu do miejsc związanych z Rzymem. Rzymem - miastem i Rzymem - stolicą Włoch, którego położenie geograficzne kusi różnorodnością i pięknem spotykanym na każdym kroku. Mówi się też, że „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”. To prawda.  Jeżeli ktoś tylko raz wyruszy w podróż po naszym starym kontynencie i zechce poznawać poprzez otaczającą rzeczywistość minione epoki, to w drodze do Rzymu właśnie przeżyje niezwykłą przygodę.

więcej

Młodzi Strażacy z Janowskiego Gimnazjum na nartach biegowych

Przy Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim. Oprócz szkoleń z tematyki ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa, uczniowie – strażacy uczestniczą w różnych zajęciach sportowo – rekreacyjnych mających na celu odpowiednie przygotowanie kondycyjne

więcej
galeria


KOLEJNE ZWYCIĘSTWA I AWANS PIŁKAREK NOŻNYCH
Dnia 25.10.2013r. w Zdziłowicach odbył się Finał Powiatowy w Piłce Nożnej. Po dwóch zwycięstwach po 1:0 w rozgrywkach półfinałowych tym razem Reprezentacja Dziewcząt z  Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim odniosła dwa zwycięstwa w stosunku 2:0.
W ścisłym finale spotkały się drużyny Janowa, Krzemienia i Zdziłowic. W pierwszym spotkaniu po wyrównanej pierwszej części meczu w drugiej połowie po bramkach A. Kiszki  i D. Szabat nasze dziewczęta pokonały Krzemień. W kolejnym spotkaniu ponownie 2:0 naszym piłkarkom uległa drużyna gospodarzy a bramki zdobyła K. Portka.
Dzięki tym wygranym nie musieliśmy czekać na wynik trzeciego spotkania gdyż nasza drużyna zapewniła sobie I miejsce w finale a tym samym udział w rozgrywkach na szczeblu rejonowym, które odbędą się na wiosnę.

więcej


W dniu 15 października 2013 roku obchodziliśmy
Święto Komisji Edukacji Narodowej.

Młodzież z klas II f i III c pod opieką pań – Barbary Czarny , Urszuli Golec, Ewy Wiechnik i  Zofii Zezulińskiej przygotowała część artystyczną uświetniającą Święto Nauczycieli. Oprawę muzyczną stanowiła gra pani Urszuli Wiechnik i uczennicy Karoliny Michny oraz śpiew zespołu wokalnego. Od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego popłynęły serdeczne życzenia dla grona pedagogicznego.
Uroczystość zakończyło wystąpienie Dyrektora Andrzeja Tomczyka, który podziękował wszystkim nauczycielom za zaangażowanie, cierpliwość i codzienny trud w pracy dydaktyczno – wychowawczej oraz życzył wielu dowodów uznania, satysfakcji z podejmowanych działań edukacyjnych.
więcej


       XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

             

10 października samorząd uczniowski i poczet sztandarowy pod opieką pp. Iwony Zezulińskiej – Sowy, Ewy Wiechnik, Zofii Zezulińskiej oraz ks. Sławomira Machowskiego, jak co roku, wziął udział w XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. W tym roku w spotkaniu uczestniczyło 17,5 tys. uczniów, dyrektorów, nauczycieli, księży z blisko 500 szkół noszących imię Jana Pawła II. Imię zmarłego przed ośmioma laty papieża nosi w Polsce ponad 1,2 tys. przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i  wyższych, uczy się w nich ok. 300 tys. dzieci i młodzieży. Najwięcej placówek im. Jana Pawła II jest w województwach małopolskim, mazowieckim, podkarpackim, śląskim i wielkopolskim. Papież patronuje też placówkom spoza Polski - m.in. na Litwie, w Niemczech, Australii i USA.
Tegoroczna pielgrzymka miała szczególny wymiar, ponieważ w 2013 roku Rodzina Szkół im. Jana Pawła II obchodzi 15-lecie istnienia.
Spotkanie rozpoczęła msza św., podczas której bp Henryk Tomasik, duszpasterz szkół im. Jana Pawła II, prosił młodych ludzi, by tak jak ich patron, dawali  świadectwo swej wiary.
Podczas uroczystości kustosz Centrum Jana Pawła II w Krakowie ks. Jan Kabziński przekazał Rodzinie Szkół relikwie błogosławionego papieża - dar metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza. Relikwie zostaną na stałe umieszczone      w radomskim seminarium. Następnie odwiedzą parafie, gdzie działają szkoły noszące imię Jana Pawła II.
W ostatnim punkcie spotkania młodzi pielgrzymi odczytali specjalny telegram, który wysłali z Jasnej Góry do papieża Franciszka.


ZWYCIĘSTWA DZIEWCZĄT
 W dniu 8.10.2013 roku w Wierzchowiskach odbył się Półfinał Powiatowej Gimnazjady w Piłce Nożnej. Aby uzyskać awans do tych rozgrywek nasze piłkarki musiały zmierzyć się w rozgrywkach gminnych z drużyną z Białej. Po wyrównanym meczu janowskie gimnazjum po bramkach zdobytych przez D. Szabat i K .Portkę pokonały rywalki 2:1. W półfinale Reprezentacja Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim zmierzyła się kolejno z drużyną z Krzemienia oraz z gospodarzami z Wierzchowisk.
Nasze dziewczęta pomimo stwarzania bardzo wielu sytuacji bramkowych nie potrafiły ich wykorzystać i dlatego oba spotkania mimo przewagi zakończyły się skromnymi zwycięstwami 1:0. Obie bramki dla drużyny z Janowa zdobyła K. Portka. Dzięki tym wygranym nasze piłkarki awansowały do następnej rundy, którą będzie Finał Powiatowy.
więcej


„Nauki dawne i niedawne”

We wrześniu 2013 roku 270 uczniów naszego gimnazjum pod opieką nauczyciela fizyki mgr Elżbiety Nowakowskiej udało do Muzeum Regionalnego w Janowie Lubelskim, aby uczestniczyć w interaktywnej wystawie pt. „Nauki dawne i niedawne”. Ekspozycja została przygotowana przez pracowników Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i od 2005 roku rozpoczęła swą podróż po Polsce, a także za granicą ciesząc się ogromnym powodzeniem.

więcej


BIEGI PRZEŁAJOWE DZIEWCZĄT
 I CHŁOPCÓW


Dnia 27 września w Potoczku odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt 10 x 800 m i Chłopców 10 x 1000 m. Obie drużyny reprezentujące naszą szkołę zajęły I miejsca.
Po pomyślnym występie w powiatowej Gimnazjadzie w Sztafetowych Biegach Przełajowych drużyny z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim wzięły udział w Rejonowej Gimnazjadzie, która odbyła się 03.10.2013 w Kraśniku Fabrycznym.P
o zaciętej rywalizacji drużyna dziewcząt zajęła ostatecznie V miejsce natomiast drużyna chłopców VII miejsce.


więcej


MAMY JUŻ PIERWSZYCH
FINALISTÓW WOJEWÓDZKICH


 Dnia 09.10.2013 r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział
w FINALE WOJEWÓDZKIM W INDYWIDUALNYCH
BIEGACH PRZEŁAJOWYCH w ADAMOWIE.

Niestety nie znamy jeszcze dokładnych wyników naszych gimnazjalistów gdyż w biegach na poszczególnych dystansach startowała ogromna ilość uczniów z całego województwa lubelskiego. I tak w biegu na  1000 m dziewcząt wystartowało w sumie 84 uczennic, na dystansie 1500 m – 111 uczennic, dystans 1500 m chłopców – 92 uczniów a na dystansie 2000 m – 139 uczniów. Najlepszym naszym zawodnikiem okazał się Kacper Flis uczeń klasy I C który uplasował się na znakomitym 10 miejscu w swojej kategorii. Wszyscy nasi reprezentanci ukończyli pomyślnie biegi w swoich kategoriach wiekowych i znaleźli się na nieco dalszych jednak bardzo dobrych pozycjach


więcej


Wycieczka do Włoch (7 dni)
 
18 -24.10.2013     
   PADWA – FLORENCJA – WATYKAN - RZYM -
    MONTE CASSINO –  CAPRI – WENECJA
  ogłoszenie organizatorów
plik źródłowy  więcej (pdf)Uwaga !

Internetowy dziennik elektroniczny wznawia swoją działalność
dzienniczek ucznia


„Młody Badacz”
W ramach zajęć przyrodniczych „Młody Badacz” 25 września 2013 roku zorganizowany został wyjazd edukacyjny do Lublina dla grupy uczniów ze wszystkich szkół biorących udział w Projekcie. Nasze gimnazjum reprezentowała grupa 13 uczniów z klas drugich, pod opieką Pani Moniki Woźnicy. Wyjazd rozpoczął się od zwiedzania Ogrodu Botanicznego UMCS, w którym uczestnicy mieli możliwość poznania wielu gatunków roślin, drzew i krzewów, w tym egzotycznych.

więcej
fotogaleria


Lekcja historii dla młodych

Młodzież  szkoły miała okazję spotkać się
 z filmową adaptacją jednej z najważniejszych kart historii Polski.


4 października 194 uczniów z nauczycielami (pp. dyr. Andrzej Tomczyk, Ewa Wiechnik, Elżebieta Nowakowska, Ewa Kurasiewicz, Ewa Chmiel, Beata Rzędzicka – Stolarz)  wyszło do Janowskiego Ośrodka Kultury na film w reżyserii Irka Dobrowolskiego Sierpniowe niebo. 63 dni chwały. Wydarzenia Powstania Warszawskiego 1944 roku doczekały się ekranizacji za pomocą nowoczesnych technik zdjęciowych.  W filmie nie brakuje historycznej prawdy w ciekawych zdjęciach splecionych z autentycznymi materiałami dokumentującymi walkę powstańczą na ulicach Warszawy. Wszystkie elementy filmu dopełnia muzyka hip hop zespołu Hemp Gru, czyniąc fakty historyczne bliższymi młodemu widzowi.


Nagrody w kampanii „ Zachowaj Trzeźwy Umysł 2013” rozdane.
Już kolejny raz uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Kampanii „ Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Akcja ma na celu rozwijanie u uczniów umiejętności zachwycania się pięknem otaczającego świata. Działania kampanii są na tyle szerokie, że aktywizują wszystkich uczniów poprzez pomoc słabszym, wspieranie mniej zaradnych, zmniejszając jednocześnie występowanie zachowań ryzykownych i niebezpiecznych dla młodych ludzi. Ponadto kampania poszerza zainteresowania, uczy współpracy i asertywności w działaniu.
W ramach kampanii zorganizowano ciekawe konkursy, w których uczniowie naszego gimnazjum uzyskali tytuł laureata. Kapituła uhonorowała ich dyplomami i nagrodami.
w konkursie plastyczno- literackim „ Dzielę się pięknem” nagrodzeni zostali:
Beata Bartyzel (kl. II b)
Dominika Wieleba ( tegoroczna absolwentka)

a w konkursie internetowym „ Eksplorator”
Marek Sokół (kl. II e)
Angelika Szwałek (kl. II f)
Aleksandra Kosidło (kl. II f)
Anna Oszust (kl. III f)

Koordynatorami akcji w naszym gimnazjum byli pedagodzy szkolni
p. Olga Jargiło i p. Ewa Chmiel
Serdecznie gratulujemy.

więcej


Janowski akcent w Opolu!

   

Sukcesem dla Oli Hulak z Janowa Lubelskiego zakończyły się przesłuchania do I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej  w Opolu. Był on skierowany do dzieci i młodzieży z całej Polski. Przesłuchania odbywały się w trzech kategoriach wiekowych.
W najliczniejszej, bo liczącej ponad 100 uczestników wystąpiła Ola. Profesjonalne jury doceniło głos naszej młodziutkiej wokalistki, która znalazła się w gronie 8 najlepszych wykonawców.
7 września 2013 roku Ola wystąpiła w gali finałowej Festiwalu zorganizowanego na scenie Amfiteatru Opolskiego, Stolicy Polskiej Piosenki. Gościem honorowym Festiwalu była Ewelina Lisowska. Oli gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

wychowawca: K. Skakuj


Janowskie Gimnazjum na „szóstkę”

Po zakończeniu roku szkolnego 2012/2013 Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy podsumował rywalizację w ramach współzawodnictwa szkół w kategorii gimnazjów. Uczniowie (sportowcy) publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim w minionym roku szkolnym uplasowali się na bardzo wysokim szóstym miejscu w województwie na 238 punktujących szkół. W sumie nasza szkoła uzyskała 294 punkty i została wyprzedzona tylko przez dwie szkoły z Tomaszowa Lubelskiego, dwie szkoły z Lublina i gimnazjum z Kraśnika.
Sukces ten został odniesiony dzięki staraniom i wysiłkom uczniów i nauczycieli, którzy poświęcali swój czas na prowadzenie zajęć pozalekcyjnych z bardzo wielu dyscyplin sportowych. Bardzo duży wkład w odniesionym sukcesie miała również klasa sportowa, której uczniowie po dwóch latach wzmożonej nauki w trzeciej klasie brali udział w prawie wszystkich zawodach sportowych odnosząc w nich bardzo wiele sukcesów. Nasze gimnazjum zdobywało punkty w następujących dyscyplinach: piłka nożna dziewcząt i chłopców, piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, piłka koszykowa dziewcząt, liga lekkoatletyczna dziewcząt i chłopców, indywidualne zawody lekkoatletyczne dziewcząt i chłopców, badminton dziewcząt i chłopców, sztafety szwedzkie, szachy, dwubój nowoczesny, indywidualny tenis stołowy, sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców i indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.


PIŁKARSKI SEZON ROZPOCZĘTY

Dnia 13.09.2013r. ruszyły pierwsze w tym roku szkolnym rozgrywki w piłce nożnej. Na janowskim orliku odbył się IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W eliminacjach gminnych wystartowały dziewczęta z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim. W tej kategorii mogły grać dziewczęta z roczników 2000 – 2001 (VI klasy szkoły podstawowej i I klasy gimnazjalnej), dlatego nasze pierwszoklasistki zmierzyły się z drużyną szóstoklasistek ze szkoły podstawowej i zwyciężyły 5:0.

więcej


KONKURS NA NAJWSZECHSTRONNIEJSZEGO SPORTOWCA SZKOŁY

Ubiegłoroczna edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród naszej młodzieży. Dowodem tego jest wysoka liczba uczniów startujących w różnego rodzaju zawodach. W sumie w ubiegłorocznym konkursie wzięły udział 132 osoby w tym 58 dziewcząt oraz 74 chłopców. Najlepsza dziesiątka w kategorii dziewcząt i chłopców  została wyróżniona  statuetkami a 3 pierwsze miejsca otrzymały nagrody rzeczowe w postaci dresów, toreb sportowych oraz piłek. Wszystkie nagrody i statuetki zostały zwycięzcom wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

więcej


MISTRZOSTWA SZKOŁY W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dnia 12.09.2013 r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim odbyły się coroczne Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W rywalizacji uczestniczyło 40 uczniów z klas I, II i III. Zawody odbywały się na dystansach 800 m dla dziewcząt oraz 1000 m dla chłopców.

Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego Małgorzata Lewczuk i Grzegorz Sowa oraz UKS Atletic. Nagrody w postaci dyplomów, medali i statuetek dla najlepszych zawodniczek i zawodników zostaną wręczone w późniejszym terminie.         Celem zawodów było wyłonienie uczniów do reprezentacji naszej szkoły podczas najbliższych zawodów w sztafetowych oraz indywidualnych biegach przełajowych na szczeblu powiatowym, rejonowym i wojewódzkim.


więcejPokazy chemiczne

Dnia 11 września 2013 roku na UMCS-się w Lublinie odbyły się pokazy chemiczne. Wśród widowni nie mogło zabraknąć uczniów naszego gimnazjum. Lubelscy chemicy przedstawili szereg ciekawych i z pozoru trudnych doświadczeń, które zainteresowały wszystkich zebranych w auli. Należały do nich m.in. „wybuchający cukier”, „kolorowe płomienie”, „świetliki w słoiku”, „pisanie” substancjami chemicznymi, eksperymenty ciekłym azotem, wybuchy baloników z różnymi gazami (np. z wodorem), widowiskowe spalanie rozmaitych odczynników… Po około 60 minutach pokazy dobiegły końca, lecz pozostaną one na pewno na długo w naszej pamięci.

więcej


Inauguracja roku szkolnego 2013/2014
w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II
w Janowie Lubelskimfotogaleria 

Copyright PG-Janow Lubelski
administracja: Tadeusz Lachawiec