Archiwum roku szkolnego 2010/2011


UWAGA!
Jeżeli posiadasz podręczniki do gimnazjum, które nie są Ci już potrzebne, przynieś je do biblioteki szkolnej

 
więcej


Wykazy podręczników na rok szkolny 2011/2012

  Wykaz podręczników



Wycieczka Nagrodowa


Wycieczka Nagrodowa do Krakowa odbyła się 14 czerwca 2011 roku. Brali w niej udział uczniowie klas III którzy aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły, osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce oraz w sporcie.
W wycieczce uczestniczyło 48 uczniów wszystkich klas III oraz pedagodzy p. Olga Jargiło, p. Ewa Chmiel i wychowawczynie klas III - p. Zofia Zezulińska i p. Monika Ziętek.

  więcej


Rytwiany-Wadowice-Kraków
8 czerwca 2011r.

W dniu 8 czerwca 2011r. uczniowie klas III ponownie ruszyli szlakiem Jana Pawła II, naszego Patrona. Wyprawę rozpoczęliśmy o godz. 6. Pierwszym naszym przystankiem była Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach. Tam uczestniczyliśmy w mszy św. dziękczynnej za 3 lata pracy w gimnazjum oraz za sakrament dojrzałości. Po mszy mili przewodnicy oprowadzili nas po pokamedulskim  (sprawdzić!!!)klasztorze ciekawie opowiadając dzieje tego zabytku, mocno związanego z rodem Radziwiłłów. Dziękujemy im :).

 
  więcej


Uczeń klasy II h Piotr Golec zajął VI miejsce w kraju w Stypendiadzie Matematycznej organizowanej przez Firmę Edukacyjną " Orzeł".
Serdecznie gratulujemy !!!
 


Uczeń klasy IIIf Konrad Maziarz zajął III miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie Lekkoatletycznej w biegu na 2000 metrów, z czasem 6.08.14 minut.
Zawody odbyły się 8 czerwca w Zamościu


Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

W dniu 6 czerwca 2011 roku odbyła się wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego, w której uczestniczyło 45  uczniów z  klas II f ,h,e oraz pp. Ewa Wiechnik, Ewa Kulpa, Ewa Chmiel i Katarzyna Podkańska. Wszyscy uczestnicy zebrali się przed szkołą o godzinie 5:45, a kwadrans później wyruszyli w drogę. Celem podróży był najmniejszy polski park narodowy położony w południowej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.
Zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego rozpoczęliśmy od XIV – wiecznego zamku wybudowanego przez Kazimierza Wielkiego w Pieskowej Skale, który jest najlepiej zachowanym zamkiem na Szlaku Orlich Gniazd. Obecnie ten piękny renesansowy obiekt jest oddziałem Zamku Królewskiego na Wawelu.

  więcej



Dzień Otwarty w naszej szkole

W poniedziałek 30 maja 2011 gościliśmy naszych młodszych kolegów z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim, którzy już od września będą uczniami Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim.
Goście powitani zostali przez dyrekcję szkoły pp. Grażynę Kras i Andrzeja Tomczyka oraz przewodniczącą samorządu uczniowskiego, Sylwię Dobrzyńską. Uczniowie
podstawówki poznali ofertę edukacyjną naszej szkoły,  zobaczyli również występ grupy tanecznej prowadzonej przez p. Małgorzatę Lewczuk. Na tym jednak nie zakończył się Dzień Otwarty. Szóstoklasiści obejrzeli szkołę, wzięli udział m.in. w zajęciach języka francuskiego, niemieckiego, angielskiego, pokazach chemicznych. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali sale lekcyjne, bibliotekę, świetlicę , a także  słuchali zapewnień starszych kolegów z samorządu uczniowskiego, że już wkrótce gimnazjum stanie się ich drugim domem.
Mamy nadzieję, że tak się stanie. Będziemy się starali, aby jako nasi szkolni koledzy czuli się z nami bezpiecznie i chętnie rozwijali swoje talenty, odkrywali drzemiące w nich zdolności i poszerzali zainteresowania,  by byli dumą i chlubą naszej szkoły.


REJONOWE INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W LA



Dnia 27.05.2011 r. w Kraśniku odbyły się Rejonowe Indywidualne Mistrzostwa w LA.
W kategorii dziewcząt najwyżej uplasowały się (III miejsce) zawodniczki startujące w konkurencji sztafeta 4 x 100 m: Maziarz Michalina, Wojtan Eliza, Oleszko Agata i Hyła Dominika. Natomiast w kategorii chłopców najlepsze miejsca zajęli:
Maziarz Konrad I miejsce w biegu na 2000 m; Malinowski Jakub I miejsce w biegu na 1000 m oraz Witek Łukasz zajmując III miejsce w konkurencji rzut oszczepem. Tym samym chłopcy awansowali do Indywidualnych Mistrzostw w LA na szczeblu wojewódzkim.

  więcej

 


Spotkanie laureatów konkursów przedmiotowych

 W dniu 26 maja 2011 roku w Auli Stefana Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych  i tematycznych dla szkół podstawowych i gimnazjów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2010/2011. Podczas uroczystości wręczono nagrody 599 laureatom konkursów przedmiotowych ze szkół podstawowych i gimnazjów, natomiast dyrektorzy i nauczyciele otrzymali od Lubelskiego Kuratora Oświaty, Krzysztofa Babisza, podziękowania za pracę dydaktyczną i wychowawczą  z uczniami.
Wśród nagrodzonych znajduje się także uczennica naszej szkoły, Magdalena Bańka z klasy IIIg, która w roku szkolnym 2010/2011 uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego.

Magda odebrała swoją nagrodę w towarzystwie dyrektora szkoły p. Andrzeja Tomczyka oraz nauczycielki języka polskiego p. Ewy Wiechnik.

                
     


Tydzień rozwijania talentów

W dniach 18 – 26 maja 2011 z inicjatywy Kuratora Oświaty i Wychowania w Lublinie odbył się w ramach Roku Obchodzenia Talentów  „Tydzień rozwijania talentów”.
Organizatorem  cyklu warsztatów i wykładów w dwóch blokach przedmiotowych: humanistycznym i matematyczno-przyrodniczym był Uniwerystet Marii Curie-Skłodowskiej         w Lublinie, który zaprosił na „spotkania z nauką” tegorocznych laureatów konkursów przedmiotowych ze szkół podstawowych i gimnazjów wraz z opiekunami.
W  wykładach pt. Analiza programów typu talent show.  Marketing narodowy na przykładzie kreowania wizerunku Polski  uczestniczyła laureatka konkursu polonistycznego Magdalena Bańka z klasy III g, natomiast w warsztatach chemicznych wzięli udział: Sylwia Dobrzyńska, Marta Łukasik, Katarzyna Popielec, Aleksandra Rawska, Mateusz Góra.


REJONOWE MISTRZOSTWA SZKOLNEJ LIGII LA

Dnia 16.05.2011 na stadionie OSiR w Biłgoraju odbyły się Rejonowe Mistrzostwa  Szkolnej Ligii LA. Nasi gimnazjaliści zajęli kolejne miejsca: dziewczęta VI a chłopcy IV.
Opiekę w tym dniu  nad drużyną janowskiego gimnazjum sprawowały nauczycielki:
M. Lewczuk, A. Kicińska i A. Wieleba.

  więcej


Spotkanie Szkół im. Jana Pawła II w Ulanowie

Spotkanie w Ulanowie odbyło się 11 maja 2011 roku, a wzięli w nim udział: dyrektor szkoły,
p. Andrzej Tomczyk, opiekunki SU pp. Zofia Zezulińska i Ewa Wiechnik oraz uczniowe:  Sylwia Dobrzyńska, Aleksandra Pietraszuk (3 g), Aleksandra Słupczyńska (2e) Mateusz Góra (IIIc).
Tegoroczny Diecezjalny Zjazd Samorządów Szkół Jana Pawła II  rozpoczął się od mszy św.  pod przewodnictwem ks. bp Edwarda Frankowskiego i złożenia kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II. Kolejnym punktem programu był przemarsz pocztów sztandarowych do szkoły, gdzie odbyło się spotkanie autorskie z dziennikarzem, autorem publikacji i książek na temat Jana Pawła II, panem Pawłem Zuchniewiczem. Utwór jego autorstwa „Wujek Karol. Kapłańskie lata Papieża” wykorzystany został przez gospodarzy do pokazania fragmentów z życia Karola Wojtyły. Przedstawienie teatralne, które wywarło na zebranych duże wrażenie, poprzedziło wystąpienie autora. Z ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy wspomnień dziennikarza na temat osobistych spotkań z papieżem. Pan Zuchniewicz bardzo chętnie odpowiadał na zadawane pytania i sprawiał, że można go było słuchać bez końca.


Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w LA
oraz Mistrzostwa  Powiatowej Szkolnej Lidze LA

Dnia 6.05.2011 na stadionie MKS Janowianka Janów Lubelski odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w LA oraz Mistrzostwa  Powiatowej Szkolnej Lidze LA. Klasa sportowa o profilu lekkoatletycznym z janowskiego gimnazjum aktywnie uczestniczyła w tych rozgrywkach jako zawodnicy, kibice, sędziowie i ich pomocnicy.

  więcej


Rekrutacja 2011/2012
Dowiedz się
jak zostać uczniem
naszej szkoły

  czytaj w dziale "rekrutacja do gimnazjum"


„PO ZDROWIE POPRZEZ NARCIARSTWO BIEGOWE”

W ramach realizacji zadania publicznego „Po zdrowie poprzez narciarstwo biegowe” uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim z klasy Ie o profilu sportowym w miesiącu czerwcu rozpoczęli zajęcia teoretyczne z narciarstwa biegowego, które następnie będą realizowane w praktyce do końca listopada z ewentualną opcją ich przedłużenia do końca grudnia. Głównym celem zadania jest promowanie aktywnego trybu życia oraz wszechstronny rozwój i podnoszenie sprawności fizycznej. Dbałość o osiąganie coraz lepszych wyników sportowych, a także kształtowanie zdrowej i wolnej od nałogów osobowości oraz popularyzacja narciarstwa biegowego wśród młodzieży janowskiego gimnazjum.
            W ramach realizacji zadania przeprowadzone będzie wstępne szkolenia jazdy na nartach biegowych – budowa i obsługa sprzętu narciarskiego, nauka techniki jazdy na nartach biegowych.
            Na zakończenie szkolenia zaplanowane są Mistrzostwa Szkoły w Narciarstwie Biegowym.



Kurs nauki pływania


W miesiącu czerwcu 2011 uczniowie klasy Ie o profilu sportowym z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim rozpoczęli „Wstępny Kurs Nauki Pływania na Sprzęcie Pływającym”.
Zajęcia są prowadzone nad janowskim zalewem przez Komandora Klubu Żeglarskiego „Zefir” Pana Antoniego Sydora oraz nauczycieli wychowania fizycznego klasy Ie. W ramach kursu przewidziane są elementy ratownictwa, pływanie na kajakach, łódkach wiosłowych i żaglówkach oraz zapoznanie się z budową i obsługą sprzętu ratowniczego i pływającego. Szkolenie będzie kontynuowane w następnym roku szkolnym i zostanie ukończone adekwatnym egzaminem.

  więcej


Piesza wycieczka klasy I e

Dnia 15.06.2011 nauczyciele wychowania fizycznego z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim zorganizowali dla klasy Ie o profilu sportowym pieszą wycieczkę po okolicy Janowa Lubelskiego.
Po przebyciu wcześniej zaplanowanej trasy marszu i dotarciu na plażę nad Zalewem
w Janowie Lubelskim odbył się marszobieg wokół zalewu. Następnie uczniowie posiadający zgodę rodziców lub opiekunów na wejście do wody mogli pływać na wytyczonym przez nauczycieli akwenie oraz uczestniczyć w grach i zabawach w wodzie.
Na zakończenie pobytu na plaży młodzież rozegrała mecz piłki nożnej oraz piłki siatkowej
i po wyczerpujących rozgrywkach powróciła do szkoły.

  więcej


Wyjazd do Łęcznej na mecz I ligi piłki nożnej
pomiędzy GKS Bogdanka Łęczna a MKS Kluczbork 


Nauczyciele wychowania fizycznego z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim Małgorzata Lewczuk i Grzegorz Sowa w dniu 25 maja 2011 roku w ramach realizacji  projektu publicznego zorganizowali wyjazd do Łęcznej na mecz I Ligi Piłki Nożnej pomiędzy GKS Bogdanka Łęczna a MKS Kluczbork.

  więcej

 


Byliśmy na Św. Krzyżu

Uczniowie naszej szkoły pod opieką
p. Małgorzaty Rodziewicz, p. Zofii Bartoszek, p. Agnieszki Wieleby, p. Daniela Wołoszyna i ks. Macieja Rączkiewicza wzięli udział w pierwszej Diecezjalnej Pielgrzymce Gimnazjalistów w sanktuarium na Świętym Krzyżu.


 
więcej
 


Jan Paweł II -  Matka Ziemia

W dniu 26 maja 2011r.w Woli Rzeczyckiej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyły się VI Diecezjalne Spotkanie Teatralne szkół, którym patronuje nasz błogosławiony Rodak. Tegoroczny przegląd szkolnych zespołów teatralnych przebiegał pod hasłem „Młodzi aktorzy swojemu Patronowi” i poruszał tematykę ekologiczną. Na  26 maja przypada Święto Matki. Tegoroczny przegląd był symbolicznym dowodem pamięci o matce – planecie, Ziemi.

  więcej




29 kwietnia 2011r.w VII Liceum Ogólnokształcącym im Marii Konopnickiej 
w Lublinie odbył się I Wojewódzki Konkurs Artystyczny „7 Talent”. W czasie 8 godzin przesłuchań wystąpiło 81 uczestników z 25 miast i miejscowości z całej Lubelszczyzny.
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w trzech kategoriach:
·         wokalnej: Wioleta Flis, Dominika Gałus, Agnieszka Łukasik,
·         instrumentalnej: Bartłomiej Łukasik,
·         tanecznej: zespół baletowy świetlicy szkolnej.
Instruktorzy i opiekunowie: p. Wioletta Małysz, p. Urszula Wiechnik, p. Zofia Bartoszek,
p. Katarzyna Podkańska.

Wyskoki poziom prezentowany przez wszystkich uczestników oceniało jury w składzie:
1. Ewa Dados - przewodnicząca jury, dziennikarz, redaktor RADIA LUBLIN
2. Bożena Saulska – adiunkt Wydz. Art. UMCS, Instytut Muzyki, Zakład Kształcenia
Wokalnego
3. Katarzyna Redas – Bartosik – dziennikarz, Prezes Fundacji Solidarności Obywatelskiej
4. Aneta Sakowska - instruktor tańca, choreograf, organizator konkursu tanecznego
„Talenty”
5. Witold Dąbrowski – aktor, animator kultury, wicedyrektor Teatru NN BRAMA GRODZKA Lublin.
Jury przyznało II miejsce w kategorii wokalnej uczennicy naszej szkoły Agnieszce Łukasik. Gratulujemy!

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród
I Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego 7. Talent,
odbędzie się podczas KONCERTU LAUREATÓW,
w dniu 2 czerwca 2011 r.
w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.


Patronat nad konkursem

  



Filozoficzne pasje


Ojciec profesor Mieczysław Albert Krąpiec to postać, która zebrała w Lublinie uczniów z całej Polski, a także z Litwy i Ukrainy. Przyczyną tego spotkania był ll Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny z cyklu „ Wielcy Polacy XX wieku” pod hasłem: Profesor Mieczysław Albert Krąpiec OP- kapłan, filozof, pedagog, patriota-niestrudzony w walce o zachowanie polskiej kultury humanistycznej” połączony z pobytem w Lublinie oraz dwudniowym wyjazdem do Lwowa.  
  
      
  więcej


 


Festiwal  Najciekawszych Widowisk Teatralnych
 Województwa Lubelskiego


9 maja 2011 r. przeżyliśmy „przygodę życia”. Teatr im. H. Ch. Andersena otworzył się dla najlepszych młodych aktorów z całego województwa lubelskiego. Znaleźliśmy się wśród nich!
Konsekwencją wyróżnienia w Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych stał się występ na XIII Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych Województwa Lubelskiego.
Oto uczniowie, którzy pierwsze kroki na deskach teatru mają już za sobą: Rodziewicz Marcin, Powrózek Damian, Felek Aneta, Gałus Dominika, Krzysztoń Aleksandra, Góra Karolina, Mrozowska Klaudia, Pachuta Arkadiusz, Kiszka Krzysztof, Witek Łukasz, Boś Agata, Kokoszka Anna, Skiba Rozalia, Kuźnicka Dominika, Dul Karolina, Lewińska Dominika, Łukasz Gabriela, Liwak Łucja, Radwańska Joanna, Zaremski Bartosz, Ławicki Patryk, Malec Patrycja, Rząd Katarzyna, Wójcik Anna.

  więcej




Wycieczka dla klas III
Rytwiany – Wadowice – Kraków
8 czerwca 2011 r.
koszt wycieczki 55 zł.

6.00 - wyjazd z Janowa (JOK)
8.00 msza św. w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach (zob. http://www.pustelnia.com.pl/), śniadanie we własnym zakresie.
12.00 (13.00) Wadowice (muzeum Jana Pawła II oraz Bazylika Mniejsza Ojców Karmelitów Bosych)
16.00 (17.00) Kraków (grób prezydenta Lecha Kaczyńskiego, okno na Franciszkańskiej, Collegium Maius UJ, Rynek Główny), ok. 2 godzin czasu wolnego
ok. godz. 24.00 powrót do Janowa



Rejestracja kandydatów do szkół średnich






https://lubelszczyzna.edu.com.pl/Kandydat


Wyróżnienie
dla
Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II
w Janowie Lubelskim

w VI Diecezjalnych Spotkaniach Teatralnych
Szkół im. Jana Pawła II

 


OGNISKO INTEGRACYJNE KLASY I E
POŁĄCZONE Z MARSZOBIEGIEM ORAZ GRAMI
I ZABAWAMI REKREACYJNYMI


Nauczyciele wychowania fizycznego
Małgorzata Lewczuk i Grzegorz Sowa wraz z wychowawczynią klasy Ie Marią Widz dnia 10.05.2011 zorganizowali ognisko integracyjne połączone z marszobiegiem oraz grami i zabawami rekreacyjnymi. W trakcie trwania ogniska uczniowie przebyli marszobiegiem trasę ścieżki ekologicznej.


  więcej


MISTRZOSTWA PUBLICZNEGO GIMNAZJUM IMIENIA JANA PAWŁA II
W JANOWIE LUBELSKIM W LEKKIEJ ATLETYCE


Dnia 28.04.2011 odbyły się Mistrzostwa Publicznego Gimnazjum imienia Jana Pawła II w Janowie Lubelskim w Lekkiej Atletyce. Zawody składały się z następujących konkurencji: pchnięcie kulą dziewcząt i chłopców, skok w dal dziewcząt i chłopców, bieg na 60m dziewcząt i chłopców oraz bieg długi na 800m dziewcząt i na 1000m chłopców.

  więcej


Majówka Papieska szkół im. Jana Pawła II
diecezji sandomierskiej


  galeria zdjęć


Rozstrzygnięcie konkursów
ogłoszonych dla szkół im. Jana Pawła II diecezji sandomierskiej
pod hasłem Świętym być...

  więcej


Majówka Papieska
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie i Rodzice Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim mają zaszczyt zaprosić szkoły im. Jana Pawła II diecezji sandomierskiej na uroczystą galę "Majówki Papieskiej", która odbędzie się w dniu 18 maja 2011 roku.

 Program uroczystości:
 8.00 rejestracja delegacji w sekretariacie Majówki (Publiczne Gimnazjum
 im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim)
 9.00 powitanie gości przez dyrekcję szkoły
 9.30 przemarsz ze sztandarami do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej
 10.00 msza św. i złożenie kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II
 12.00 uroczysta gala "Majówki Papieskiej"
 14.00 poczęstunek
 Prosimy o jak najszybsze potwierdzenie przybycia na uroczystość na adres szkoły:
  Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II
 w Janowie Lubelskim
 ul. Ogrodowa 25
 23-300 Janów Lubelski
 tel. 15 8723065
 e-mali: centrum-janow@wp.pl
 z dopiskiem:
 Centrum Edukacji Papieskiej 

 Patronat honorowy: ks. bp Krzysztof Nitkiewicz , ordynariusz sandomierski
 Patronat medialny: Gość Niedzielny oddział w Sandomierzu
 Adresaci: szkoły im. Jana Pawła II diecezji sandomierskiej
 Gospodarze: Centrum Edukacji Papieskiej przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim, Burmistrz Miasta i Gminy Janowa Lubelskiego, parafia św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim, Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego.


Pierwsza rocznica tragedii smoleńskiej

10 kwietnia 2011 roku z inicjatywy Starosty Powiatu Janowskiego pana Jerzego Bieleckiego w Sanktuarium Matki Bożej w pierwszą rocznicę tragedii smoleńskiej odbyła się z udziałem pocztów sztandarowych janowskich szkół i zakładów pracy uroczysta msza święta, po której delegacje złożyły wieńce przy tablicy poświęconej 96 ofiarom katastrofy lotniczej z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim.
W uroczystości uczestniczył także poczet sztandarowy oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej naszego gimnazjum, którzy razem z dyrekcją szkoły i w gronie innych delegacji złożyli pod tablicą wiązanki kwiatów.

  więcej


 II Ogólnopolski Przegląd Form Teatralnych Inspirowanych Myślą JP II

           
W dniu  24 marca 2011 roku w auli Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie miał miejsce Finał II Ogólnopolskiego Przeglądu Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II. Sprzed naszego gimnazjum wyruszyliśmy autokarem około ósmej. Zabraliśmy ze sobą dekoracje i stroje.
Punktualnie dotarliśmy na miejsce i udaliśmy się na widownię, skąd obejrzeliśmy trzy przedstawienia. Czwarty spektakl oglądaliśmy zza kulis, gdyż występowaliśmy jako zespół piąty ze sztuką „Między dobrem, a złem”, która to miała pokazać, jak w życiu budować prawidłową hierarchię wartości. Przedstawienia bawiły i smuciły, wzruszały i budziły refleksję, były niesamowite. Kiedy nadeszła nasza kolej udaliśmy się za kulisy i tam czekaliśmy na nasz debiut. Mieliśmy lekką tremę, która rosła wraz z przybliżaniem się momentu wyjścia na scenę...


  więcej


KONKURS WIEDZY OLIMPIJSKIEJ

W dniu 4 kwietnia 2011 r. w naszej szkole odbył się finał „Konkursu Wiedzy Olimpijskiej” zorganizowany dla klasy sportowej. Głównym celem konkursu było wzbogacanie wiedzy o igrzyskach olimpijskich, rozwijanie zainteresowań poprzez popularyzację idei olimpijskiej.
Tematyka konkursu dotyczyła między innymi symboli olimpijskich, sukcesów polskich zawodników oraz historii ruchu olimpijskiego.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele wychowania fizycznego Małgorzata Lewczuk
i Grzegorz Sowa.


  więcej


ŚPIEWAJĄCY SŁOWIK

Nominacja Wioletty Flis

w Przeglądzie Powiatowym
Konkursu Piosenki Dziecięcej
i Młodzieżowej

                                 
W dniu 07 kwietnia 2011 r. w JOK odbyły się eliminacje Powiatowego Konkursu Piosenki    
Dziecięcej i  Młodzieżowej „ŚPIEWAJĄCY SŁOWIK”.
   W przeglądzie brało udział 63 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali:
 Wioletta Flis z kl.. II „g” i Krystian Kierepka z kl. III „e”.

  więcej


„Czy warto znać sylwetki wielkich filozofów XX wieku ?”
- czyli Ojciec Mieczysław Albert Krąpiec.


W naszej szkole czwartego kwietnia 2011 roku zorganizowano debatę filozoficzną w ramach projektu edukacyjnego: „Czy warto znać sylwetki wielkich filozofów XX wieku? – Ojciec Krąpiec- filozof i nauczyciel.” Uczennice klasy pierwszej i drugiej przygotowały gazetkę ścienną oraz debatę pod czujnym okiem pań: Barbary Czarny, Elżbiety Sobótki i Iwony Zezulińskiej–Sowy.
Prezentacji przyjrzeli się uczniowie pierwszej klasy, którzy z zaciekawieniem słuchali koleżanek. ...
  więcej


Ważne
Egzamin gimnazjalny - informacja dla uczniów kl. III
i ich rodziców

Dyrekcja gimnazjum informuje, że w dn. 12,13,14 kwietnia 2011 r. odbędzie się egzamin gimnazjalny z przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych i języka angielskiego.
Informacje dotyczące przebiegu egzaminu


Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego w r. szk. 2010/11
 została Magdalena Bańka,
uczennica kl. III g.

W ubiegłym roku Magda uzyskała w tymże konkursie tytuł finalisty.
Jest to sukces, którego serdecznie gratulujemy, tym większy, że Magdalena to w tym roku jedyna laureatka kuratoryjnych konkursów przedmiotowych w szkole.
Dzięki temu jest zwolniona z egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej, otrzymując maksymalną liczbę punktów.


Gdzie się kryje historia?
28.03.2011 roku uczniowie klas IIe, IIg i IIIg wraz z opiekunami Małgorzatą Rodziewicz, Elżbietą Krzysztoń, Marzeną Kaproń, oraz Anną Kuśmierczyk udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy  w ramach projektu ,,Gdzie się kryje historia".
 Mieli okazję zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, Siedzibę Polskiego Radia, Pałac Kultury i Nauki, oraz odbyć spacer po Starym Rynku. Kilku uczniów z klasy  IIe i IIg pr
zygotowało informacje na temat poznanych obiektów.

  więcej


Dzień Samorządności

Dzień 21 marca znacznie różnił się od wszystkich dni spędzonych w murach naszej szkoły. Wspólnie mieliśmy okazję żegnać starą  i witać nową, długo oczekiwaną porę roku – wiosnę!
Z tej okazji od lat w naszej szkole obchodzony jest Dzień Samorządności.

  więcej


Europejski Dzień Mózgu
Wychodząc naprzeciw idei popularyzacji wiedzy o mózgu postanowiliśmy zdwoić siły – Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej i Publicznego Gimnazjum - organizując warsztaty dla młodzieży „Rusz swój mózg” w ramach obchodów Europejskiego Dnia Mózgu
  więcej

 


XI Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. Franciszka Lei
12 marca 2011 r. w LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim odbył się powiatowy etap XI Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Lei.
Organizatorami konkursu są Oddział Podkarpacki Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli. Konkurs odbywa się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Rzeszowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

W konkursie wzięli udział najlepsi uczniowie z liceum oraz jeden uczeń naszej szkoły -
Piotr Golec
Piotr osiągnął bardzo dobry wynik kwalifikując się do etapu rejonowego tego konkursu. To duży sukces biorąc pod uwagę fakt, że jest uczniem klasy drugiej gimnazjum, a walczył jak równy z równym ze starszymi uczniami z liceum.
                                Gratulujemy.


I PŁYWACKIE MISTRZOSTWA
PUBLICZNEGO GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II
W JANOWIE LUBELSKIM


Dnia 10 marca na Krytej Pływalni „Otylia” w Janowie Lubelskim odbyły się I  Pływackie Mistrzostwa Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim.
W zawodach wzięło udział 36 uczniów. Konkurencje odbywały się na dystansie 50 m, które zawodnicy mieli do pokonania stylem dowolnym.
W mistrzostwach mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie janowskiego gimnazjum oraz obowiązkowo uczniowie klasy o profilu sportowym. ...

  więcej


Piotr Golec laureatem V Konkursu Informatycznego!!!

Zostały opublikowane oficjalne wyniki V Konkursu Informatycznego Bóbr.
Z naszej szkoły w konkursie brali udział: Piotr Golec, Sebastian Kędra, Jakub Tomala, Tomasz Tomkowski, Dawid Kulpa, Beniamin Łukasiewicz, Paweł Siedlaczek, Łukasz Mrozowski, Bartłomiej Sowa, Jacek Kurzyna, Dominika Gałus (opiekun: Tadeusz Lachawiec). Wszyscy uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki, najlepszy uzyskał Piotr Golec z kl. IIh.
Piotr został laureatem tego konkursu.

Bóbr to nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.
Zasady konkursu są podobne do zasad bardzo popularnego w szkołach konkursu matematycznego Kangur .
Konkurs Bóbr obejmuje swoim zasięgiem uczniów we wszystkich typach szkół i jest już organizowany w wielu krajach



Drużyna uczniów z klasy III d naszego gimnazjum:
Dawid Kulpa, Sebastian Kędra, Damian Batorski, Łukasz Kaproń
(opiekun: Tadeusz Lachawiec) bierze udział w  Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy
o Internecie DialNet Masters.

Uzyskała
tytuł Laureata I etapu okręgowego  i zakwalifikowała się do II etapu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


„Tata w pracy, tata w domu” - wręczenie nagród

Uroczyste wręczenie nagród
konkursu fotograficznego „Tata w pracy, tata w domu” odbyło się 4 marca br. w siedzibie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Nagrody wręczyły młodym fotografom przedstawicielki jury: Karolina Malczyk – Rokicińska, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Warszawy do spraw Równego Traktowania, Małgorzata Perkowska, przedstawicielka Biura Pełnomocnika Rządu oraz Katarzyna Lorecka manager do spraw odpowiedzialności społecznej w Microsoft.
Po odebraniu nagród uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z wyróżnionymi pracami, a wizytę w Warszawie zakończyli zwiedzając Centrum Nauki KOPERNIK.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów  - zwłaszcza na polu fotografii!!!
W gimnazjum działa koło fotograficzne, prowadzone przez mgr Mariusza Widza oraz mgr Krzysztofa Skakuja. Podczas zajęć i warsztatów uczniowie poznają cyfrowe techniki fotograficzne, nabywają wiadomości z zakresu teorii fotografii, podstaw optyki, zasad ekspozycji oraz cyfrowej obróbki zdjęć.

  fotogaleria


Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
8 marca 2011 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Janowie Lubelskim odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza drużyna w składzie:
Michał Gnat kl. I „g”, Marcin Król kl. II „d”, i Paweł Zajko kl. III „h” zajęła  I miejsce w kategorii gimnazjalnej i będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie powiatowym 20 kwietnia, który odbędzie się w Kocudzy. Opiekunem drużyny jest nauczyciel techniki pan Krzysztof Biżek.


 


Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
Dnia 1 marca 2011 r. odbyły się miejsko-gminne eliminacje XXXIV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem " Młodzież Zapobiega Pożarom".
W eliminacjach uczestniczyło pięcioro uczniów z naszego gimnazjum: Patrycja Dycha z kl. II b, Bartłomiej Skubik z kl. IIb, Karol Piecyk z kl. I e, Adrian Powrózek z kl. IIIg, Daniel Baran z kl. III e. Uczniowie ci należą do Klubu Sympatyków Straży Pożarnej.
Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się:
Adrian Powrózek - I miejsce,
Daniel Baran - II miejsce.

III miejsce zajął  Bartłomiej Skubik z klasy II b.
Do eliminacji powiatowych przechodzą tylko uczniowie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca.



Propozycje tematów projektów edukacyjnych

  więcej w dziale "projekty edukacyjne"

 


Wyniki 
III Edycji Ogólnoszkolnego Konkursu 
„Mistrz Savoir-vivre’u”

  więcej w dziale "biblioteka szkolna"

 


Quilling 
czyli chwila wytchnienia w czytelni
Święta Wielkanocne wciąż jeszcze daleko przed nami, ale w bibliotece zaczynamy powoli o nich rozmyślać. Uczniowie, którym tęskno do pisanek       i świątecznego baranka mogą wczuć się w tę radosną atmosferę.

  więcej w dziale "biblioteka szkolna"


Rusz swój mózg!!!

Według kalendarza świąt nietypowych 18 marca obchodzimy Europejski Dzień Mózgu. Wychodząc naprzeciw tej idei postanowiliśmy połączyć siły Publicznego Gimnazjum i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej organizując warsztaty dla młodzieży „Rusz swój mózg”. Uczestnicy będą mieli okazję poznać nowoczesne techniki zapamiętywania i uczenia się, podstawy gimnastyki mózgu, wykorzystywać aktywność fizyczną, a także nauczyć się żonglowania. Warsztaty będą odbywać się od poniedziałku 14 marca do czwartku 17 marca w świetlicy szkolnej w godzinach popołudniowych.


Zapraszamy gimnazjalistów z klas pierwszych i drugich!!!
Liczba chętnych ograniczona!!!
Zapisy na warsztaty w bibliotece szkolnej u p. Katarzyny Podkańskiej

  więcej w dziale "biblioteka szkolna"


III Edycja Konkursu „Mistrz Savoir-vivre’u”

Uwaga uczennice i uczniowie !!!

Jeśli przydarzyło Ci się coś niezgodnego z zasadami savoir-vivre’u lub byłeś świadkiem łamania tych zasad - opisz to. Napisz jak należałoby zachować się w podobnej sytuacji. Wystaw własną „receptę” na kulturalne zachowanie.

  więcej w dziale "biblioteka szkolna"

 


Konkurs „Tata w pracy, tata w domu” rozstrzygnięty!
Czołowe miejsca dla naszych gimnazjalistek!!!!



10 lutego 2011 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się posiedzenie Jury konkursu fotograficznego „Tata w pracy, tata w domu”. Konkurs zorganizowany przez Biuro Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy skierowany był do dzieci i młodzieży z całej Polski. Celem konkursu było poprzez wykonaną fotografię promowanie aktywnego ojcostwa i partnerskiego modelu rodziny, rozumianego jako codzienne aktywne spędzanie czasu z dzieckiem, uczestnictwo w jego wychowaniu i życiu.

 Jury Konkursu przyznało 2 Nagrody Główne oraz 2 Wyróżnienia dla 4 najlepszych prac wybranych w dwóch kategoriach wiekowych według następujących kryteriów: 
- jakość artystyczna wykonanej pracy,
- oryginalność i pomysłowości autora zdjęcia,
- zgodność z celem i tematem Konkursu.


 W kategorii wiekowej do 15 lat I nagrodę w postaci cyfrowego aparatu fotograficznego otrzymuje uczennica naszego gimnazjum - Wioleta Flis (klasa II „g”)!!!

Wyróżnienie
otrzymuje również uczennica naszej szkoły– Anna Drewniak (klasa I „c”)

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na początku marca br. w siedzibie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów  - zwłaszcza na polu fotografii!!!



Marzenia się spełniają...

POD TAKIM HASŁEM ORGANIZOWANA BYŁA CHOINKA DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZRZESZONYCH W STOWARZYSZENIU „WAWRZYNEK”

  więcej w dziale "wolontariat"


„Gwiazdo świeć, kolędo leć"

 Przedstawienie przygotowane przez Młodzieżowy Zespół Teatralny z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim

Głównym koordynatorem widowiska jest pan Andrzej Tomczyk, dyrektor gimnazjum, który szczególnie gorące podziękowania składa osobom mocno zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia: pani Iwonie Zezulińskiej-Sowa i pani Elżbiecie Sobótce za reżyserię, pani Wioletcie Małysz za przygotowanie zespołu baletowego, pani Małgorzacie Lewczuk za pracę z zespołem tanecznym, pani Urszuli Wiechnik za przygotowanie chóru, panu Krzysztofowi Biżkowi, pani Katarzynie Podkańskiej, pani Monice Łukasiewicz, pani Elżbiecie Sobótce za projekt i wykonanie scenografii i rekwizytów oraz panu Kamilowi Tryka, pracownikowi JOK-u, za akustykę.

  fotogaleria


Nasi finaliści w konkursach przedmiotowych 2010/2011

Konkurs Finalista Nauczyciel
przygotowujący
polonistyczny Magdalena Bańka IIIg mgr Ewa Wiechnik
krasomówczy Magdalena Biżek IIg mgr Lidia Pachuta
krasomówczy Dominika Gałus IIh mgr Anna Targońska
krasomówczy Tomasz Tomkowski IIh mgr Anna Targońska
krasomówczy Sylwia Dobrzyńska IIIg mgr Ewa Wiechnik

 Gratulujemy!


W naszym gimnazjum ruszył program nauczycielski Edukacja medialna.
Teoria i praktyka autorstwa mgr Wioletty Małysz, mgr Moniki Łukasiewicz, mgr Katarzyny Podkańskiej, mgr Olgi Jargiło, mgr Moniki Woźnicy oraz mgr Tadeusza Lachawca. Dotychczas, jednym z poważniejszych przedsięwzięć w ramach programu było przygotowanie WARSZTATÓW TEATRALNYCH przygotowujących uczniów do nagrania własnego audiobooka.

  więcej w dziale "świetlica szkolna"


Rok szkolny 2010/2011 rokiem odkrywania talentów.
Odręczne pismo pozwala odkryć kreatywną stronę osobowości ucznia, nawet jeśli uważa on, że nie posiada żadnych zdolności artystycznych .

Drogi uczniu !!!

Dzięki zajęciom z kaligrafii nauczysz się pisać monogramy i rysować kaligramy, ozdabiać imiona i inicjały oraz tworzyć iluminacje i inne dekoracje liter.
Zajęcia z kaligrafii odbywają się w bibliotece i świetlicy szkolnej.

W celu zapisania się na zajęcia prosimy o kontakt z p. Katarzyną Podkańską, p. Moniką Łukasiewicz lub p. Wiolettą  Małysz.

  więcej w dziale "świetlica szkolna"


Zajęcia z cyklu „… aby szkoła nie gubiła diamentów”.
W wyniku analizy potrzeb, zainteresowań i zdolności uczniów naszego gimnazjum
p. Monika Łukasiewicz – oligofrenopedagog w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II
w Janowie Lubelskim przygotowała zajęcia z quillingu.
Quilling rozwija zdolności manualne, rozbudza wyobraźnie przestrzenną a także ćwiczy koncentrację uwagi.
W dniu 17.12.2010 w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z quillingu.

W tajniki tej trudnej, lecz pięknej sztuki wprowadziły nas: p. Monika Łukasiewicz,
p. Katarzyna Podkańska oraz p. Wioletta Małysz.

  więcej w dziale "świetlica szkolna"


Apel do Rodziców
Zarząd Rady Rodziców zwraca się z apelem do Rodziców o dokończenie wpłat składek na Radę Rodziców...
Decyzją Zarządu Rady Rodziców podajemy do wiadomości które klasy i w jakim procencie dokonały wpłat na konto rady rodziców
i tak:
Klasa I a – 92% ; Klasa I b – 52%; Klasa I c – 77%; Klasa I d – 43%;
Klasa I e – 37%; Klasa I f – 80%; Klasa I g – 66%;

Klasa II a – 61%; Klasa II b – 75%; Klasa II c – 63%; Klasa II d – 50%;
Klasa II e – 46; Klasa II f – 82%; Klasa II g – 67%; Klasa II h – 93%

Klasa III – a, b, c, d, e, f, g, h – 100%

  więcej w dziale "rada rodziców"


Wyniki klasyfikacji semestralnej 2010/2011
  Najlepsi uczniowie w I semestrze roku szkolnego 2010/2011
  Najlepsze klasy według średnich ocen


"Jan Paweł II - odwaga świętości"
Podziękowanie dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów za włączenie się w organizację X Dnia Papieskiego obchodzonego 10 X 2010 r. pod hasłem "Jan Paweł II - odwaga świętości".

 


"Nie jest trudno być dobrym - wystarczy tylko chcieć"
Podziękowania ks. Władysława Czajki z Równego za dary dla dzieci na Ukrainie
                


Szlachetna Paczka
podziękowania dla dyrekcji i nauczycieli naszego gimnazjum

"W imieniu obdarowanej rodziny dziękuję za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.
Paczka, którą Państwo przygotowali, jest wyjątkowa. Jest warta dużo więcej niż rzeczy, które są w niej zapakowane. Wasze serce, zaangażowanie i wiara w ludzi, którym pomagacie, to największy dar.
Dzięki Wam po raz kolejny w czyn udało się zamienić jeden z najważniejszych ideałów WIOSNY: nie rzeczy pomagają, a ludzie.
                                                     Ks. Jacek WIOSNA Stryczek"

 


ZAPROSZENIE
na posiedzenie  Zarządu Rady Rodziców w dniu 18.01.2011  r.

  więcej


WYWIADÓWKA
Czwartek 13 stycznia 2011 r.

Wywiadówka rozpocznie się spotkaniem z dyrekcją szkoły na sali gimnastycznej:
Klasy I, II - godz. 16.00
Klasy III - godz. 16.30

Wszyscy nauczyciele uczący będą dostępni dla rodziców w pokoju nauczycielskim.


Konkurs "Historia mojej małej Ojczyzny" rozstrzygnięty!

Z okazji 370-lecia Janowa Lubelskiego Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim pod honorowym patronatem Burmistrza Janowa Lubelskiego pana Krzysztofa Kołtysia zorganizowało konkurs historyczny "Historia mojej małej Ojczyzny. Wspomnienia o Janowie"

I miejsce zajęła: Aleksandra Słupczyńska - uczennica klasy II e Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim za pracę "Wspomnienia o Janowie"
II miejsce zajęła: Weronika Sowa (3f - obecnie LO) uczennica Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim za pracę "Zezulińscy".



Gimnazjum ma klasę sportową!!

W tym roku szkolnym w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II po raz pierwszy powstała klasa o profilu sportowym.  Klasa liczy 29 osób, jednak chętnych było znacznie więcej, dlatego zostały ustalone konkretne kryteria przyjęcia uczniów do klasy sportowej.

  więcej


Janowska Legenda

W konkursie literackim „Janowska Legenda” ogłoszonym z okazji 370 – lecia Janowa Lubelskiego przez Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim pod honorowym patronatem Burmistrza Janowa Lubelskiego Pana Krzysztofa Kołtysia, przyznano nagrody i wyróżnienia ...

   więcej


Gala Wolontariatu 2010
7 grudnia w Janowskim Domu Kultury odbyła się
 Gala Wolontariatu 2010


 
  więcej w dziale  
 


Pomóż dzieciom przetrwać zimę

26.11.2010 r. odbyła się zbiórka darów dla dzieci z Janowa Lubelskiego, Momot, Łążków i Białej. Akcja przebiegała pod patronatem „Radia Lublin” i Burmistrza Janowa Lubelskiego.
W akcji brało dział 50 wolontariuszy z Centrum Edukacji Papieskiej przy Gimnazjum w Janowie Lubelskim i 23 nauczycieli z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II. Mieszkańcy bardzo życzliwie podeszli do naszej akcji, chętnie dzielili się zakupami w sklepach „Biedronka” i „Carrefour”. Dziękujemy bardzo pracownikom i kierownictwu w/w sklepów za miłą atmosferę podczas zbiórki.

Dnia 5.12.2010 siedmiu Mikołajów rozniosło paczki dla dzieci, które czekali na dar serca, życzliwych ludzi dobrej woli. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy lubią dzielić się z innymi.
  więcej w dziale     


X  Międzywojewódzki
Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży
- Pysznica 2010 r.

„Wy jesteście nadzieją świata”...


  
  Słowa Jana Pawła II stały się hasłem przewodnim tegorocznego jubileuszowego X Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży- Pysznica 2010r. , w ramach którego zorganizowano konkurs plastyczny i literacki. Interpretacje wyrażone słowem i barwą zaprezentowali  uczniowie z 39 placówek z Polski i Słowacji należących do Rodziny Papieskich Szkół. Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim wzięło w nim udział po raz drugi. ...

  więcej


„Wszystko co dajesz innym , dajesz sobie samemu”

Bruno Ferrero

„I ty możesz zostać Mikołajem”

        W dniach 15-25 listopada zorganizowano zbiórkę darów dla polskich dzieci mieszkających na Ukrainie w parafii Równe . Proboszczem jest tam nasz rodak , ksiądz kanonik Władysław Czajka. W przekazywaniu darów pośredniczył pan Józef Łukasiewicz. Organizatorami było Szkolne Kółko Wolontariatu , którego opiekunem jest pani Anna Targońska oraz klasa I „f” , której wychowawcą jest pani Barbara Czarny. 

        To nie pierwsza tego typu akcja organizowana w naszej szkole . Utrzymujemy wieloletni kontakt z Polakami mieszkającymi na Ukrainie.

         W tym roku zebraliśmy dużo polskich książek , zabawek , przyborów szkolnych i słodyczy. Było to możliwe dzięki Waszemu zaangażowaniu , wsparciu i udzielonej pomocy , za którą mamy teraz okazję serdecznie podziękować . Mamy także nadzieje na kontynuowaniu akcji w przyszłym roku.
                                                                                Julia Nieborak


Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2010/2011

      Zobacz informator o konkursach przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2010/2011.  Informator (pdf)
Zapoznaj się z historią konkursów przedmiotowych w naszym gimnazjum
 w nowym dziale:
konkursy przedmiotowe


Nowości w świetlicy szkolnej
zajęcia z cyklu

…aby szkoła nie gubiła diamentów

  więcej w dziale "świetlica szkolna"


Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim zdobyło certyfikat Laboratorium ECDL, w którym mogą odbywać się egzaminy na Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych jest uznawany w całej Europie i został opracowany przez Unię Europejską. ECDL jest certyfikatem technologii informatycznej dla wszystkich mieszkańców Europy. Powstał z myślą o tych, którzy muszą lub chcą wiedzieć, jak korzystać z komputera.
Obecnie umiejętności komputerowe mają coraz większe znaczenie we wszystkich dziedzinach życia. ECDL jest rzetelnym świadectwem rzeczywistych umiejętności.

W naszej szkole powstało pierwsze w re
jonie Laboratorium Komercyjne ECDL. Pozwala to na organizowanie egzaminów na Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych zarówno dla uczniów jak i osób dorosłych.
                                              administrator laboratorium: Tadeusz Lachawiec



Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że dn. 24 listopada 2010 r. zmarła nasza Droga Koleżanka mgr Alina Wybrańska długoletni nauczyciel.

Wyrazy współczucia Rodzinie Zmarłej składają
              Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie          
              i Pracownicy Szkoły


Drużyna na medal!
23 października 2010 r. w hali sportowej  odbył się
Turniej Siatkówki o Puchar Prezesa ZNP w Janowie Lubelskim.
Drużyna nauczycieli z Gimnazjum im Jana Pawła II w składzie: Agnieszka Kicińska, Grzegorz Nieborak, Jacek Golec, Tadeusz Lachawiec, Krzysztof Skakuj zdobyła I miejsce, grając w pięcioosobowym składzie (!) przeciwko sześcioosobowym zespołom.
W decydujących meczach pokonali: ZSZ w Janowie Lubelskim  2:0  (25-15, 25-23) oraz SP w Janowie Lubelskim 2:0 (25-19, 25-14).

Siatkarska drużyna nauczycieli z gimnazjum ma na swoim koncie wiele zwycięstw, m.in. I miejsce
w otwartym turnieju o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Janowa Lubelskiego w piłce siatkowej.
Swoją pasją do siatkówki zarażają innych – kibicują im rodziny i koledzy z pracy, którzy są dumni z ich sukcesów!
Są wzorem dla swoich uczniów – pokazują, że sport może być ważną częścią życia
i przynosić wiele satysfakcji.
Gratulujemy!



11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości

W dniu 15 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klasy Ig, IId oraz osoby indywidualne z innych klas pod kierunkiem p. Mariusza Widza i p. Moniki Kubiny.

  więcej


AKCJA  „ZADBAJMY O ZAPOMNIANE GROBY”
Pamięć o przeszłych wydarzeniach przechowywana jest także w nagrobkach i pomnikach, o które szczególnie dbamy podczas Wszystkich Świętych.
Porządkujemy wtedy groby swoich bliskich, dbamy o piękne kwiaty i zapalamy znicze. Często widzimy obok zaniedbany i zapomniany grób.
Wolontariusze ze  Szkolnego Koła Wolontariatu już drugi raz biorą udział w akcji porządkowania takich właśnie grobów.
W tegorocznej akcji wzięli udział:
1. KasiaRząd  kl.3 c
2 Agata Boś kl.3 c
3. Ania Piłat kl.3 h
4. Kasia Sajewska kl.3h
5. Kasia Golec kl.3h
6. Ania Drewniak 1c
7. Agata Krzysztoń 1c
8. Damian Powrózek 2f
9. Jakub Czarny kl.2f
10. Karolina Góra kl.1c
11. Agata Kolasa kl.1
12.Michalina Czarny kl.2f
13. Paulina Brewczyńska 2f
14. Agnieszka Lenart 2f
15. Karolina Wojtan 2f

Wolontariusze nie tylko pięknie uporządkowali zaniedbane groby, ale także zadbali o świeże kwiaty i znicze.
Wszystkim bardzo dziękuję  i mam nadzieję, że w przyszłym roku w tej akcji weźmie udział jeszcze większa grupa wolontariuszy!

                                                                   Opiekunka koła – Anna Targońska
   fotogaleria


X Dzień Papieski w naszej szkole

W dniach 10-16.10.2010 na terenie Janowa Lubelskiego młodzież i nauczyciele Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim obchodzili X Dzień Papieski „Odwaga Świętości”.

Pierwszym etapem przygotowań do tego dnia było zaprojektowanie i wykonanie gazetki okolicznościowej na korytarzu naszej szkoły. Zrobili to uczniowie klasy II g pod czujnym okiem swojej wychowawczyni, p. Małgorzaty Rodziewicz. ...
   więcej


Regulamin klas sportowych
obowiązujący
w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim
regulamin.pdf


Szkolna wywiadówka
4 listopada 2010 roku o godzinie 16.00 odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas I-III naszego gimnazjum.


Na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ
z dnia 5 października 2010 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego

Dyrektor szkoły
ustala dzień 2 listopada 2010 roku (wtorek)
dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.


Szkoła organizuje w tym dniu zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w celu zapewnienia opieki uczniom, którzy przyjdą do szkoły


Dzień Nauczyciela 2010
Dziękujemy! |Thak You! Merci! Vielen Dank!
– tymi słowami uczniowie
gimnazjum wyrazili wdzięczność swoim nauczycielom w dniu Ich święta.
Podczas szkolnej uroczystości życzenia pracownikom oświaty składali z-ca burmistrza
p. Czesław Krzysztoń oraz przewodniczący Rady Rodziców p. Piotr Góra.
Dyrektor szkoły wręczył nauczycielom nagrody za osiągnięcia w ich pracy.
Miłą atmosferę stworzył pełen humoru i dowcipu występ uczniów z klasy  II f, h, III c
a także uczniowie z różnych klas, którzy zaprezentowali swój talent wokalny, śpiewając piosenki. Program  artystyczny nauczyciele i uczniowie nagrodzili brawami.

                        fotogaleria


ZAPROSZENIE
na plenarne zebranie   Rady Rodziców Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim w dniu 29.10.2010  r.

  więcej


Pokazy z fizyki
W dniu 21 września 2010 uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w pokazach z fizyki. Było to kolejne spotkanie z naukowcami, pracownikami Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie. Za każdym razem w programie pokazów są inne tematy. W tym roku były to:
·         Poprzez zabawę do praw fizyki
·         Zjawiska optyczne – widzenie
·         Dynamika ruchu obrotowego
·         Zagrajmy w zimno – ciepło.
Pokazy organizował Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego Instytutu Fizyki UMCS
                   więcej


Wycieczka do Trójmiasta

    W dniach 6-10 IX uczniowie klas II f, c, e oraz III c, g i f Publicznego Gimnazjum oraz pięć wspaniałych dziewcząt, absolwentek gimnazjum, obecnie uczennic LO w Janowie Lubelskim, wraz z opiekunami: p. Anną Kuśmierczyk i p. Ewą Wiechnik, p. Zofią Zezulińską, wybrali się na wycieczkę nad polskie morze.

                    więcej

   

Agnieszka Martinka zachwyciła się gimnazjalistami!
Gimnazjaliści zachwycili się opowieściami pisarki! 


Dnia 23 września 2010 r. w MBP w Janowie Lubelskim odbyło się spotkanie pisarki i podróżniczki Agnieszki Martinki z uczniami gimnazjum. Autorka zaprosiła na – bogato ilustrowaną zdjęciami – opowieść o wyprawie rowerowej do Afryki. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niesamowitej lekcji geografii, a pani Agnieszka zachwycić się wspaniałą janowską młodzieżą – co podkreślała wielokrotnie podczas wykładu.  

Dziękujemy za spotkanie i prosimy o kolejne.
Uczniowie gimnazjum i nauczyciele:
mgr Wioletta Małysz i mgr Monika Woźnica                              
  więcej


Rajd w Stróży
25.09.2010 r. uczniowie kl. II g naszego gimnazjum, wraz z opiekunami p. M. Rodziewicz, A. Wielebą udali się do Stróży by wziąć udział w rajdzie pamięci organizowanym przez tamtejszą szkołę noszącą imię Jana Pawła II.
Po powitaniu przez dyrekcję szkoły...
                                               
  więcej


Zielona Szkoła 2010



                                                                                    fotogaleria


W dziesiątej edycji konkursu w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej "Zachowaj trzeźwy umysł" wyróżnienie otrzymała: Aleksandra Trójczak z kl. III f.
 Kampania "Zachowaj trzeźwy umysł" organizowana jest co roku przez fundację "Trzeźwy umysł" oraz Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych. Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.

                                   


Szkolna wywiadówka
21 września 2010 roku o godzinie 16.00 odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas I naszego gimnazjum.


Uwaga!!

Zajęcia lekcyjne w środę (8 września 2010 r.) nie odbędą się. Zostaną odpracowane w dniu 25 września 2010 r. (sobota).
Świetlica szkolna w dniu jutrzejszym działa zgodnie z planem.




 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011
Jedni z uśmiechami, inni z naburmuszoną miną, ale wszyscy uczniowie punktualnie
o godzinie 9.30 rozpoczęli rok szkolny 2010/2011.

                    fotogaleria

 

   Archiwum


|:: zaprzyjaznione szkoły  |:: ECDL  |:: Dom Rekolekcyjny w Radomyślu
 |:: internetdsl  |:: gmina Janów Lubelski  |:: powiat janowski  |:: kuratorium Lublin
JanowLubelski.org  |:: przydatne linki