ul.  Ogrodowa 25, 23-300 Janów Lubelski, tel./fax. 015 8723065
gm-janowlubelski@poczta.internetdsl.pl
Archiwum roku szkolnego 2011/2012

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się
29 czerwca 2012 r.


- 9.00 Msza Święta w Sanktuarium,
- 10.15 uroczystość zakończenia roku 2011/2012 dla klas I i II,
- 11.30 uroczystość zakończenia roku 2011/2012 dla klas III.


WYCIECZKA UCZNIÓW GIMNAZJUM
DO PARYŻA- 18-24.06.2012 R.

Pakowanie, podróż, PARYŻ!Wszyscy byliśmy podekscytowani zbliżającą się wycieczką. Niektórzy byli spakowani już tydzień przed wyjazdem, inni  w ostatniej chwili próbowali dopiąć walizkę. W poniedziałek o 9:00 pożegnaliśmy się z rodzicami i…

Czytaj więcej
Fotogaleria


II miejsce w konkursie pieśni
"BÓG DAŁ MI TALENT DLA CIEBIE POLSKO"


Wycieczka nagrodowa 2012
         19 czerwca 2012r. 44 najlepszych uczniów klas trzecich uczestniczyło w wycieczce do Przemyśla i Krasiczyna w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz aktywną pracę społeczną na rzecz klasy, szkoły i środowiska, przez wszystkie trzy lata nauki w Gimnazjum.
         Uczniowie zwiedzali Przemyśl, a w nim XIV-wieczny Zamek Królewski wraz z reliktami zabytków kultury romańskiej, Archikatedrę Rzymskokatolicką z XV wieku, Archikatedrę Greckokatolicką z najwspanialszym w Polsce ikonostasem, Kościół Karmelitów Bosych z początku XVII wieku. W Krasiczynie natomiast uczniowie mogli podziwiać zespół zamkowo-parkowy (zamek krasiczyński nazywany jest perłą polskiego renesansu), oraz fort I Salis Soglio w Siedliskach (jeden z najpotężniejszych fortów Twierdzy Przemyśl).
Pogoda dopisała prawie tak samo jak humory naszych uczniów.


Fotogaleria


WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO
         „WOLNI OD NAŁOGÓW I PRZEMOCY” 


Dobiegł końca konkurs plastyczny „Wolni od nałogów i przemocy” organizowany przez panią Olgę Jargiło, panią Ewę Chmiel, pana Krzysztofa Biżka. W dniu 4 czerwca 2012 roku Komisja Konkursowa dokonała przeglądu prac rysunkowych nadesłanych na konkurs,  przyznała nagrody i wyróżnienia.
W dniu 04.06.2012 dobiegł końca konkurs plastyczny „Wolni od nałogów i przemocy” organizowany przez panią Ewę Chmiel, Olgę Jargiło, oraz pana Krzysztofa Biżka.
Po długich rozważaniach Komisja Konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia za najlepsze prace. Wszystkim serdecznie gratulujemy.  
NAGRODY GŁÓWNE otrzymają :
1.      Matysek Dawid – kl. III „f”
2.      Słupczyńska Aleksandra – kl. III „e”
3.      Kucia Katarzyna – kl. III „e”
WYRÓŻNIENIE :
1.      Jagiełło Bartłomiej– kl. III „e”
2.      Krzak Aleksandra – kl. III „e”
3.      Rycerz Małgorzata – kl. III „e”
4.      Gałus Dominika – kl. III „h”

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione osoby otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które zostaną wręczone na uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego.

 „Wiatr i woda – pierwsze spotkanie - 2012”.
W klasie sportowej Publicznego Gimnazjum im. Jan Pawła II w Janowie Lubelskim trwają zajęcia wstępnego szkolenia żeglarskiego „Wiatr i woda – pierwsze spotkanie - 2012”. Po szkolnych pogadankach obejmujących profilaktykę uzależnień oraz wstęp do żeglarstwa nadszedł czas na praktykę w Klubie Żeglarskim „ZEFIR” nad Zalewem Janowskim.
Jednak czerwcowa  pogoda nie zawsze sprzyja planom i w uzgodniony wcześniej czwartkowy poranek 14 czerwca aura powitała nas końcówką nocnej ulewy z północno – zachodnim  wiatrem zapowiadającym ciąg dalszy deszczu.
Nie przestraszyło to grupy odważnych kursantów, którzy szkolnym gimbusem pod opieką Pani nauczycielki przyjechali nad Zalew. ...

Czytaj więcejBartek laureatem kolejnego konkursu matematycznego!

Bartosz Kiszka – uczeń klasy I c  naszego gimnazjum został laureatem Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji organizowanego przez Podkarpacki Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki i Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Rzeszowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Konkurs odbywa się na dwóch poziomach. Uczestnikami pierwszego poziomu mogą być uczniowie klas trzecich gimnazjów, klas pierwszych liceów oraz klas pierwszych i drugich techników, zaś uczestnikami drugiego poziomu uczniowie klas drugich liceów oraz klas trzecich techników. Bartek mimo iż jest dopiero uczniem klasy pierwszej przeszedł pomyślnie etapy powiatowy
i rejonowy by odnieść sukces w  etapie wojewódzkim.

Gratulujemy!


KONKURS FOTOGRAFICZNY
„ W KRAINIE MAKRO”

Udział w konkursie polega na samodzielnym wykonaniu fotografii makro, w formacie 13 x 18 lub większym (w wersji papierowej oraz elektronicznej na płycie CD/DVD), w dowolnej technice. Każdy uczestnik oddaje maksymalnie 5 prac.

Czytaj więcej
Plakat


Zaproszenie!
Zapraszamy wszystkich Rodziców na baśń muzyczną "Kopciuszek" przygotowaną przez Szkolne Koło Teatralne.
Przedstawienie odbędzie się 10 czerwca 2012 r. (niedziela)
w Janowskim Ośrodku Kultury o godz. 12.00 i 14.00
Serdecznie zapraszamy


GIMNAZJALIŚCI DZIECIOM

Gdzieś za górami, za lasami istnieje baśniowa kraina, o której marzy każde dziecko i ...każdy dorosły. Taką krainę wykreowali aktorzy i tancerze Młodzieżowego Zespołu Teatralnego z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim w  spektaklu  muzycznym pt. „Kopciuszek”- baśni opartej na utworze Jana Brzechwy. Premiera spektaklu odbyła się dla dzieci z janowskich przedszkoli z okazji ich święta – Dnia Dziecka.

Czytaj więcej


Wojewódzka Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych
organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty


23 maja 2012r. w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyła się uroczysta Gala, podczas której laureaci konkursów,  nauczyciele ich przygotowujący oraz dyrektorzy szkół z województwa lubelskiego  otrzymali dyplomy,  gratulacje i podziękowania z rąk  Lubelskiego Kuratora Oświaty, Krzysztofa Babisza.
Z naszej szkoły na Galę zostali zaproszeni: Dyrektor gimnazjum,  Andrzej Tomczyk, pani Anna Targońska  z laureatami konkursu krasomówczego Dominiką Gałus i Tomaszem Tomkowskim,  pani Zofia Zezulińska  z laureatem konkursu chemicznego Łukaszem Mrozowskim, pani Elżbieta Krzysztoń z laureatem konkursu matematycznego Bartoszem Kiszką, pan Jacek Golec z laureatem konkursu matematycznego Piotrem Golcem.

Czytaj więcej


PIKNIK INTEGRACYJNY „ZABAWA ŁĄCZY”

9 maja odbył się piknik integracyjny dla klasy integracyjnej Publicznego Gimnazjum im Jana Pawła II, dzieci i młodzieży ze stowarzyszenia WAWRZYNEK oraz wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Piknik został zorganizowany przez stowarzyszenie WAWRZYNEK   oraz Szkolne Koło Wolontariatu w ramach projektu sfinansowanego przez Burmistrza Janowa Lubelskiego.

Czytaj więcej


Niestrudzenie podążamy śladami Patrona!

Tradycją gimnazjum stała się coroczna pielgrzymka uczniów naszej  szkoły do Wadowic – miasta, w którym urodził się i dorastał Karol Wojtyła.
W tym roku także 91 – osobowa grupa młodzieży zwiedziła muzeum poświecone Janowi Pawłowi II. Gimnazjaliści złożyli hołd Patronowi, składając symboliczną wiązankę kwiatów przed ołtarzem błogosławionego Jana Pawła II w wadowickiej Bazylice Mniejszej Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej


Konkurs wiedzy z języka angielskiego EF Global English Challenge

Dnia 22 grudnia 2011 r. 15-stu uczniów z kl. III h pod opieką pani Marii Widz przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu Wiedzy z Języka Angielskiego EF Global English Challenge organizowanego przez EF Education First - światowego lidera specjalizującego się w szkoleniach językowych, podróżach edukacyjnych oraz wycieczkach kulturowych. Konkurs był skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie rywalizowali o pozycję w światowym rankingu EF Global English Challenge. Główną nagrodą w konkursie był dwutygodniowy wyjazd do Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej„Wiatr i woda – pierwsze spotkanie”

Tak jak w latach poprzednich, również w sezonie 2012 r. Klub Żeglarski „ZEFIR” w Janowie Lubelskim poprowadzi szkolenie - Kurs żeglarski wstępny „Wiatr i woda – pierwsze spotkanie”.
Tym razem będzie to szkolenie dla uczniów klasy sportowej IIe  Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim. Zajęcia odbędą się w Gimnazjum i w obiektach Klubu nad Zalewem Janowskim.

Czytaj więcej


„Okruch teatru lalek”
wystawa w Muzeum Regionalnym"
Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim zaprasza na organizowaną od 28 maja 2012r. do 31 października 2012r.,
(w tymczasowej siedzibie, ul. Ogrodowa 16 „Dom Nauczyciela”) wystawę pt: „Okruchy teatru lalek” ze zbiorów Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.

Czytaj więcej


Festiwal Pieśni i Poezji Patriotycznej stał się tradycją w działalności artystycznej. Po raz pierwszy zorganizowany został w naszej szkole.
W tym roku  Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja wpisało się w tradycję  festiwalu.


Czytaj więcej


3 MAJA 2012
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to ważne dla Polaków święto. Przypomina ono, że w naszej historii nie brakowało ludzi, dla których ojczyzna stanowiła najwyższą wartość. Uchwalona przez Sejm Wielki konstytucja była pierwszą w Europie
i drugą na świecie  ustawą zasadniczą.
W br. mija już 221 lat od tego wydarzenia, ale jest ono wciąż żywe, zarówno wśród dorosłych, jak i wśród młodzieży. Świadczą o tym uroczystości, które odbyły się 3 maja w naszym mieście.
Z tej okazji przedstawiciele naszej szkoły złożyli pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki wiązanki kwiatów.


Wycieczka
Tyniec - Wadowice - Kraków

 plik źródłowy program (pdf)


Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

27 kwietnia 2012 r. w Kocudzy odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasze Gimnazjum reprezentowała drużyna w skład której weszli: Klaudia Portka z klasy I „e”, Michał Gnat z klasy II „g”, Marcin Król z klasy III „d”  oraz jako rezerwowy Bartłomiej Powęzka z klasy III „c”. Turniej jak co roku składał się z dwóch części. Pierwsza to test sprawdzający wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, poruszania się po drodze, znajomości znaków drogowych oraz udzielania pierwszej pomocy. Druga część polegała na bezbłędnym pokonaniu rowerem toru przeszkód. W turnieju wzięło udział 7 najlepszych drużyn z powiatu janowskiego. Nasza drużyna zajęła w ostatecznej klasyfikacji 2 miejsce w powiecie. Rywalizację jak co roku zwyciężyli niepokonani uczniowie z Kocudzy. Na uwagę jednak zasługuje fakt, że nasi wychowankowie najlepiej napisali test. Michał Gnat otrzymał nagrodę za najlepszy wynik. Klaudia Porta była jedyną dziewczyną biorącą udział w obu częściach turnieju. Opiekunem drużyny jest Krzysztof Biżek
.

  fotogaleria


„Gitara wczoraj i dziś”
W dniu 17 kwietnia 2012 roku w naszym Gimnazjum odbył się koncert gitarowy pt. „Gitara wczoraj i dziś” w wykonaniu pana Jacka Albina Ostrowskiego byłego nauczyciela Zespołu Szkół muzycznych w Przemyślu. Pan Ostrowski w interesujący sposób przybliżył młodzieży szkolnej historię gitary i gry na tym instrumencie. Ciekawostki przeplatane były pięknymi melodiami hiszpańskimi, amerykańskimi i polskimi. Okazało się, że muzyka Chopina doskonale brzmi w gitarowym wydaniu.
Po takiej lekcji muzyki uczniowie z pewnością zapamiętają, iż gitara wzięła swój początek w Hiszpanii, a w Polsce grywał na niej książę Józef Poniatowski.
Młodzież z wielkim zainteresowaniem i skupieniem wysłuchała koncertu, nagradzając wykonawcę gromkimi brawami.

  fotogaleriaRejestracja kandydatów do szkół średnich


https://lubelszczyzna.edu.com.pl/Kandydat


Informacja o dniach wolnych od nauki

Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim informuje, że dni 02.05.2012 i 04.05.2012r. będą wolne od zajęć edukacyjnych.


PIOTR GOLEC uczeń klasy III h naszego gimnazjum został laureatem centralnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Meridian Mathematic Competition 2012” organizowanego przez Meridian International Schools pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Etap centralny odbywał się na dziewięciu uczelniach wyższych na terenie całego kraju. Piotr pisał konkurs w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie.
W konkursie wzięło udział 5128 uczniów z całego kraju.

Piotr znalazł się wśród dziesięciu najlepszych uczniów w Polsce
w kategorii szkół gimnazjalnych.

W związku z tak wysoką lokatą Piotr otrzymał z rąk dyrektora prywatnego Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego MERIDIAN w Warszawie propozycję nauki w tym liceum wraz ze 100% zniżką odpłatności za cały etap edukacyjny.

                                                                                       GRATULUJEMY !!!
  fotogaleria


Zapraszamy do nowego działu "talent roku"


Prezentujemy sylwetki tegorocznych laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty w Lublinie:

Gałus Dominika - laureatka  konkursu krasomówczego
Golec Piotr - laureat konkursu matematycznego
Tomkowski Tomasz - laureat  konkursu krasomówczego
Mrozowski Łukasz - laureat  konkursu chemicznego
Kiszka Bartosz - laureat konkursu matematycznego


Podsumowanie akcji charytatywnej
dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie

W dniu 5 marca 2012 ogłosiliśmy akcję „Ty też możesz pomóc! To takie proste!”. Zebraliśmy 195,4 kg plastikowych zakrętek. Nakrętki są przeznaczony na pomoc dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.
Wszystkim klasom, które tak chętnie  włączyły się w naszą akcję serdecznie dziękujemy.
Serdecznie dziękuję Oli Boryńskiej i Paulinie Słomce za koordynowanie akcją zbierania zakrętek w naszej szkole. Przy akcji pracowali też wolontariusze: Agata Wolan, Ola Fac, Alicja Bielak, Magda Różańska, Rafał Siwek, Ola Florek, Wiola Skupińska, Patrycja Juśko, Rafał Budynkiewicz, Jakub Gołota, Patrycja Jargiło, Ola Tomala, Renata Kulpa, Magda Pastuszak, Ada Misztal, Kamil Urban.
 
       
plik źródłowy podsumowanie (pdf)


Ty też możesz im pomóc! To proste
Zbieramy plastikowe nakrętki dla Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Hospicjum wymienia je na sprzęt rehabilitacyjny
Zbiórka trwa od 5 marca do 13 kwietnia 2012r.
Prosimy o przynoszenie nakrętek w dniach 16-17 kwietnia do długiej przerwy
do sali 33.
Nakrętki należy pakować w worki parciane z opisem (klasa, wychowawca, waga oraz ilość worków np. 1 z 3).
Najlepsze klasy otrzymają nagrody:
1 - 15pkt
 2 - 10 pkt
3 - 5 pkt
dla każdego ucznia z danej klasy.
WKRĘĆ SIĘ I TY!


Radosnych i pogodnych
Świąt Wielkanocnych
życzy
Dyrekcja Szkoły

 


Zbliża się święto Patrona szkoły!

Każda data związana z Janem Pawłem II, Patronem naszej szkoły skłania do refleksji Polaków – uczniów i rodziców, nauczycieli i pracowników gimnazjum.
My pamiętamy, że Papież całym swoim życiem dawał przykład jak rozwijać człowieczeństwo. Bronił ludzkiego istnienia od poczęcia do naturalnej śmierci. Mówił o najbardziej uniwersalnych wartościach, których nie może brakować w naszej codzienności.
Co dzisiaj jesteśmy w stanie powiedzieć Patronowi szkoły?
Z okazji 92. rocznicy urodzin Wielkiego Polaka
zapraszamy do udziału w mini – konkursie literackim: Którym słowem zwróciłbyś się do Jana Pawła II?

               Dziękuję...
                           Przepraszam...
                                                Proszę...

Prace należy składać u nauczycieli L. Pachuty, M. Kaproń, M. Rodziewicz i U. Wiechnik
do 20 kwietnia 2012.
Najlepsze prace zostaną nagrodzone!

ZAPRASZAMY


Sukces Magdaleny Biżek!
Magdalena Biżek uczennica klasy III „g” naszego gimnazjum zajęła pierwsze miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „KOT 2012” organizowanym przez Zespół „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży”  z Młodzieżowego Domu Kultury im. M. Kopernika we Wrocławiu.  Jury konkursowe poddało wnikliwej ocenie 3234 prac plastycznych. W kategorii wiekowej 14-17 lat przyznane zostały trzy równorzędne nagrody główne i trzy wyróżnienia. Najlepsze prace zostały wystawione na okazjonalnej wystawie pokonkursowej.
Gratulujemy.


I miejsce naszego gimnazjum
22 marca o godz. 12.00  w Publicznej Szkole Podstawowej w Janowie Lubelskim odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Rychu Drogowym. Nasza drużyna w składzie: Klaudia Portka z kl. I „e”, Michał Gnat z kl. II „g” i Marcin Król z kl. III „d” zajęła I miejsce w gminie w kategorii gimnazjów. Opiekunem grupy jest Krzysztof Biżek. Etap powiatowy odbędzie się 27 kwietnia  w Kocudzy.
Gratulujemy i trzymamy kciuki w następnym etapie rywalizacji.


 

Nowe zdjęcia p. Mariusza Widza


  więcej w dziale "ciekawe zdjęcia"

 


Zaproszenie!
Serdecznie zapraszamy młodzież gimnazjalną aby przyłączyła się do tańca uwielbienia, który odbędzie się w Niedzielę Wielkanocną po mszy św. Rezurekcyjnej na rynku naszego miasta. Taniec ma symbolizować radość ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
Obejrzyj taniec:
 www.youtube.com/watch?v=8KX2-J6uS-o
Zapraszamy na próby, które odbędą się w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym przy kościele św. Jana Chrzciciela (miejsce może ulec zmianie, jest to zależne od liczby osób).
Akcja organizowana jest przez młodzież janowską.


MŁODZIEŻOWE DRUŻYNY POŻARNICZE
W JANOWIE LUBELSKIM

 Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim zorganizował przy swojej siedzibie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt i chłopców.
MDP powołuje się w celu szerszego zainteresowania młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowania jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP.
Prowadzona działalność ma przekonać i zachęcić młodych ludzi do wstępowania w szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych, pokazać czym jest straż i dlaczego warto uczestniczyć się w działaniach podejmowanych przez OSP.

  więcej


Lista laureatów
 konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
w roku szkolnym 2011/2012
.

Konkurs Laureaci Nauczyciele
przygotowujący
chemiczny Mrozowski Łukasz mgr Zofia Zezulińska
matematyczny Golec Piotr
Kiszka Bartosz
mgr Jacek Golec
mgr Elżbieta Krzysztoń
krasomówczy Gałus Dominika
Tomkowski Tomasz
mgr Anna Targońska
mgr Anna Targońska

 Gratulujemy!


W ramach Programu Profilaktycznego Szkoły już po raz kolejny dla uczniów klas I zostały zorganizowane zajęcia  nt. „Odpowiedzialności prawnej małoletnich i nieletnich”.
Na zajęciach prowadzonych przez sierż. sztab. Faustynę Łazur z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim uczniowie poznali przysługujące im prawa, dowiedzieli się, gdzie w razie potrzeby mogą szukać pomocy oraz jakie konsekwencje poniosą w przypadku złamania przez nich prawa. Zajęcia będą kontynuowane w przyszłym roku szkolnym. Osobami koordynującymi przebieg zajęć są pedagodzy szkolni.


Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim odbędą się w dniach 12, 13, 14 marca 2012 r. (poniedziałek, wtorek, środa) w godzinach 8.30 - 11.00.
Lekcje w tych dniach będą się rozpoczynały od 4 godziny lekcyjnej, zgodnie z planem.


MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE SIATKOWEJ

Turniej odbył się podczas tegorocznych ferii zimowych na hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Janowie Lubelskim. Zmagania pomiędzy trzema zgłoszonymi drużynami chłopców odbyły się we wtorek (31.01.2012) pierwszego tygodnia ferii. Po długim i zaciętym boju zwycięzcami okazali się przedstawiciele klas trzecich. Drugie miejsce na podium zajęli chłopcy z klasy pierwszej, natomiast trzecie klasa druga.

  więcej w dziale sport w szkole


Deutsch kann Spaß machen!
DNI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pierwszej edycji DNI JĘZYKA NIEMIECKIEGO organizowanej przez nauczycieli j. niemieckiego w naszej szkole.
Będą to konkursy z nagrodami dla najlepszych, w których będzie można wykazać się wiedzą o kulturze, krajobrazie i architekturze Niemiec. Dla miłośników poezji konkurs recytatorski, a dla miłośników j. niemieckiego konkurs znajomości przysłów niemieckich i dyktando.

  Szczegółowe informacjePodsumowanie akcji Szkolnego Koła Wolontariatu
 NIE BĄDŹ OBOJĘTNY NA LOS ZWIERZĄT


ZAKOŃCZYLIŚMY AKCJĘ MAJĄCĄ NA CELU ZBIÓRKĘ DARÓW
DLA SCHRONISKA ZWIERZĄT W LUBLINIE.
Efekt akcji przerósł nasze oczekiwania – uczniowie i pracownicy szkoły przynieśli wiele puszek i opakowań karmy dla psów oraz rzeczy potrzebnych zwierzętom, aby przetrwały trudny zimowy okres. Cieszymy się, że choć trochę mogliśmy pomóc. Gimnazjaliści okazali się wrażliwi na los zwierząt, szczególnie tych, które czekają na ciepły dom i dobrego opiekuna. Akcję zainicjowały i prowadziły: Paulina Brewczyńska, Aga Lenart, Michasia Czarny i Karolina Wojtan. Dziękujemy również rodzicom za pomoc w organizacji akcji.
                                                                                                                  Anna Targońska
J
  więcej w dziale    


ZAWODY STRZELECKIE

W ramach projektu „Młodzi Nieustraszeni” prowadzonego przez AWiR „SAS” Janów Lubelski wspomaganego przez Urząd Miejski naszego miasta młodzież gimnazjum doskonaliła umiejętności strzeleckie z broni pneumatycznej. A końcowym akordem szkolenia były strzelania z broni ostrej na strzelnicy kulowej w Bychawie. Odbyły się tam dwa strzelania – pierwsze było treningiem a drugi wyjazd na strzelnicę był poświęcony strzelaniu dokładnemu i wyłonieniu najlepiej strzelających w zawodach poświęconych Niepodległości Polski.

Klasyfikacja po strzelaninach na strzelnicy kulowej w Bychawie.

Karabin sportowy:
grupa młodsza – gimnazjaliści

Strzelanie pierwsze   Strzelanie drugie
Pozycja   Pozycja  
1 Grodecki Patryk 1 Grodecki Patryk
2 Szyszkowska Patrycja 2 Pudło Sebastian
3 Pudło Sebastian 3 Szyszkowska Patrycja
4 Krzysztoń Krzysztof 4 Głód Jakub
5 Głód Jakub    
6 Rząd Bartek    

Pistolet sportowy:
grupa młodsza - gimnazjaliści

Strzelanie pierwsze   Strzelanie drugie
Pozycja   Pozycja  
1 Krzysztoń Krzysztof 1 Rząd Bartek
2 Grodecki Patryk 2 Krzysztoń Krzysztof
3 Rząd Bartek    
4 Szyszkowska Patrycja    
5 Pudło Sebastian    
6 Głód Jakub    

  fotogaleria


„Pingwin 2011”
W dniu 29.11.2011r. odbył się
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Pingwin 2011”. W tym sprawdzianie matematycznych umiejętności wzięło udział 19 uczniów naszego gimnazjum. W ciągu 45 minut uczestnicy musieli rozwiązać 30 zadań, które sprawdzały wiadomości i umiejętności na poziomach klas I - III. Konkurs był o tyle trudny, że za wskazanie błędnej odpowiedzi uczniowie tracili
1 pkt. Maksymalnie można było zdobyć 60 pkt.
W kategorii klas I gimnazjum laureatami zostali: Bartosz Kiszka  (60 pkt - 1 miejsce), Karolina Drwal (58pkt - 3 miejsce),  Piotr Liwak  (57 pkt – 4  miejsce).
W kategorii klas III gimnazjum laureatem został Piotr Golec  (58 pkt - 3 miejsce),
a wyróżnienie otrzymał Łukasz Mrozowski (54 pkt – 7 miejsce).
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy świetnych wyników na ogólnopolskiej arenie matematycznych potyczek oraz życzymy satysfakcji i radości w rozwijaniu swych zainteresowań.


Śpiewali piosenki Jarosława Kukulskiego

W dniu 15.12.2010 r. w sali widowiskowej Janowskiego Ośrodka Kultury odbył się konkurs „Śpiewać Każdy Może“. Uczestnicy śpiewali utwory nie żyjącego już Jarosława Kukulskiego.


W kategorii gimnazja nagrody otrzymały:
I m-ce Agnieszka Łukasik – JOK (3d)
I m-ce Agnieszka Rapa - GOK Potok Wielki
II m-ce Wioletta Flis - Publiczne Gimnazjum w Janowie Lubelskim (3g)
II m-ce Paulina Parchyta - GOK Potok Wielki
III m-ce Aleksandra Przytuła - GOK Modliborzyce
III m-ce Paulina Pochwatka -Gimnazjum w Chrzanowie

 "Zima w Obiektywie"

W piątek 10 lutego 2012 r. została otwarta pokonkursowa wystawa fotografii „Zima w obiektywie” organizowana przez Janowski Ośrodek Kultury. Autorami prezentowanych na wystawie prac są dzieci i młodzież z Janowa i okolic. Do konkursu zgłosiło się jedenaście osób przedstawiając do oceny jury 110 fotografii. Komisja oceniająca dokonując selekcji, wyłoniła część prac, z których powstała wystawa.  Z nich dokonano ostatecznego wyboru do nagród
i wyróżnień. Nagrody otrzymali:

I miejsce Aleksandra Słupczyńska (3e),
II miejsce Wioleta Flis (3g),
Przyznano też wyróżnienia: dla Magdaleny Różańskiej. Nagrodzeni  otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miejski. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Pan Antoni Florczak, właściciel zakładu fotograficznego „FOTO-FLORCZAK”, jako członek komisji oceniającej
i główny sponsor całego przedsięwzięcia, ufundował dodatkowo nagrody specjalne w postaci pakietu zdjęć jakie firma gratisowo wykona głównym zwycięzcom konkursu, w ilości stosownej do zajętego miejsca.

   


"Konkurs Jednego Wiersza"

          
        


Ferie z Piosenką 2012 r.

10 lutego 2012 r. w sali widowiskowej Janowskiego Ośrodka Kultury odbył się konkurs muzyczny dla dzieci i młodzieży szkolnej „Ferie z piosenką”.
w kategorii GIMNAZJA zwycięzcami zostali:
I m-ce ex-aequo Agnieszka Łukasik z Zofianki Górnej (3d) i Elżbieta Gabryel z Lublina
II m-ce ex-aequo Karolina Baran z Janowa Lub. (3c) i Aneta Jaworska z Janowa Lub. (2d)
III m-ce ex-aequo Wioleta Flis z Momot Górnych (3g) i Dominika Gałus z Janowa Lub. (3h)
yróżnienie dla Karoliny Drwal z Janowa Lub. (1a) i Julity Bartoszek z Janowa Lub. (1f)
Nagroda specjalna w kategorii męskiej – Łukasz Michalczyk z Janowa Lubelskiego (1f)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe
ufundowane przez Urząd Miejski. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

         


„HEJ KOLĘDA, KOLĘDA”
26 stycznia 2012 r. w sali widowiskowej Janowskiego Ośrodka Kultury odbył się  XIV POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA”, w którym udział wzięło aż 166 dzieci i młodzieży. Jury wyłoniło zwycięzców konkursu:

W kategorii GIMNAZJA nagrody otrzymali:
Soliści
II m-ce ex-equo Kinga Flis z Janowa Lubelskiego/Agnieszka Flis z Janowa Lubelskiego
III m-ce  Łukasz Michalczyk (1f) z Janowa Lubelskiego
Zespoły i duety
I m-ce duet Wioleta Flis i Dominika Gałus z Janowa Lubelskiego
III m-ce zespół wokalno-instrumentalny z Janowa Lubelskiego (opiekun zespołu- Mirosław Maksim)
Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze a zwycięzcy pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe.  Gratulujemy zwycięzcom!

                


Zakochaj się w gimnazjum!

Biblioteka, świetlica oraz Samorząd Uczniowski przygotowali literacką i muzyczną ucztę dla zakochanych ...i nie tylko. Wszystko to odbyło się we wtorek 14 lutego na szkolnym korytarzu z okazji Dnia Zakochanych.

  fotogaleria


Razem możemy wszystko!
Choinka integracyjna w janowskim gimnazjum


Razem możemy wszystko! 0% SMUTKU,  100 % RADOŚCI -pod takim hasłem 25 stycznia 2012 w janowskim gimnazjum odbyła się choinka integracyjna zorganizowana przez Stowarzyszenie Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Wawrzynek”, której prezesem jest pani Agnieszka Kulińska oraz dyrekcję Gimnazjum im Jana Pawła II w Janowie Lubelskim


 
więcej w dziale    


WYWIADÓWKA
Czwartek 26 stycznia 2012 r.

Wywiadówka rozpocznie się spotkaniem na sali gimnastycznej z dyrekcją szkoły.
Klasy I, II - godz. 16.00
Klasy III - godz. 16.30

Wszyscy nauczyciele uczący będą dostępni dla rodziców
w pokoju nauczycielskim.


Spotkanie szkół noszących imię Jana Pawła II

W środę 18 stycznia 2012 roku po raz pierwszy w naszej szkole odbyło się spotkanie szkół noszących imię Jana Pawła II. Swoją obecnością zaszczycili nas: ksiądz biskup ordynariusz diecezji sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz, ks. Jerzy Dąbek -  dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego, ks. infułat Edmund Markiewicz, ks, dziekan Jacek Staszak, burmistrz Janowa Lubelskiego  Krzysztof  Kołtyś, wiceburmistrz Czesław Krzysztoń, sekretarz  gminy Bożena Czajkowska, przewodnicząca rady miasta Ewa Janus, dyrektor Zakładu Szkół i Przedszkoli Zbigniew Flis, dyrektorzy i nauczyciele 16 szkół Sandomierskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, a także przedstawiciele lokalnej prasy z Panoramy Powiatu Janowskiego, Gazety Janowskiej oraz redaktor naczelny Gościa Niedzielnego.

  więcej


Zasady rekrutacji do publicznych szkół województwa lubelskiego
na rok szk. 2012/2013

plik źródłowy zasady rekrutacji (pdf)Propozycje tematów
projektów edukacyjnych

  więcej w dziale "projekty edukacyjne"


Projekt Profilaktyczny „POTRZEBA” 

Od wielu lat w naszej szkole podejmowane są działania z zakresu profilaktyki. Tegoroczny Środowiskowy Program Profilaktyczny „Potrzeba” dla Gminy Janów Lubelski spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie gimnazjum chętnie angażowali się w działania mające na celu propagowanie postawy kreatywności i samorozwoju.

Pani Katarzyna Podkańska i pani Wioletta Małysz przygotowały cykl zajęć wspierających pozytywne postawy wśród uczniów:

„Pamięć na całe życie”  
„Popiszesz się”


Pani Ewa Chmiel i pani Olga Jargiło przeprowadziły zajęcia profilaktyczne ukazujące możliwości osiągania celów i sukcesów życiowych bez konieczności sięgania po używki:
„Zajęcia psychoprofilaktyczne”


NIE BĄDŹ OBOJĘTNY NA LOS ZWIERZĄT!
Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu 


Od 1 do 27 stycznia w naszej szkole zbierane będą dary dla schroniska zwierząt w Lublinie.
Można przynosić  karmę w puszcze dla małych piesków, miski, koce, obroże.
Informacje szczegółowe dotyczące akcji można otrzymać od p. A. Targońskiej lub Pauliny Brewczyńskiej, Agi Lenart, Michasi Czarny i Karoliny Wojtan z klasy III f.
Nie bądź obojętny na los zwierząt, włącz się do akcji!


Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego
 konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
w roku szkolnym 2011/2012
.

Konkurs Uczniowie zakwalifikowani
do etapu wojewódzkiego
Nauczyciele
przygotowujący
chemiczny Mrozowski Łukasz
Zezuliński Kacper
mgr Zofia Zezulińska
mgr Zofia Zezulińska
fizyczny Golec Piotr mgr Elżbieta Nowakowska
matematyczny Golec Piotr
Kiszka Bartosz
mgr Jacek Golec
mgr Elżbieta Krzysztoń
polonistyczny Drzymała Monika
Mróz Agata
mgr Ewa Wiechnik
mgr Ewa Wiechnik
historyczny Majewski Mateusz mgr Anna Kuśmierczyk
krasomówczy Wójcik Justyna
Mróz Agata
Gałus Dominika
Biżek Magdalena
Tomkowski Tomasz
Krzysztoń Agata
mgr Elżbieta Orzeł
mgr Ewa Wiechnik
mgr Anna Targońska
mgr Lidia Pachuta
mgr Anna Targońska
mgr Anna Targońska

 Gratulujemy!


Najserdeczniejsze życzenia:
cudownych Świąt Bożego Narodzenia,
rodzinnego ciepła i wielkiej radości,
pod żywą choinką dużo prezentów,
a w Waszych pięknych sercach
wiele sentymentów,
Świąt dających radość i odpoczynek
oraz nadzieję,
że Nowy Rok będzie szczęśliwszy.

 Z poważaniem
  Dyrektor Gimnazjum
mgr Andrzej Tomczyk


„Łamię się z Wami dziś opłatkiem białym,
Wy wszyscy moi dalecy i bliscy…”

Jest jeden szczególny dzień roku w naszej tradycji, kiedy każdy zwykły człowiek ze czcią bierze do swych rąk kawałek białego opłatka, by podzielić się z bliskimi, krewnymi, przyjaciółmi. Łamanie się opłatkiem, to zwyczaj jedyny w swoim rodzaju, podobnie jak Bożonarodzeniowy apel, który odbył się w naszej szkole 21 grudnia 2011 r.

  
więcejNowy dział na naszej stronie:

                   


30 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego
13 XII 2011 o godz. 18.00 w 30 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej odbyła się Msza Św., w której uczestniczyliśmy wraz z władzami samorządowymi oraz pocztami sztandarowymi janowskich szkół i zakładów pracy.
Po uroczystej Mszy wszyscy udali się na plac Maryjny, by złożyć kwiaty przy płycie upamiętniającej Kapelana Solidarności, Męczennika za Wiarę i Ojczyznę, ks. Jerzego Popiełuszkę.
Naszą szkołę reprezentowali: dyrektor szkoły Andrzej Tomczyk, poczet sztandarowy w składzie: Michał Tylus, Agata Wolan, Magdalena Różańska oraz opiekunki samorządu uczniowskiego- Zofia Zezulińska i Ewa Wiechnik

     więcej


Sukces Dominiki !

28 listopada 2011 r. nastąpiło rozstrzygniecie konkursu plastycznego „WOLONTARIAT - POMAGAMY, BO LUBIMY” ogłoszonego w ramach obchodów Europejskiego Roku Wolontariatu.

I miejsce przyznano – Dominice Gałus (3h) z naszej szkoły.  Wręczenie nagród i wyróżnień nastąpiło 5 grudnia 2011 r. podczas uroczystej Gali Wolontariatu w Janowskim Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim.


Wyjazd klasy sportowej do Tarnobrzega na mecz

Po raz kolejny uczniowie klasy sportowej oraz uczniowie wyróżnieni za godne reprezentowanie naszej szkoły podczas zawodów sportowych wzięli udział jako kibice w emocjonującym widowisku sportowym.
Po atrakcyjnym wyjeździe na mecz I Ligi Piłki Nożnej do Łęcznej, który odbył się w maju 2011 roku, tym razem młodzież uczestniczyła w meczu Tauron Basket Ligi Koszykówki pomiędzy drużynami: Siarka Jezioro Tarnobrzeg a AZS Politechnika Warszawska.

  więcej w dziale "sport w szkole"


Wyniki konkursu „Jan Paweł II – nasz Patron”
28 listopada 2011 r. odbył się konkurs wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II dla klas pierwszych. Komisja w składzie: Ewa Kurasiewicz, Marzena Kaproń, Elżbieta Krzysztoń, Elżbieta Nowakowska wyłoniła zwycięzców:
I miejsce     Katarzyna Placha z klasy I c
II miejsce    Mateusz Chmiel z klasy I d
                   Janusz Lepiejza z klasy I d
III miejsce   Konrad Sołtys z klasy I f


MAMY STYPENDYSTKI

W dniu 2 listopada br. Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał po raz kolejny stypendia dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach  "Lubelskiego programu pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych 2010-2013”. Stypendia z naszego gimnazjum na rok 2012 otrzymały uczennice:

- Adrianna Momot (2g)        - opiekun dydaktyczny – mgr Monika Ziętek
- Aneta Kiszka (1a)             - opiekun dydaktyczny – mgr Małgorzata Lewczuk

                                              


V Gala Wolontariatu
„Wolontariat to pomost łączący tych, którzy czują się dobrze z tymi, którzy czują się źle…” Budowanie takich pomostów sprawia, że kształtuje się  jedna z najbardziej szlachetnych postaw człowieka – bezinteresowna pomoc przynosząca dobro i radość.

Pięknie o wolontariacie pisał biskup Jan Chrapek:
”Tym, co decyduje  o  zaangażowaniu wolontariuszy, jest zazwyczaj czyjś konkretny przykład, czyjaś potrzeba, czyjeś osobiste nieszczęście lub po prostu ich własna chęć podzielenia się dobrem z innymi. Dlatego nie można się dziwić, że pytani o motywy swoich działań wolontariusze podają często najprostsze z możliwych uzasadnienia: „Bo tak trzeba”, „bo tak postąpiłby każdy”.

  więcej w dziale    


Akcja  GÓRA GROSZA w naszym gimnazjum.

Wolontariusze  z klasy Ic zorganizowali i koordynowali w naszej szkole akcję Góra Grosza. Jest to akcja charytatywna zainaugurowana przez Towarzystwo NASZ DOM zajmujące się pomocą potrzebującym dzieciom. Patronat nad akcją objął Minister Edukacji Narodowej.

  więcej w dziale    


Akcja „I Ty możesz zostać Mikołajem! – Zbiórka darów dla polskich dzieci z Ukrainy 
W dniu 28 listopada 2011r. zakończyła się zbiórka darów dla polskich dzieci z Ukrainy. Nasza szkoła co roku bierze czynny udział w tym przedsięwzięciu. Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim zbierali zabawki, słodycze oraz artykuły szkolne. Społeczeństwo szkolne wykazało się wielką hojnością oraz szczodrością w pomaganiu innym. Za wszystkie dary jesteśmy bardzo wdzięczni. Mamy nadzieję, że ucieszą one naszych rówieśników z Równego.
Akcją koordynowała p. Barbara Czarny.

   więcej w dziale    


WOLONTARIACKIE TOURNEE

W sobotę 26 listopada braliśmy udział w WOLONTARIACKIM TOURNEE zorganizowanym przez Centrum Wolontariatu w Lublinie przy współpracy Centrum przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Janowie. Działanie miało na celu popularyzację wolontariatu jako formy aktywności dla młodzieży, zachęcanie do takich akcji, wskazanie możliwości zaangażowania.

  więcejMamy uzdolnionych uczniów


Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł jest realizowana w Polsce od 2002 r. i podejmuje problem profilaktyki uzależnień. W bieżącym roku wzięło w niej udział 112 uczniów naszej szkoły. Pięcioro z nich zostało wyróżnionych za szczególne zaangażowanie.
W konkursie „Dorastamy - Rozumiemy – Pomagamy” nagrody otrzymały –  Karolina Góra (2c), Karolina Majewska (2b), Izabela Rząd (3b) zaś w konkursie „Co ty wiesz o Ameryce” laureatami zostali – Dominik Albiniak (2d) i Bartłomiej Dolecki (2f).  Kolejny raz potwierdziło się, że mamy bardzo uzdolnionych uczniów.


WYWIADÓWKA
Czwartek 17 listopada 2011 r.

Wywiadówka rozpocznie się o godzinie 16.00.

Wszyscy nauczyciele uczący będą dostępni dla rodziców
w pokoju nauczycielskim.


Sukcesy Dominiki i Wioli
                


Relacja z II Edycji Warsztatów
"Rusz Swój Mózg"

  więcej w dziale "biblioteka szkolna"


Z ziemi polskiej do włoskiej! Gimnazjaliści w Italii!

Przez 9 dni uczniowie janowskiego Gimnazjum im. Jana Pawła II podążali drogą Patrona.

39 uczniów wraz z opiekunami odbyło pielgrzymkę do Włoch. Celem wyprawy było uczczenie pamięci błogosławionego Jana Pawła II oraz modlitwa przy grobie Papieża w dniu 22 października. Data jako Dzień naszego Patrona już na stałe wejdzie do kalendarza  na mocy decyzji Benedykta XVI.

            
Zgodnie z zarządzeniem dyrektora Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim nr 4/11/12 z dnia 27 września 2011 r. dzień 31 października  2011 r. (poniedziałek) jest wolny od zajęć lekcyjnych.Od 2 listopada 2011 r.  zacznie obowiązywać nowy plan lekcji.
Nowy plan jest dostępny w dziale 
 


CocaCola CUP 2012

W roku szkolnym 2011/2012 drużyna piłki nożnej dziewcząt z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim rozpoczęła rozgrywki piłkarskie uczestnicząc zarówno w Gimnazjadach organizowanych przez Wojewódzki Lubelski Szkolny Związek Sportowy oraz w kolejnej edycji turnieju piłkarskiego „CocaCola CUP 2012”.

  więcej w dziale "sport w szkole"


Gimnazjaliści w Italii

Młodzież gimnazjalna wraz ze swoimi opiekunami wyruszyła w podróż do Włoch, aby w dniu 22.10. - w dniu Wspomnienia Błogosławionego Jana Pawła II modlić się na grobie naszego Wielkiego Patrona. Chcemy podzielić się naszymi wrażeniami i dlatego stworzyliśmy stronę internetową naszej wyprawy. Serdecznie na nią zapraszamy.

gimitalia.internetdsl.pl


Dzień Edukacji Narodowej
"Z rąk do rąk podajemy
skromnej mądrości dar zwyczajny".
Z okazji Dnia Nauczyciela składamy
wszystkim nauczycielom serdeczne życzenia
wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud
był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.
  więcej


Powiatowa i Rejonowa Gimnazjada w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Dnia 29 września w Potoczku odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt 10 x 800 m i Chłopców 10 x 1000 m. Obie drużyny reprezentujące naszą szkołę zajęły I miejsce i tym samym awansowały do zawodów na szczeblu rejonowym, które odbyły się 6 października w Kraśniku Fabrycznym.
Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce a drużyna chłopców II miejsce
zapewniając sobie  awans do zawodów na szczeblu wojewódzkim.

  więcej w dziale "sport w szkole"


XI Pielgrzymka Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II
na Jasną Górę


5 października  2011 r. przedstawiciele Centrum Edukacji Papieskiej oraz Samorządu Uczniowskiego wraz z nauczycielami (Zofia Zezulińska, Ewa Wiechnik, Marzena Kaproń) oraz ks. Sławomirem Machowskim po raz kolejny uczestniczyli w  Pielgrzymce Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II do Częstochowy. W tym roku w spotkaniu wzięło udział ponad 20 tys. uczniów i nauczycieli z całej Polski  reprezentujących około 500 szkół. Przybyli także przedstawiciele dwóch szkół z Wilna. 

  więcej w dziale "Centrum Edukacji Papieskiej"
17 października 2011 r. o godzinie 14.30 rozpoczynamy warsztaty:
"Ćwicz z nami - rusz swój mózg".

  więcej w dziale "biblioteka szkolna"


„Jan Paweł II – Człowiek modlitwy”
Najbliższa niedziela została ogłoszona Dniem Papieskim pod hasłem „Jan Paweł II – Człowiek modlitwy”.
My, jako szkoła – Gimnazjum im. Jana Pawła II, będziemy uczestniczyć ze sztandarem w uroczystej  mszy świętej, na którą zapraszamy całą społeczność szkolną: uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

Msza święta odbędzie się 9 października 2011 r. w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela (Sanktuarium) o godz. 9.00


MISTRZOSTWA SZKOŁY W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dnia 26.09.2011 r. dla wszystkich chętnych uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II zostały zorganizowane Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
W zawodach wzięło udział 30 uczniów, w tym 10 dziewcząt, które rywalizowały na dystansie 800 m i 20 chłopców, którzy mieli do pokonania trasę o długości 1000 m.
Większość startujących stanowili uczniowie klasy sportowej II e o profilu lekkoatletycznym.

  więcej w dziale "sport w szkole"


PIESZA WYCIECZKA POŁĄCZONA Z MARSZOBIEGIEM TERENOWYM DLA UCZNIÓW KLASY SPORTOWEJ O PROFILU LEKKOATLETYCZNYM

Dnia 23.09.2011 r. nauczyciele wychowania fizycznego z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim zorganizowali pieszą wycieczkę dla klasy sportowej II e o profilu lekkoatletycznym.
Celem wycieczki było poznanie zasad bezpieczeństwa podczas pieszych wycieczek, kształtowanie postaw współdziałania i odpowiedzialności za decyzje grupowe oraz promowanie aktywnego trybu życia, podnoszenie sprawności fizycznej i upowszechnianie różnych form aktywności ruchowej.

  więcej w dziale "sport w szkole"Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012.


Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2011/2012 w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II odbyła się tradycyjnie pierwszego września. O godzinie 8.00. społeczność szkolna zebrała się w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela na mszy św., a następnie o 9.30. rozpoczęły się uroczystości w szkole.
Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu, prowadzący uroczystość
p. Jacek Golec udzielił głosu pani wicedyrektor  Grażynie Kras, która powitała przybyłych: gości, nauczycieli, rodziców oraz młodzież. Poinformowała o liczbie uczniów w bieżącym roku szkolnym (546 uczniów w 21 oddziałach, w tym integracyjnym i sportowym) i stanie zatrudnienia (55 nauczycieli oraz 18 pracowników administracji i obsługi).

  więcej


Informator
o konkursach przedmiotowych i tematycznych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2011/2012.

plik źródłowy informator 
ZOBACZ! PRZECZYTAJ! PRZEMYŚL!

Jeżeli wybiegasz myślami w przyszłoś i masz chęć do pracy, pomyśl jak przez wakacje zgromadzić środki, aby wziąć udział w pielgrzymce do Rzymu w dniach 20-18 października 2011 r.

22 października na Placu św. Piotra możesz uczestniczy w pierwszych obchodach święta błogosławionego Jana Pawła II – Twojego Patrona.

Małgorzata Rodziewicz

Marzena Kaproń

  więcej
 

Więcej w dziale    

 

Copyright PG-Janow Lubelski
administracja: Tadeusz Lachawiec