Dominika Gałus

uczennica Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II
w Janowie Lubelskim

DOMINIKA  GAŁUS – uczennica klasy III h,
dwukrotna finalistka i laureatka tegorocznego Konkursu Krasomówczego organizowanego przez  Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Finalistka XIII Edycji Międzygimnazjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego - Janusz Korczak,  pod patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie

 Laureatka II miejsca w Wojewódzkim Konkursie „Poznajemy Francję” organizowanym przez Alliance Française przy Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej

 Doskonałe wyniki w nauce, sukcesy w konkursach, wysoka kultura osobista, talenty literackie i muzyczne  - te właśnie cechy wyróżniają Dominikę  i sprawiają, że jest wyjątkową uczennicą, z której jesteśmy bardzo dumni.

W każdym roku szkolnym Dominika uzyskiwała średnią ocen powyżej 5,0 i była jedną z najlepszych uczennic w gimnazjum.

Jej talent muzyczny i literacki odkryli nauczyciele już w pierwszej klasie, czego dowodem jest  I miejsce w konkursie o życiu i działalności Jana Pawła II – „Jan Paweł II – nasz Patron”) oraz I miejsce w konkursie plastycznym „To jest właśnie moja szkoła” .

Dominika pięknie recytuje poezję, systematycznie bierze udział w konkursach recytatorskich – m.in. reprezentowała szkołę w Turnieju Wojewódzkim „15 Jesienny Konkurs
Recytatorski w  Lublinie. Sama pisze wiersze i opowiadania.

Zachwyca również swoim talentem muzycznym – zajęła II miejsce w „XII Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Religijnej” z okazji obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczestniczyła  w I Wojewódzkim Konkursie Artystycznym „SIÓDMY TALENT”, występowała w uroczystościach i apelach szkolnych, konkursach poezji śpiewanej i przeglądach wokalnych.

Brała również udział  w wielu szkolnych przedstawieniach teatralnych prezentowanych mieszkańcom Janowa Lubelskiego – np. „Gwiazdo świeć, kolędo leć”

 Jako uczennica gimnazjum noszącego imię Jana Pawła II reprezentowała  szkołę  w wielu prestiżowych uroczystościach -  zdobyła  Nagrodę Publiczności  za najlepszy spektakl II Ogólnopolskiego Przeglądu Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II, wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Świętym być…” organizowanym przez Centrum Edukacji Papieskiej – Janów Lubelski, zajęła I miejsce w konkursie o życiu i działalności Jana Pawła II – „Jan Paweł II – nasz Patron”.

 Dominika znajduje również czas na działalność społeczną – od pierwszej klasy bardzo aktywnie działa w Szkolnym Kole Wolontariatu. –  zdobyła I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym „Wolontariat – pomagamy, bo lubimy” organizowanym przez  Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowie Lubelskim, razem z niepełnosprawnym kolegą śpiewała na V Gali Wolontariatu.

 Dominika wyróżnia się wyjątkowymi cechami charakteru – zawsze uśmiechnięta, życzliwa, pogodna, pełna pasji. Jest ceniona przez nauczycieli i lubiana w gronie rówieśników.

 Za wyjątkowe osiągnięcia Dyrektor szkoły zgłosił Dominikę do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie o przyznanie stypendium w dziedzinie twórczości artystycznej.

 

                                                                    Wychowawczyni –Anna Targońska