ul.  Ogrodowa 25, 23-300 Janów Lubelski, tel./fax. 015 8723065
gm-janowlubelski@poczta.internetdsl.pl

 
Archiwum roku szkolnego 2012/2013


Dyplomy dla stypendystek z gimnazjum
24 czerwca 2013 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyła się konferencja w ramach  piątej edycji „Lubelskiego programu pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych 2010 – 2013” organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
więcej
Kolejny rok szkolny dobiega końca. Czas na podsumowania.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursach matematycznych i uzyskali bardzo dobre wyniki.

więcej


Uczniowie pierwszej klasy sportowej o profilu lekkoatletycznym
kończą naukę w janowskim gimnazjum


W roku szkolnym 2010/2011 w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II po raz pierwszy powstała klasa o profilu sportowym. Uczniowie klasy musieli charakteryzować się nie tylko wysokim poziomem rozwoju fizycznego oraz sprawności, ale także odpowiednim rozwojem cech osobowościowych oraz bardzo dobrym stanem zdrowia. Dlatego też obowiązkowo, co sześć  miesięcy uczniowie byli zobowiązani do wykonywania szeregu specjalistycznych badań lekarskich zatwierdzanych następnie przez lekarza medycyny sportowej.

więcej


POŻEGNALNA
WYCIECZKA KLASY SPORTOWEJ


Na zakończenie trzyletniej nauki dla klasy sportowej z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła w Janowie Lubelskim dnia 13.06.2013r. została zorganizowana piesza wycieczka nad janowski zalew.

więcej


Uczniowie klasy I „d” odnaleźli symetrię!

Uczniowie klasy I „d” przekonali się, że matematyka to nie tylko rozwiązywanie zadań na lekcji w klasie. W czwartek, 13 czerwca wraz z wychowawcą p. Elżbietą Krzysztoń udali się na poszukiwanie figur środkowo symetrycznych oraz figur posiadających osie symetrii.

więcej

Podziękowan
ia dla naszego gimnazjum
od Hospicjum Małego Księcia w Lublinie

 


Wycieczka do Włoch (7 dni)
 
18 -24.10.2013     
   PADWA – FLORENCJA – WATYKAN - RZYM -
    MONTE CASSINO –  CAPRI – WENECJA
plik źródłowy więcej (pdf)


Zwycięzcą szkolnego konkursu fotograficznego
"SYMETRIA" został Michalczyk Łukasz
uczeń klasy II f
            Gratulujemy!


 
SPORTOWI FINALIŚCI WOJEWÓDZCY
Z PUBLICZNEGO GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II
W JANOWIE LUBELSKIM
W ROKU SZKOLNYM 2012/2013


TEST WIEDZY „ ZNAM SWOJE PRAWA” ROZSTRZYGNIĘTY !!!
Nagrodzenie uczniowie:
I miejsce:
Kufel Kinga – III a
Gzik Anna – III a

Bardak Karolina – III g
II miejsce:
Dolecki Bartłomiej – III f
Garbacz Patrycja – III g
III miejsce:
Żytko Łukasz – III f
Wołoszyn Dawid – III f

Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w czasie uroczystej akademii kończącej rok szkolny 2012/2013.
Gratulujemy !!!Wycieczka najlepszych do Grodu Kraka!

Co roku w gimnazjum  organizowana jest wycieczka dla grona najlepszych uczniów klas III.
12 czerwca 44 gimnazjalistów uczestniczyło w wycieczce do Krakowa, w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, aktywną pracę na rzecz środowiska szkolnego oraz za liczne osiągnięcia sportowe.

więcej


III Diecezjalny Konkurs Pieśni Religijno-Patriotycznej

W dniu 11 czerwca 2013 roku w Zespole Szkół w Potoczku odbył się III Diecezjalny Konkurs Pieśni Religijno-Patriotycznej.  Podobnie jak w poprzednich edycjach  honorowy patronat nad uroczystością objęli: Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Proboszcz Parafii Św. Mikołaja w Potoku Wielkim Ks. Kanonik Stanisław Piasecki, Wójt Gminy Potok Wielki Jerzy Pietrzyk oraz Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz. Wśród 21 reprezentantów ze szkół im. Jana Pawła II znalazła się również grupa z naszej szkoły. Zespół wokalny w składzie: Julita Bartoszek, Anna Łata, Katarzyna Michalczyk, Sandra Stanicka, Aleksandra Styk, Natalia Wiechnik zdobył II miejsce.

więcej


Saperzy w szkole!!!
10 czerwca 2013 roku na teren szkoły – Publicznego Gimnazjum w Janowie Lubelskim - wjechały dwa pojazdy patrolu rozminowania16 Batalionu Saperskiego z Niska. Tym razem nie było to wezwanie do rozpoznania i usunięcia przedmiotów wybuchowych – na szczęście!!!
Żołnierze patrolu saperskiego odwiedzili szkołę w celu przeprowadzenia zajęć dydaktycznych wzbogacających ofertę edukacyjną naszego gimnazjum, z uczniami klas trzecich w ramach przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa.

więcej


ZAWODY SPORTOWO POŻARNICZE
W dniu 09 czerwca br. na stadionie MKS Janów Lubelski zorganizowano i przeprowadzono gminne zawody sportowo pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta i gminy Janów Lubelski
Do zawodów przystąpiło 8 jednostek OSP  oraz jedna Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim.

więcej


KONKURS FOTOGRAFICZNY ”W  k r a i n i e   m a k r o …” rozstrzygnięty !!!
Oto zwycięzcy tej edycji konkursu:

I miejsce: Kinga Kufel (klasa 3a)
II miejsce: Adrianna Momot (klasa 3g)
III miejsce: Agata Oleszko (klasa 3e)


Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w czasie uroczystej akademii kończącej rok szkolny 2012/2013.


„Młodzi aktorzy swojemu Patronowi”
Dnia 23 maja 2013 roku uczniowie naszej szkoły: Karolina Michna II d, Karolina Góra, Agata Krzysztoń IIIc, Arek Pachuta, Paweł Tylus III b, Michał Gnat III g przedstawili miniaturę teatralną pt. „Nieobecny” w ramach VIII Diecezjalnych Spotkań Teatralnych Szkół im. Jana PawłaII. Myślą przewodnią tegoroczneo przeglądu była współczesna rodzina i jej problemy. Nad całością czuwały: mgr Barbara Czarny, mgr Elżbieta Sobótka, mgr Iwona Zezulińska – Sowa oraz mgr Małgorzata Rodziewicz.
Grupa aktorska zdobyła zaszczytne wyróżnienie!
Młodym aktorom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

więcej


„Zabawa w baśni pisanie”
Serdecznie dziękujemy za udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Zabawa w baśni pisanie”. Informujemy, że dyplomy, nagrody i audiobooki dla zwycięzców i wyróżnionych uczniów zostały przesłane pocztą.
Organizatorzy.
                                       


Ogłoszenie!
Dnia 25 czerwca 2013 roku w godzinach 10:00 – 12:00 w naszej szkole odbędzie się kiermasz używanych podręczników.
Podręczniki, w dobrym stanie, opisane i wycenione (imię i nazwisko oraz cena wpisane ołówkiem na okładce książki) należy przynieść do biblioteki szkolnej do 21 czerwca 2013 roku.
Podręczniki będą wystawione na sprzedaż na korytarzu przy sali nr 50.
Zatem jeśli nie chcecie przepłacać, a nie zakupiliście jeszcze podręczników, serdecznie zapraszamy.

Biblioteka Szkolna i Samorząd UczniowskiNiech żyje bal!

Tradycją stał się bal dla uczniów kończących naukę w gimnazjum. W roku bieżącym także przeżywaliśmy tę uroczystość. Jest to efekt długich przygotowań rodziców, nauczycieli oraz uczniów. (...)
Uroczystość zaszczyciła obecność Burmistrza Janowa Lubelskiego p. Krzysztofa Kołtysia   oraz ks. Kan. Jana Sobczaka, przewodniczącego Rady Rodziców oraz jej członków.
Po wspólnym obiedzie DJ zaprosił wszystkich do bajkowo wystrojonej sali na dyskotekę. Tańcom, zabawie i radości gimnazjalistów nie było końca. Roześmiane buzie młodzieży   na zawsze pozostaną w pamięci.
Na ręce rodziców uczniów klas trzecich składamy serdeczne podziękowania za organizację balu, przygotowanie poczęstunku, dbałość o porządek oraz bezpieczeństwo.

więcej


„Młodzież polska ambasadorem polskiego dziedzictwa narodowego na Kresach Wschodnich”.
W dniach 25 - 28 maja 2013 r. odbył się nagrodowy wyjazd na Ukrainę dla laureatów konkursu: "Ojciec Prof. Mieczysław A. Krąpiec - filozof i pedagog". Wycieczkę sponsorowała Fundacja Deo et Patriae im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP  z przewodniczącą p. Hanną Stefańską i p. Piotrem Nowakiem.
Konkurs odbył się 18 marca 2013 r. i uczestniczyli w nim przedstawiciele szkół z województwa lubelskiego (dziesięciu gimnazjalistów), których prace zostały wybrane spośród kilkudziesięciu nadesłanych do organizatorów. Jako laureatka, miałam przyjemność uczestniczyć w tej wycieczce.

więcej


„Dni języka niemieckiego”
 Nauka powinna być nie tylko obowiązkiem, ale także przyjemnością. Przekonali się o tym uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim. 27 maja 2013 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie Dni Języka Niemieckiego zorganizowanych przez: panią mgr Monikę Świątek, panią mgr Jadwigę Chróściel oraz pana mgr Marka Flisa. Wydarzenie poprowadzili: Katarzyna Saczawa oraz Mateusz Chmiel z kl. II D. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały: Julia Stelmach i Sandra Stanicka z kl. I E.

 
więcejWawrzynkowy Dzień Dziecka w gimnazjum

25 maja w naszym gimnazjum odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Stowarzyszenie Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół  Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej  WAWRZYNEK.
Uczestnikami pikniku były dzieci i młodzież niepełnosprawna z powiatu janowskiego, wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu w gimnazjum oraz zaproszeni goście – m.in. vice burmistrz p. Czesław Krzysztoń, dyrektor szkoły podstawowej p. Krystyna Ćwiek oraz dyrektor gimnazjum p. Andrzej Tomczyk, również jako współorganizator pikniku i honorowy członek Stowarzyszenia.
więcej


"Nie lękajcie się wyruszyć w nieznane"
W dniu 20 maja 2013 w naszej szkole odbył się apel poświęcony naszemu patronowie Janowi Pawłowi II pod hasłem "Nie lękajcie się wyruszyć w nieznane". Przygotowała go klasa IIc w raz z nauczycielami p. M. Rodziewicz, M. Kapron, Z. Zezulińską, U. Wiechnik i solistkami chóru szkolnego. W montażu przedstawiono życiorys i myśli patrona z pięknym podkładem muzycznym i prezentacją multimedialną
więcej


Obchody 222 rocznicy uchwalenia  Konstytucji 3 maja

3 maja w naszym mieście odbyły się obchody 222 rocznicy uchwalenia  Konstytucji 3 maja. Uroczystość rozpoczęła   Msza św. w intencji ojczyzny, następnie przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i organizacji złożyli symboliczną różę pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.
Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, delegacja uczniów z klas I (Katarzyna Mędrek, Wojciech Zezuliński) oraz dyrekcja szkoły.

więcej


Konstytucja 3 maja
29 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Apel przygotowali uczniowie z klasy: 1 A i 1 F z pomocą wychowawczyń : p Beaty Stolarz i p. Urszuli Golec. Sprawami technicznymi (dekoracje i nagłośnienie) zajęła się klasa 3 A wraz z wychowawcą, p. Jackiem Golcem.

więcej


„Żebym był jak pielgrzym, co się w drodze trudzi.”
Bierzmowanie to ważne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka. 14 maja 2013 roku nasze gimnazjum zorganizowało pielgrzymkę śladami Jana Pawła II, aby pomóc nam umocnić nasze serca, przygotowujące się do napełnienia Duchem Świętym. Uczniowie klas trzecich, biorący udział w wycieczce, zebrali się dzielnie o 4 rano przed budynkiem JOKu. Pod opieką pań: Marzeny Kaproń, Elżbiety Orzeł, Katarzyny Surtel i księdza Sławomira Machowskiego wyruszyliśmy do Tyńca.

więcej„Odpowiedzialności prawnej małoletnich i nieletnich”


W ramach Programu Profilaktycznego Szkoły w drugim semestrze roku szkolnego 2012/2013 odbyło się spotkanie uczniów klas I z kuratorami zawodowymi z IV Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej ds. Rodzinnych i Nieletnich p. Teresą Widz oraz Joanną Ziółkowską nt. „Odpowiedzialności prawnej małoletnich i nieletnich”. Na zajęciach uczniowie poznali przysługujące im prawa, dowiedzieli się, gdzie w razie potrzeby mogą szukać pomocy oraz jakie konsekwencje poniosą w przypadku złamania przez nich prawa. Młodzież uczestniczyła również w  spotkaniu z p. Bogusławem Stafiejem, Prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Janowie Lubelskim, nt. „Negatywne zachowania młodzieży w świetle obowiązującego prawa”. Przeprowadzona prelekcja dotyczyła prawnych aspektów przestępczości oraz konsekwencji karnych podejmowanych czynów. Prokurator przypomniał rodzaje wykroczeń i przestępstw najczęściej popełnianych przez młodzież, oraz wymiar kar jakie może za nie wymierzyć sąd.
          

Osobami koordynującymi przebieg zajęć są pedagodzy szkolni,
p. Ewa Chmiel oraz  p. Olga Jargiło.


Sukces naszej uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym !

Beata Bartyzel  - uczennica kl. I b zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza” organizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechnienia Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych. Hasłem IX Edycji Konkursu był temat „ Kolory jesieni”.
Beata posiada wyjątkowe zdolności plastyczne, brała udział w konkursach o randze międzynarodowej:
- Międzynarodowym konkursie Plastycznym „Od Morza jesteśmy”
-    Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Kultury świata – Etiopia”.
Uczennica otrzymała również wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym im. Czesława Rodziewicza „ O berło liściakowego króla” we Wrocławiu. Na konkurs ten wpłynęło 1527 prac wykonanych przez dzieci i młodzież z całej Polski.
Swój talent plastyczny Beata rozwija na kole plastycznym prowadzonym przez p. Krzysztofa Biżka.

 Uczennicy i opiekunowi gratulujemy, życzymy dalszych sukcesówGIMNAZJALIŚCI NA „MAJÓWCE U WITOSA”


„Majówka u Witosa” to wielkie święto; niecodzienna zabawa połączona z dydaktyką uczyniła, iż 15 maja 2013 roku na długo pozostanie gimnazjalistom w pamięci.
46 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli: Olgi Jargiło, Moniki Woźnicy, Tomasza Hulaka wzięło udział w akcji profilaktycznej pt. „Bezpieczna majówka u Witosa” zorganizowanej przez Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim.

więcej


Lista laureatów
 konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
w roku szkolnym 2012/2013
.

Konkurs Laureaci Nauczyciele
przygotowujący
chemiczny Kiszka Bartosz mgr Zofia Zezulińska
matematyczny Kiszka Bartosz mgr Elżbieta Krzysztoń
polonistyczny Wójcik Justyna mgr Elżbieta Orzeł
historyczny Majewski Mateusz mgr Anna Kuśmierczyk
języka niemieckiego Wójcik Justyna mgr Jadwiga Chróściel

 Gratulujemy!


TEST WIEDZY   „ZNAM SWOJE PRAWA” 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEŚCIE WIEDZY O PRAWACH UCZNIA.


 
 
Zasady konkursu:
- zapoznanie się z prawami i obowiązkami ucznia oraz z innymi informacjami  zawartymi  w Statucie naszej szkoły,
- zalogowanie się na stronie: www.mamyprawa.pl (dyplom potwierdzający udział w kampanii należy przynieść do organizatorów),
- chęć uczestnictwa w teście należy zgłosić do dnia 27 maja 2013 roku.

Test sprawdzający wiedzę o prawach ucznia odbędzie się 29 maja 2013 roku.

Uczniowie z najwyższą liczbą punktów otrzymają cenne  nagrody rzeczowe oraz dyplomy. 

                                                                 Organizatorzy:
                                                                                         pani Ewa Chmiel
                                                                                         pani Olga Jargiło


Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

19 kwietnia 2013r. o godz. 9.00  w Publicznej Szkole Podstawowej w Janowie Lubelskim odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Rychu Drogowym. Nasza drużyna w składzie: Klaudia Portka z kl. II „e”, Michał Gnat z kl. II „g” i Jakub Jaskowiak  z kl. II "d" zajęła I miejsce w gminie. 26 kwietnia 2013 w Kocudzy odbyły się eliminacje powiatowe, w których nasi uczniowie  zajęli II miejsce. Uczniów do konkursu jak co roku przygotowywał p. Krzysztof Biżek. 


więcej


„Z ludem i przez lud” – Obchody 150. rocznicy Powstania Styczniowego

Uczniowie klasy III „G” Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w uroczystości upamiętniającej polskie powstanie narodowe przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Było to szczególne wydarzenie, gdyż wiele walk stoczono na ziemiach janowskich. Jako patrioci, skupieni i szczęśliwi z takiego wyróżnienia, jakim było reprezentowanie naszej szkoły podczas obchodów rocznicy, wyruszyliśmy do Janowskiego Ośrodka Kultury

czytaj więcej
fotogaleria


Wycieczka
Tyniec - Wadowice - Kraków

plik źródłowy program (pdf)


Zakręcona akcja
Wolontariusze informują, iż prowadzona jest kolejny raz akcja zbierania nakrętek plastikowych.
Zbierajcie nakrętki plastikowe ze wszystkich opakowań. Nakrętki, które zbierzecie  Hospicjum przekazuje do firmy, która zajmuje się ich utylizacją, a za uzyskane pieniądze finansuje spełnianie marzeń oraz zakup prezentów dla  Podopiecznych Hospicjum.
Akcja zbierania odbędzie się w dniach 8 i 9 maja 2013r.  

czytaj więcej


150 rocznica powstania styczniowego w naszej szkole.
W ramach obchodów 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego oraz  walk powstańczych na Lubelszczyźnie i Ziemi Janowskiej w dniu 4 marca  uczniowie klas y II b , I c, i III g przygotowali apel szkolny.
Podczas uroczystości przypomniano historię wybuchu  powstania, walki powstańcze, wodzów i bohaterów tego zrywu narodowego z 1863 roku.  Uczniowie recytowali poezję poświęconą powstaniu.  Chór szkolny zaprezentował pieśni patriotyczne z tego  okresu.
Nauczyciele historii zaprosili uczniów naszej szkoły do udziału w Konkursie Wiedzy o Powstaniu  Styczniowym.

Odbył się  on dnia 25 marca 2013 roku  i wzięli w nim udział uczniowie  klas I- III  gimnazjum.
Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:
1 miejsce :  Katarzyna Madras – uczennica klasy III d
2 miejsce:   Justyna Wójcik  - uczennica klasy III a 
                    Dominika Dąbek – uczennica klasy III a
3 miejsce:  Michał Gnat-  uczeń klasy III g

Gratulujemy wiedzy o powstaniu styczniowym i życzymy dalszych sukcesów.

Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w projektach edukacyjnych oraz przygotowali gazetki szkolne o powstaniu styczniowym.
W ramach dalszych  obchodów rocznicy powstania w miesiącu kwietniu i maju większość uczniów szkoły zwiedziła wystawę  „Powstanie Styczniowe na Lubelszczyźnie”  udostępnioną  przez Muzeum Regionalne.  Wystawa wniosła wiele wartości poznawczych  i patriotycznych o powstaniu  styczniowym.


Deutsch kann Spaß machen!

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w drugiej edycji
DNI JĘZYKA NIEMIECKIEGO organizowanej przez nauczycieli j. niemieckiego w naszej szkole.
Będą to konkursy z nagrodami dla najlepszych, w których będzie można wykazać się wiedzą o kulturze, krajobrazie i architekturze Niemiec. Dla miłośników poezji konkurs recytatorski, a dla miłośników j. niemieckiego konkurs znajomości idiomów niemieckich.

czytaj więcej


Najserdeczniejsze życzenia
zdrowych, radosnych i spokojnych
Świąt Wielkanocnych,

smacznego jajka, mokrego dyngusa

oraz samych miłych chwil w rodzinnym gronie
życzą

Dyrekcja, pracownicy i uczniowie

Publiczne
go Gimnazjum im. Jana Pawła II
w Janowie Lubelskim


 Z głębokim smutkiem żegnamy
Naszą Drogą Koleżankę
mgr Helenę Rożek
zmarłą po ciężkiej chorobie
dnia 17 marca 2013 r.

Rodzinie Zmarłej składamy wyrazy głębokiego współczucia - 
Koleżanki i Koledzy z Publicznego Gimnazjum
im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim


„Twój Dar Serca dla Hospicjum”  

W tym roku po raz piąty rozpoczęła się akcja „Twój Dar Serca dla Hospicjum”. Celem tego przedsięwzięcia jest cykliczna zbiórka środków finansowych w szkołach województwa lubelskiego    na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci, im. Małego Księcia w Lublinie.

      plik źródłowy więcej


Oferta edukacyjna Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II
w Janowie Lubelskim

Klasa sportowa 2013/2014

 Zapraszamy uczniów klas VI Szkół Podstawowych do skorzystania z oferty Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim dotyczącej klasy sportowej o profilu lekkoatletycznym z uwzględnieniem innych form rekreacji ruchowej takich jak: gry zespołowe, wycieczki, wyjazdy na imprezy sportowe, korzystanie z ośrodków sportowo -  rekreacyjnych w zakresie nauki jazdy konnej, parku linowego, basenu, narciarstwa, sportów  wodnych, zajęć survivalowych i innych.
czytaj więcej
plik źródłowy wniosek


Uroczystość poświęcona pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca br. przedstawiciele samorządu uczniowskiego, poczet sztandarowy wraz z opiekunkami i dyrektorem szkoły uczestniczyli w uroczystości poświęconej pamięci Żołnierzy Wyklętych, która rozpoczęła się od Mszy św. w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Następnie młodzież, razem z innymi delegacjami, złożyła kwiaty przy kamieniu Żołnierzy Wyklętych.
czytaj więcejFinaliści Zamojskiego Dyktanda

Z prawdziwą przyjemnością informuję, że uczniowie naszej szkoły:
1.      Aleksandra Turek kl. II b
2.      Julia Nieborak kl. III f
3.      Agata Krzysztoń kl. III e
4.      Michał Robak kl. I f
5.      Marcelina Świta kl. I e


zakwalifikowali się do finału IV Zamojskiego Dyktanda. Warunkiem przejścia eliminacji było uzyskanie co najmniej 75 punktów na 100 możliwych.
Finał konkursu odbędzie się 19 marca br. o godz. 11:00 w Instytucie Przyrodniczo-Technicznym w Zamościu. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi tego samego dnia o godz. 14. Gratuluję sukcesu i życzę powodzenia!

                                                                                                                      Ewa Wiechnik


Stypendia naukowe dla uczniów gimnazjum
w roku szkolnym 2012/2013
W bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednich, Urząd Marszałkowski w Lublinie przyznał naszym  7  szczególnie uzdolnionym uczennicom stypendium naukowe. Warunkiem jego otrzymania jest m.in. wysoka średnia ocen. Dzięki comiesięcznemu stypendium będą one mogły zakupić pomoce naukowe, by pogłębiać i rozwijać, pod kierunkiem opiekuna dydaktycznego, swoje  indywidualne zainteresowania.
Stypendystkami Lubelskiego Programu Pomocy Stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych w roku szkolnym 2012/2013 zostały:
                                               Estera Barańska kl. I b
                                               Beata Bartyzel kl. I b
                                               Karolina Drwal kl. II a
                                               Katarzyna Madras kl. III d
                                               Adrianna Momot kl. III g
                                               Katarzyna Moskal kl. I b
                                               Aleksandra Żuraw kl. I b
Estera, Beata i Kasia Moskal rozwijają zainteresowania polonistyczne, Ola  interesuje się historią, Kasia  Madras  sportem, natomiast  Karolina jest stypendystką z matematyki i fizyki.
 Wszystkie uczennice systematycznie pracują, uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez opiekunów, przystępują do konkursów wiedzy, artystycznych i sportowych, by swój rozwój poświadczyć sukcesami w wybranej dziedzinie.
                                                                                                                         Ewa Wiechnik


Wyniki Ogólnopolskiego  Konkursu Literackiego
"Zabawa w baśni pisanie"


czytaj więcej


„Tradycje Wielkanocne”

Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim oraz Stowarzyszenie Kobiet Powiatu Janowskiego i Klub Pracy Twórczej przy Janowskim Ośrodku Kultury ogłaszają konkurs „Tradycje Wielkanocne”. Do udziału zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych twórców ludowych oraz instytucje kultury i oświaty z regionu janowskiego, którzy po dzień dzisiejszy podtrzymują i kultywują tradycje plastyki obrzędowej Świąt Wielkanocnych. Prace należy zgłosić do dnia 18 marca 2013 w Tymczasowej Siedzibie Muzeum Regionalnego przy ul. Ogrodowej 16 (Dom Nauczyciela). Nagrodzone prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej. Szczegóły w regulaminie

plik źródłowy Regulamin konkursu


XXI WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

13 stycznia 2013 r. wolontariusze wyruszyli z puszkami do najbardziej obleganych przez mieszkańców Janowa miejsc, aby uczestniczyć w zbiórce datków na rzecz WOŚP. W tegorocznej akcji  brali udział: Dawid Janacz, Alicja Szymanek, Karolina Pudełko, Julita Bartoszek, Zuzanna Pudło, Małgorzata Jakubik oraz absolwenci naszego gimnazjum – Piotr Kamiński, Jakub Gołota i Grzegorz Wójcik.  Celem zbiórki było „Ratowanie życia dzieci i godna opieka medyczna seniorów”. Każda osoba, która wrzuciła choć  1 grosz do puszki otrzymała piękne czerwone serduszko. Najwięcej radości sprawiało to dzieciom. Na pewno każdy wolontariusz miło spędził ten dzień i pomimo niskiej temperatury chętnie weźmie udział w przyszłym XXII Finale WOŚP.

fotogaleria


Ogłoszenie organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego
"Zabawa w baśni pisanie"


więcej
 


Choinka integracyjna dla dzieci niepełnosprawnych

We czwartek, 21 stycznia w Szkole Podstawowej
im. Jana Zamoyskiego odbyła się choinka integracyjna zorganizowana przez Stowarzyszenie Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej  „Wawrzynek”.
Wyjątkowymi gośćmi byli aktorka Anna Samusionek
i prezenter telewizyjny Daniel Wieleba.

więcej


Zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej
w Janowie Lubelskim


Dnia 27 stycznia 2013 roku w siedzibie Domu Nauczyciela w Janowie Lubelskim odbyło się zebranie sprawozdawcze jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim.
W zebraniu udział wzięli członkowie czynni OSP jak tez Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej


więcej


NOWE PRZEPISY - TWOJE NOWE PRAWA
                    


Przepisy Ustawy z 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami dają Ci od
19 stycznia 2013 r. nowe możliwości zdobycia dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem!

więcej w dziale "pedagog szkolny"


Ogólnopolski Program
Upowszechniania Praw Uczniów i Nauczycieli

Drogi Uczniu i Nauczycielu!
Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Programie Upowszechniania Praw Uczniów i Nauczycieli, którego celem jest propagowanie znajomości praw przysługujących uczniom i nauczycielom.

więcej w dziale "pedagog szkolny"


Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego
konkursów przedmiotowych organizowanych
przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
w roku szkolnym 2012/2013.

Konkurs Uczniowie zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego Nauczyciele
przygotowujący
chemiczny Kiszka Bartosz
Góra Karolina
Kura Paulina
mgr Zofia Zezulińska
mgr Kinga Wiechnik
mgr Zofia Zezulińska
fizyczny Kiszka Bartosz mgr Elżbieta Nowakowska
matematyczny Kiszka Bartosz mgr Elżbieta Krzysztoń
polonistyczny Wójcik Justyna mgr Elżbieta Orzeł
historyczny Majewski Mateusz
Fuszara Kamil
Madras Katarzyna
mgr Anna Kuśmierczyk
mgr Ewa Kurasiewicz
mgr Anna Kuśmierczyk
krasomówczy Wójcik Justyna
Liwak Piotr
Krzysztoń Agata
mgr Elżbieta Orzeł
mgr Anna Targońska
mgr Anna Targońska
języka niemieckiego Wójcik Justyna mgr Jadwiga Chróściel
języka francuskiego Krzysztoń Agata mgr Grażyna Kras
biologiczny Hołownia Kamila mgr Katarzyna Surtel

 Gratulujemy!


Młodzi Strażacy z Janowskiego Gimnazjum na nartach biegowych.
 
W czwartek, 10.01.2013 r. spadł długo oczekiwany śnieg.
Po zakończeniu lekcji szkolnych na Górce Narciarskiej przy Szkole Podstawowej pojawili się narciarze z pobliskiego gimnazjum. Byli to członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim. Drużyna  działa przy Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II a uczniowie – strażacy uczestniczą w zajęciach mających na celu przygotowanie kondycyjne i skorygowanie nabytych umiejętności posługiwania się nartami biegowymi Po teoretycznych, grudniowych zajęciach w klasie szkolnej, tym razem mieli możliwość jazdy po świeżym śniegu pod opieką kadry z OSP i Gimnazjum. Program zajęć wstępnych przewiduje jeszcze jedno spotkanie na Górce Narciarskiej a później wyjazd na trasy biegowe w Ośrodku Edukacji Ekologicznej – Lasy Janowskie.
 
Antoni Sydor
Sekretarz OSP w Janowie Lubelskim
Instruktor Turystyki Kwalifikowanej – Narciarskiej

dobór sprzętu
na górce


Życzenia świąteczne oraz podziękowania dla wolontariuszy
od ks. Władysława Czajki za dary przekazane dzieciom polskim
 z parafii w Równem

             


„Król Miłości"
20 grudnia 2012 roku uczniowie wszystkich klas II, III c i III g, nauczyciele oraz dyrekcja naszego gimnazjum zostali zaproszeni przez dyrekcję i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim do obejrzenia Misterium Bożonarodzeniowego 2012 pt. „Król Miłości”. Po raz pierwszy mieliśmy szansę uczestniczyć w tak wspaniałym wydarzeniu. Spektakl został zorganizowany w formie mini musicalu przez uczniów janowskiej szkoły podstawowej, pod kierownictwem siostry Stelli Turowicz i innych nauczycieli. Wzięło w nim udział ponad osiemdziesięciu uczniów wszystkich klas.

„Król Miłości” ukazywał nie tylko historię narodzenia Jezusa, ale także powstanie człowieka, grzech Adama i Ewy oraz życie ludzi, aż do ukrzyżowania Chrystusa. Młodzi aktorzy zachwycili widzów śpiewaniem, recytacją i tańcem. Inscenizację wzbogacił chór. Widać było, ze praca na scenie sprawia dzieciom ogromną przyjemność. Jednocześnie pokazali swój ogromny talent i profesjonalizm. Wszyscy świetnie odegrali swoje role. Na scenie czuli się swobodnie, co poznać można było po tym, że z ich twarzy nie schodził uśmiech. Dyrektor naszego gimnazjum był niezwykle poruszony i pozytywnie zaskoczony, patrząc na ich kunszt aktorski. Gimnazjalistom szczególnie podobał się taniec współczesny „Wesele w Kanie” i ludowy krakowiak oraz nowoczesna piosenka w wykonaniu diabełków.

Dzieci radośnie wprowadziły nas w bożonarodzeniowy nastrój i zaraziły swoją pozytywną energią. Pokazały nam, że świąteczna radość nie polega na braniu, a dawaniu siebie innym. Ponadto udział w spektaklu teatru dziecięcego jest niecodziennym wydarzeniem, którego mogliśmy być świadkami.

Dziękujemy za niezapomniane przeżycia!
                                                                                                                   
 Karolina Bardak


,,Weihnachten steht vor der Tür” - ,,Boże Narodzenie jest tuż, tuż”

Pod oto takim hasłem dnia 19 grudnia w naszej szkole odbyło się  niemieckojęzyczne przedstawienie bożonarodzeniowe zorganizowane przez nauczycieli języka niemieckiego. Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klasy III d, III g, II c, II d oraz II f.
Celem przedstawienia było przede wszystkim poszerzenie wiedzy uczniów na temat zwyczajów związanych z okresem Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia u naszych zachodnich sąsiadów. Uczniowie w ciekawy sposób zaprezentowali kalendarz, wieniec adwentowy, świąteczną choinkę oraz szopkę. Wszyscy zgromadzeni mogli również podziwiać piękne niemieckie kolędy odśpiewane przez uczestników. Nie zabrakło również niemieckiego Św. Mikołaja, który zebranym rozdawał cukierki.

więcejRozdanie nagród laureatom konkursów
 „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2012”

Zakończyła się kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Kampania jest realizowana w Polsce od 2002 r. i podejmuje problem profilaktyki uzależnień. Głównym celem kampanii jest kształtowanie niezależnego sposobu myślenia i komunikowania się uczniów – z poszanowaniem odmiennego zdania rówieśników czy dorosłych. W bieżącym roku hasłem przewodnim są słowa „Wierzę w siebie – odrzucam nałogi”. W kampanii wzięło udział 150 uczniów naszej szkoły. Za szczególne zaangażowanie kapituła konkursu uhonorowała następujące osoby:
w konkursie plastyczno-literackim
„Autoportret”
– Alicja Szymanek    - z klasy 2b
– Iga Wójcik              - z klasy 2e

w konkursie ulotowo- internetowym
„Jak ryba w wodzie”
– Mariola Rząd         - z klasy 2a
– Karolina Drwal     - z klasy 2a

Kolejny raz potwierdziło się, że mamy bardzo uzdolnionych uczniów.
Koordynatorami kampanii są pedagodzy szkolni p. Ewa Chmiel, p. Olga Jargiło.KONKURS JEDNEGO WIERSZA ROZSTRZYGNIĘTY
Dnia 20.12.2012 roku został rozstrzygnięty powiatowy „Konkurs Jednego Wiersza”, który adresowany jest do dorosłych i młodzieży od 15 roku życia, których pasją jest twórczość poetycka.
Tematyka tegorocznej edycji związana była z działalnością i życiem Janusza Korczaka. W tym konkursie III miejsce  zdobył ARKADIUSZ PACHUTA , uczeń klasy III b za wiersz „ Trylogia”.  Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu!


Akcja Góra Grosza w naszej szkole.
W naszym gimnazjum, jak co roku, w dniach 26 listopada-7 grudnia trwała ogólnopolska akcja ,,Góra grosza’’ zorganizowana  pod  patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Wolontariusze rozdali każdej klasie pudełko, do którego uczniowie mieli zbierać grosze na szczytne cele  - są one wyszczególnione na stronach internetowych stowarzyszenia Nasz Dom.

Następnie 7 grudnia zebrano pojemniki. Wolontariusze przystąpili do liczenia pieniędzy. Łącznie wszyscy uczniowie zebrali 812,91 zł, pudełko z zebranymi  „groszami” ważyło ponad 25 kilo!
       I miejsce – klasa 3f – 96 zł 20 gr
       II miejsce – klasa 1c – 50 zł 02 gr
       III miejsce – klasa 3d -  38 zł 95 gr

 Akcję zorganizowali   uczniowie klasy 3d:
Ewelina Orzeł, Sylwia Łupina, Anna Krajewska, Aneta Jaworska, Bartłomiej Duda, Agata Kolasa, Michał Doliński, Katarzyna Madras.
Wszystkim uczniom zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy!

wyniki akcjiVI Gala Wolontariatu - 5 grudnia 2012
Wolontariusze nagrodzeni za działalność:
Jagoda Puchacz
Iga Cudziło
Drewniak Anna
Zuzanna Pudlo
Góra Karolina

Krzysztoń Agata
Katarzyna Michalczyk
Klaudia Mrozowska
Łacko Aleksandra
Myszak Karolina
Torba Wioleta
Izabela Placha
Iwona Pudło
Olga Kosińska
Agata Kolasa
Aneta Jaworska
Ewelina Orzeł
Paulina Maksim
Bartłomiej Duma

więcej


NIESIEMY RADOŚĆ I OTUCHĘ

Akcja ,,Pomóż dzieciom przetrwać zimę„ pod patronatem Radia Lublin już na stałe wpisała się w nasz kalendarz szkolny.
W tym roku także została przeprowadzona zbiórka darów dla dzieci z janowskich rodzin. Wolontariusze – nauczyciele i uczniowie – chętni do pracy w akcji zebrali artykuły spożywcze, słodycze, zabawki od mieszkańców Janowa Lubelskiego i okolic.
Akcja odbyła się 30 listopada 2012 r. w ,,Biedronce”. Dzięki temu wielu ,,Janowskich Mikołajów" odwiedziło 278 dzieci  i obdarowało ich prezentami.
W atmosferze zabawy  udało się radośnie przeżyć dzień świętego Mikołaja oraz uniezwyklić czas bożonarodzeniowego  oczekiwania.
W akcji brali udział nauczyciele i pracownicy gimnazjum pp.  Chmiel Ewa, Jargiło Olga, Knap Aneta, Krzysztoń Elżbieta, Kubina Monika, Łygan Anna, Surtel Katarzyna, Anna Targońska, Wieleba Agnieszka,  Wołcz Aleksandra,
uczniowie Łacko Aleksandra , Daśko Julia, Momot Agata, Łukasiewicz Iza, Kowal Agata, Kuśmierczy  Natalia, Mędrek Katarzyna, Jędzura Aleksandra, Flis Magdalena, Pituch Monika, Łata Anna, Szczurowska Katarzyna, Łochowska Magdalena, Sulowska Kornelia, Kufera Magdalena, Porzuc Agata, Ochocki Michał, Krawczyk Bartek, Zielińska Kamila, Tylus Wiktoria, Szabat Wiktoria III f, Wojciechowska Agata III f.
Koordynatorem akcji  była p. Zofa Bartoszek„I Ty możesz zostać Mikołajem”
Dnia 23 listopada 2012 roku zakończyła się kolejna akcja pod tytułem „I Ty możesz zostać Mikołajem!” Jest to już tradycja w naszej szkole, dzięki której wiele  polskich dzieci zamieszkujących biedne obszary Ukrainy spędza czas świąt radośnie ciesząc się przygotowanymi prezentami.
Choć  zbiórka nie trwała długo, byliśmy w stanie przygotować kilka paczek, które w najbliższym czasie zostaną przekazane potrzebującym, polskim dzieciom zamieszkującym tereny Równego na Ukrainie. Zebrane  słodycze, przybory szkolne, zabawki i inne, przydatne rzeczy na pewno zadowolą obdarowanych Za pośrednictwem pana Józefa Łukasiewicza  odbierze je  ksiądz Władysław Czajka, proboszcz tamtejszej parafii Podziękowania należą się wszystkim darczyńcom, a szczególnie  panu dyrektorowi, Andrzejowi Tomczykowi, a także pani Agnieszce Kicińskiej, którzy okazali się wielkim sercem i w dużym stopniu pomogli  nam uzupełnić paczki. Koordynatorami akcji było: Szkolne Koło Wolontariatu, którym opiekuje się pani Anna Targońska oraz wychowankowie pani Barbary Czarny – klasa III f.

Dziękujemy za okazane serce i pomoc.


„Świat w krzywym zwierciadle...,
czyli w poszukiwaniu dystansu i rozumu”. Pod takim hasłem przebiegały eliminacje do 16 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, a uczniowie mogli w swym repertuarze posłużyć się tekstami satyry, bajki, groteski, które w najlepszy sposób opisują otaczającą nas rzeczywistość i nurtujące ich problemy.

więcej


Wycieczka do Warszawy

Dnia 13 listopada 2012 roku odbyła się wycieczka  do Warszawy, w której udział wzięli uczniowie klas: II „c”,  II „e”,  II „b” i I „f ”wraz opiekunami,  paniami Bożeną Mędrek, Ewą Wiechnik, Moniką Woźnicą i Zofią Zezulińską.
 Spod szkoły wyjechaliśmy o piątej rano. Po czterogodzinnej jeździe autokarem szczęśliwie dotarliśmy do stolicy.

więcej


Program Profilaktyczny Szkoły "Potrzeba"
W ramach Programu Profilaktycznego Szkoły oraz Środowiskowego Programu Profilaktyki dla Gminy Janów Lubelski „POTRZEBA” 25 października w Janowskim Ośrodku Kultury dla uczniów klas III naszego gimnazjum zostało zorganizowane spotkanie profilaktyczne pt. „Uzależnienia – droga zatracenia”.  Na scenie wystąpił p. Piotr „Lupi” Lubertowicz, oraz p. Tomasz Dzień. Pan Piotr jest wokalistą, gitarzystą, autorem tekstów oraz byłym narkomanem. Muzyk tworzył i koncertował z wieloma znanymi  zespołami, m.in.: Nocna Zmiana Bluesa, Monkey Business, Chłopcy z Placu Broni i Dżem. Podczas spotkania z młodzieżą "Lupi" opowiadał oraz śpiewał o swoim życiu, o uzależnieniu, o tym w jaki sposób alkohol oraz narkotyki wpłynęły na jego życie. Nałóg zniszczył to co dla niego najcenniejsze - rodzinę, pracę i wszystko co ważne. Wiarygodność jego dzieł jest tym większa, że stanowią zapis osobistych przeżyć, tęsknot i marzeń.

więcej


MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA W MUZEUM POŻARNICTWA

Dnia 20 listopada 2012 r. dla uczniów należących do  Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych Publicznego Gimnazjum w Janowie Lubelskim, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim zorganizował wycieczkę edukacyjną do Izby Pamięci Pożarniczej w Kraśniku.
Młodzi adepci sztuki pożarniczej mieli możliwość zapoznania się ze zbiorami obrazującymi historię pożarnictwa województwa lubelskiego w okresie XVIII – XX wieku.

więcej


Konkurs wiedzy o Janie Pawle II
dla klas pierwszych.
W dniu 5 listopada 2012 roku odbył się konkurs wiedzy o Janie Pawle II dla klas I.
W konkursie można było uzyskać 38 punktów.
Komisja w składzie : Elżbieta Krzysztoń,
Elżbieta Nowakowska, Ewa Kurasiewicz wyłoniła laureatów:
I miejsce Katarzyna Mędrek z klasy I d – 34 punkty
II miejsce Agata Kowal z klasy I d – 29 punktów
III miejsce Anna Łata z klasy I d – 28 punktów.

Serdecznie gratulujemy!


Podsumowanie akcji charytatywnej
dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie

We  wrześniu 2012 ogłosiliśmy akcję „Ty też możesz pomóc! To takie proste!”. Zebraliśmy 301,7 kg plastikowych zakrętek. Nakrętki są przeznaczony na pomoc dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

 
więcej  


WYWIADÓWKA
Czwartek 15 listopada 2012 r.

Wywiadówka rozpocznie się spotkaniem na sali
gimnastycznej z dyrekcją szkoły
.
Klasy I, II - godz. 16.00
Klasy III - godz. 16.30


XIII Przegląd Pieśni Patriotycznej i religijnejJesienny Konkurs Recytatorski

                                       


AKCJA SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU
ZADBAJMY O ZAPOMNIANE GROBY


Polskie cmentarze są ważną częścią naszej kultury. Cmentarz w naszym mieście przechowuje pamięć o wyjątkowych, niezwykłych postaciach, ale także o zwykłych mieszkańcach, których codzienne życie wpisane było w historię regionu.
Dbałość o groby jest wyrazem szacunku nie tylko wobec  bliskich, ale również wobec tej właśnie historii.
Dlatego wolontariusze z Gimnazjum w Janowie Lubelskim organizują coroczną akcję, której celem jest zadbanie o zapomniane groby. Sprzątają wokół nich, czyszczą stare płyty nagrobne, nie naruszając historycznych elementów ich wyglądu.
Dzięki ich pracy kilkanaście starych i zaniedbanych grobów odzyskuje swój dawny wygląd.
A płomień zapalonych zniczy jest światełkiem  łączącym pokolenia…

                                                           
   Anna Targońska – opiekunka wolontariuszy

więcej


UDZIAŁ KLASY SPORTOWEJ W ZAJĘCIACH NAUKI JAZDY KONNEJ

Nauczyciele wychowania fizycznego uczący klasę sportową III e o profilu lekkoatletycznym dnia 24.10,.2012 r. zorganizowali dla swych podopiecznych pieszą wycieczkę do Ośrodka Jeździeckiego Karino Państwa Renaty i Bogdana Boś.
Po dotarciu na miejsce uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy ćwiczebne, które w określonej kolejności pod okiem instruktora pobierali nauki podstaw jazdy konnej. Uczestnicy wycieczki oczekując na swoją kolej ćwiczeń mogli ogrzać się przy ognisku, posilić się pieczoną kiełbaską lub pograć w piłkę.
Nauka jazdy konnej była pożyteczną, wychowawczą i atrakcyjną formą rekreacji ruchowej dla młodzieży. Uczniowie nie tylko mogli jeździć konno ale także zapoznali się z zasadami przygotowania koni do zajęć, jak utrzymywać porządek podczas ćwiczeń oraz jak zachowywać się bezpiecznie i przyjaźnie w stosunku do zwierząt.
Uczniom zajęcia bardzo się podobały i być może niektórych zachęciły do kontynuacji nauki jazdy konnej.

Opiekunowie: Małgorzata Lewczuk i Grzegorz Sowa

więcej


UDZIAŁ GIMNAZJALISTEK
W GRZE EDUKACYJNEJ PT.„ POCIĄG DO WIEDZY”


Dnia 19.10.2012 r. na terenie Zoom-u Natury odbyła się Gra Edukacyjna pt. „Pociąg do wiedzy”, która polegała na przebyciu trasy z punktami kontrolnymi gdzie drużyny otrzymywały zadania do rozwiązania za które gromadziły punkty. Stacji kontrolnych było osiem i każda miała swoją nazwę a zadania z jakimi bez trudu poradziły sobie nasze uczennice dotyczyły różnych dziedzin nauki.

więcej


„Dziękujemy za wiedzę, trud i serce”

Z okazji Święta Edukacji Narodowej 15 października 2012 r. odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy III „b”, wychowanków świetlicy szkolnej oraz zespół instrumentalny pod opieką nauczycieli: Ewy Chmiel, Wioletty Małysz, Elżbiety Sobótki,  Urszuli Wiechnik,  Krzysztofa Biżka.
Uczniowie, prezentując wiersze i piosenki, podziękowali nauczycielom za wiedzę oraz trud wkładany w opiekę i wychowanie. Ciekawym akcentem apelu była odegrana przez uczniów kabaretowa scenka z życia szkoły. Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście mieli przyjemność wysłuchania koncertu przygotowanego specjalnie na tę uroczystość.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu przygotowanego przez
p. Mariusza Widza.

więcej


Zbiórka funduszy na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Fundacja została powołana do życia w 2000 r. jako organizacja, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Do głównych celów Fundacji należy wspieranie rozwoju kultury i nauki chrześcijańskiej oraz chrześcijańskich mediów w Polsce, podnoszenie szans edukacyjnych młodzieży z małych miast i wsi oraz upowszechnianie nauczania Papieża Jana Pawła II. Obecnie programem stypendialnym Fundacji objętych jest  2500 stypendystów.

Nasz szkoła już szósty raz włączyła się w zbiórkę pieniędzy na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Wolontariuszki: Alicja Bielak, Magdalena Różańska, Agata Wolan, Aleksandra Fac, Magdalena Tomala oraz Katarzyna Graboś odwiedzając każdą klasę zebrał 157 zł.

Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję serdecznie dziękujemy.
Koordynator akcji: Magdalena Różańska


XII Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę
11 października 2012r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Wolontariatu, nauczyciele - Ewa Wiechnik, Małgorzata Rodziewicz  oraz ks. Sławomir Machowski po raz kolejny uczestniczyli w Pielgrzymce Rodzin Szkół noszących imię Jana Pawła II, która odbyła się na Jasnej Górze w Częstochowie. W tym roku w spotkaniu wzięło udział ponad 20 tys. uczniów, studentów i nauczycieli całej Polski reprezentujących ponad 430 szkół. Na Jasną Gorę przyjechali też goście z zagranicy - nauczyciele i uczniowie dwóch szkół z Wilna.

więcej


BIEGI SZTAFETOWE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Dnia 27.09.2012 r. w Potoczku odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Zarówno drużyny dziewcząt i chłopców bez problemów wygrały swoje konkurencje.
Tydzień po zmaganiach na szczeblu powiatowym zwycięskie sztafety udały się do Kraśnika
na Zawody Rejonowe. Drużyna chłopców pomimo początkowego prowadzenia ostatecznie ukończyła swój udział w zawodach na VI pozycji. Nasze dziewczęta po emocjonującej rywalizacji ponownie okazały się bezkonkurencyjne i awansowały do Finałów Wojewódzkich gdzie pomimo dużego zaangażowania oraz wysiłku nie udało im się stanąć na podium.

więcej


Biblioteka i Świetlica 
Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim 
oraz Szkoła Podstawowa nr 154 z Oddziałami Integracyjnymi 
im. P. E. Strzeleckiego w Warszawie ogłaszają:
Ogólnopolski Konkurs Literacki 
„Zabawa w baśni pisanie”

więcej

 


My też budujemy szkołę w Togo
W dniach 27-28.09.2012.r na terenie naszej szkoły została przeprowadzona zbiórka pieniężna, której celem było zgromadzenie funduszy na budowę szkoły im. Jana Pawła II w Togo, w Afryce. Wolontariuszki :  Alicja Bielak, Magdalena Różańska, Agata Wolan, Aleksandra Fac, Patrycja Bielak, Katarzyna Mędrek, Natalia Kuśmierczyk i Aleksandra Jędzura  odwiedzające każdą klasę zebrały 346,30 zł.   Zebrane pieniądze w dnia  11.10.2012r. zawieziemy do Częstochowy, gdzie  odbędzie się spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, która wspomaga tą budowę.

Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję serdecznie dziękujemy.
Koordynator akcji: Alicja Bielak


Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest. Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

- Jan Paweł II
 


Pokazy z fizyki
Dnia 24 września 2012 roku młodzież klas II i III naszego gimnazjum wraz z opiekunami paniami:  Moniką Ziętek, Elżbietą Nowakowską, Moniką Woźnicą oraz panem dyrektorem Andrzejem Tomczykiem wybrała się na pokazy z fizyki organizowane przez Instytut Fizyki UMCS w Lublinie.
Uczestnictwo naszej szkoły w tych pokazach to już wieloletnia tradycja.
Ideą pokazów jest popularyzacja przedmiotu i pomoc w nauce poprzez prezentację ciekawych, wręcz fascynujących eksperymentów.
W tym roku prezentacje odbywały się w dwóch aulach i były podzielone na cztery części:                       1. Elektromagnetyzm
             2. Fizyka cieczy

            
3. Fizyka ciała ludzkiego
             4. Optyka codzienna
Pokazy były prowadzone w interesujący i zrozumiały dla nas  sposób. Prezentowane były zarówno doświadczenia trudne, niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak  i te, które przy pomocy prostych środków można przeprowadzić  we własnym zakresie.
Chętnie braliśmy udział w przeprowadzanych doświadczeniach, świetnie się przy tym bawiąc, a jednocześnie chłonąc przekazywaną wiedzę.
Dzięki pokazom świat fizyki stał się dla nas bardziej zrozumiały, a zdobyta w ten sposób wiedza przyda nam się na lekcjach w szkole i nie tylko.
Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.


Buduj z nami żywy pomnik Jana Pawła II
Rzeczywiście jest to dzieło, które należy wspierać, dla dobra całego narodu.— Jan Paweł II

 

Zbiórka pieniędzy na stypendia dla ubogiej młodzieży odbędzie się w dniach
16-17 października 2012r. Wolontariusze będą odwiedzać każdą klasę.

Pomóż młodym, zdolnym ludziom. Nie bądź obojętny!!!


„Wiatr i woda – pierwsze spotkanie – 2012”
Wrześniowym ogniskiem na Wyspie w dniu 06.09.2012r. zakończyło się wstępne szkolenie żeglarskie „Wiatr i woda – pierwsze spotkanie – 2012” dla uczniów klasy sportowej z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim realizowanego w Klubie Żeglarskim „ZEFIR” nad Zalewem Janowskim.
Kurs ukończyła większość uczestników rozpoczynających zajęcia w salach Gimnazjum jeszcze w
maju. Wtedy wielu z nich wydawało się, że przekazywana wiedza ze wstępu do żeglarstwa oraz interesujące zajęcia z profilaktyki uzależnień są po prostu dodatkowymi lekcjami. Ale już na Przystani i na wodzie okazało się, że te wiadomości są niezbędne dla prawidłowego i bezpiecznego żeglowania. Później zajęcia w małych grupach wakacyjnych umożliwiły odbycie dobrej praktyki wodniackiej. Młodzi żeglarze nauczyli się samodzielnego radzenia sobie z wiosłowaniem na kajaku i łodzi wiosłowej. Nauczyli się też działań wspólnych, jako załogi na łodzi żaglowej pod opieką doświadczonych sterników. Zrozumieli, że ważniejsze jest bezpieczeństwo własne i kolegów niż efekciarska brawura. Poznali też zasady podejmowania odpowiedzialnych decyzji o wyborze sprzętu i trasy rejsu przy różnych warunkach pogodowych. Ta wiedza i umiejętności oraz przyswojony nawyk zdrowego stylu życia przydadzą się w dalszym szkoleniu na stopnie żeglarskie i w uprawianiu różnych dyscyplin sportu. Tak więc dzięki pracy kadry i zaangażowaniu uczestników cele kursu zostały osiągnięte.
W imieniu organizatorów i beneficjentów dziękujemy Gminie Janów Lubelski za dotację na organizację kursu. Dziękujemy też Zespołowi Obsługi Szkół i Przedszkoli, Spółce Zalew oraz Drużynie Nr 10 WOPR za wspomaganie organizacji kursu. Kadrze Kursu dziękujemy za nauczanie i pracę wychowawczą.

Kursantom życzymy realizacji planów związanych ze sportami wodnymi.
Popatrzmy na ognisko, jesienne pływanie i na wspomnienia wakacji w krótkiej relacji foto.

Wspomnienia z wakacji w Klubie Żeglarkim ZEFIR nad Zalewem Janowskim
Ognisko i jesienne pływanie w Klubie Żeglarskim ZEFIR nad Zalewem Janowskim


Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Dnia 21.09.2012 r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim odbyły się coroczne Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
W rywalizacji uczestniczyło 30 uczniów klas I – III oraz uczniowie klasy sportowej III e o profilu lekkoatletycznym. Zawody odbywały się na dystansach 800 m dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców.


więcej


KLASA SPORTOWA Z GIMNAZJUM W ŁĘCZNEJ PO RAZ TRZECI

Dnia 19.09.2012 r. klasa sportowa o profilu lekkoatletycznym wraz z uczniami, którzy godnie reprezentują Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim na arenie sportu szkolnego, udała się na mecz I Ligi Piłki Nożnej pomiędzy drużynami GKS Bogdanka Łęczna a Wartą Poznań.
Uczniowie kl
as II – III, którzy udali się na spotkanie pierwszoligowców z zainteresowaniem obserwowali zmagania piłkarzy i kulturalnym dopingiem kibicowali sportowcom z Łęcznej.

                                         więcejUDZIAŁ KLASY SPORTOWEJ O PROFILU LEKKOATLETYCZNYM
W ZAJĘCIACH „ ZIELONEJ SZKOŁY” Z PROGRAMEM SURVIVALOWYM


Dnia 12.09.2012 r. klasa sportowa o profilu lekkoatletycznym z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim wzięła udział w bardzo interesujących zajęciach zaproponowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego Małgorzatę Lewczuk oraz Grzegorza Sowę.
Były to zajęcia sportowo – rekreacyjne, które zawierały program survivalowy organizowane przez Biuro Podróży „Baltazar”. Zajęcia odbywały się nad Zalewem w Janowie Lubelskim i rozpoczęły się od „Wesołej olimpiady”, która polegała na rywalizacji losowo wybranych zespołów w bardzo ciekawych i różnorodnych konkurencjach...

Czytaj więcej


Nowy plan lekcji
obowiązuje od 17 września 2012
 
Początek Roku Szkolnego 2012/2013:
już 3 września w poniedziałek!

8.00 - Msza Święta w Kościele św. Jana Chrzciciela
9.30 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
 Ty też możesz im pomóc! To proste!

Kolejny rok zbieramy  plastikowe nakrętki dla Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Hospicjum wymienia je na sprzęt rehabilitacyjny.
Zbiórka trwa od 1 września do 1 listopada 2012r


Prosimy o przynoszenie nakrętek w dniach 5-7 listopada 2012r. od rana do długiej przerwy do sali 33.

Nakrętki należy pakować w worki parciane  (można zakupić w sklepach ogrodniczy)  z opisem (klasa, wychowawca,  waga oraz ilość worków np. 1 z 3).  Akcję koordynują wolontariusze z klasy III b.


Najlepsze klasy otrzymają nagrody

WKRĘĆ SIĘ I TY!


 

Copyright PG-Janow Lubelski
administracja: Tadeusz Lachawiec