„Bezpieczeństwo w sieci – zagrożenia związane  z cyberprzemocą”

 

Dnia 29 października 2015 roku odbyły się zajęcia dla uczniów oraz szkolenie dla nauczycieli i rodziców nt. „Bezpieczeństwo w sieci – zagrożenia związane z cyberprzemocą”, ze specjalistą ds. cyberprzemocy panem Robertem Turskim.

Uczniowie klas I „a, b i f” uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych, które miały na celu zwiększenie świadomości dotyczącej zagrożeń w Internecie, ze szczególnym uwzględnieniem cyberprzemocy, niebezpiecznych treści oraz ochrony danych osobowych. Podczas szkolenia dla nauczycieli i rodziców niezwykle cenne było  zwrócenie uwagi na problemy, jakie mogą nieść ze sobą nieodpowiednie gry komputerowe i nierozsądne korzystanie z portali społecznościowych. Nauczyciele mieli okazję przybliżyć sobie świat wirtualny, w który wchodzą młodzi ludzie, przede wszystkim od strony zagrożeń dla ich rozwoju emocjonalnego i społecznego. Rodzice pogłębiali swoją wiedzę na temat w/w zagrożeń, poznając skalę niebezpiecznych zjawisk oraz otrzymali cenne porady związane z profilaktyką.

Z uwagi na bardzo dobry odbiór przeprowadzonych zajęć przez wszystkich uczestników, w najbliższym czasie planujemy kontynuację warsztatów.

 

 

                                     Koordynatorzy warsztatów

 
DSC_0815.JPG DSC_0816.JPG DSC_0819.JPG DSC_0821.JPG DSC_0825.JPG
DSC_0835.JPG DSC_0866.JPG DSC_0869.JPG DSC_0870.JPG DSC_0872.JPG
DSC_0873.JPG DSC_0874.JPG